Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion MD80403 - nie załącza się

brzoza900 20 Maj 2008 22:00 2886 11
  • #1 20 Maj 2008 22:00
    brzoza900
    Poziom 14  

Witam. Posiadam radio samochodowe Medion. Mam z nim następujący problem:
    gdy raz podłączam je do zasilania 12V świeci się tylko podświetlenie, można wyjąć płytę, która jest w "napędzie" jednak nie można włączyć radia, tzn przycisk Power jak by w ogóle nie reagował. Czasem jak podłączam radio, nic się nie dzieję (nawet nie świeci sie podświetlenie).
    Miernikiem sprawdzałem czy nie ma "zwary". Zwarcie + i masy jest w momencie podłączenia styków miernika na ok 0,25 sekundy, po czym na wyświetlaczu miernika pojawia się liczba 147 (czyli jest zwarcie + i masy z jakimś oporem). Dlaczego tak się dzieje. Co może być przyczyną, że radio nie działa?

0 11
  • #2 20 Maj 2008 22:49
    apap
    Poziom 21  

Na radyjku powinna być naklejka, co ono potrzebuje. Sprawdź, czy podałeś mu wszystkie plusy i masy, z tego co piszesz wynika że plusów przy mało.

0
  • #3 21 Maj 2008 07:58
    brzoza900
    Poziom 14  

No właśnie na początku też tak myślałem, ale radio potrzebuje tylko 2 plusy: ogólny i do pamięci. Poza tym jak wytłumaczyć to dziwne chwilowe przewodzenie prądu między + a masą?

0
  • #4 21 Maj 2008 09:05
    rybeh
    Poziom 26  

Prąd pobiera kondensator elektrolityczny dużej pojemności rzędu kilku tysięcy uF. Po naładowaniu do napięcia omomierza prąd przestaje płynąć. I tylko tyle.

0
  • #5 21 Maj 2008 09:50
    djwarecki
    Poziom 10  

musisz podpiac dwa kable czerwony i zolty

0
  • #6 22 Maj 2008 09:15
    brzoza900
    Poziom 14  

to nic nie dało. Ogolnie jak sprawdzam miernikiem napięcie na tym panelu to nigdzie nie ma napięcia...

0
  • #7 20 Cze 2008 11:35
    alecsandrus
    Poziom 15  

Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem owego radia i mam problem z odtwarzaczem płyt CD otóż wszystko ładnie chodzi ale gdy ma wczytac płytę wyskakuje napis ERROR 2 i w dodatku 50% wyświetlacza działa tzn. potencjometr oraz klawisze funkcyjne oraz podświetlenie pod klawiszami a sam wyświetlacz jest ciemny

0
  • #9 20 Cze 2008 12:28
    alecsandrus
    Poziom 15  

Wszystkie nóżki są prościutkie jak nie wiem co na dodatek sprawdzałem napięcia względem obudowy to wahają się w granicach 5V tzn. od 4,3V do 5,2V juz mnie powoli zaczyna krew zalewać przy tym gracie mam przeczucie ze bede zmuszony panel otworzyć

0
  • #10 20 Cze 2008 17:58
    djlj24
    Spec od car audio

ERROR 2 - laser zakończył swoje życie albo driver lub silnik napędu płyty do wymiany (typowe dla tych napędów usterki).
    Ciemny wyświetlacz - przetwornica do sprawdzenia (radio ma wyświetlacz VLF jak widzę a nie tak jak pokazuje kolega brod LCD). Przetwornica to takie metalowe pudełko co wisi za radiem.

0
  • #11 20 Cze 2008 18:49
    alecsandrus
    Poziom 15  

Problem nie działającego wyświetlacza zażegnany wyciągłem zasilanie prosto na kabel memory back up i od razu z 5V zrobiło się 30V na wyjściu z przetwornicy ale problem z cdkiem pozostaje bez zmian a gdyby laser zakończył zywot to bb nie wiedząc płyty nie rozkręcił jej chyba ze za to odpowiadają fotodiody, jeśli tak to jaki jest model tego lasera i czy jest to opłacalne poniewaz troszke mi szkoda tego radia przeznaczac na dawce

0
  • #12 28 Wrz 2009 19:50
    wezyrek18
    Poziom 11  

Mam pytanie do osób które mają schemacik do tego radyjka aby jak mogły to podały jaki tranzystor ukryty jest pod opisem na płycie Q817 (znajdujący się po prawej stronie radia) bo mój wyparował i nie wiem co tam był :P

0
  Szukaj w 5mln produktów