Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

My411x przoblem z mobilnym gg oraz z pamięcią tel

20 Maj 2008 22:52 4313 2
  • Poziom 16  
    Witam. Na sagemie my411x mam taki problem. Ostatnio kupiłem do niego kartę 1 GB, wiec starej nie będę używał. A aplikacje instalowały mi się na karcie właśnie. Więc usunąłem, zmieniłem karty i chce pobrać i zainstalować od nowa. Miałem zainstalowaną wersję 3.0.16 bez certyfikatu i działał dobrze, czasem przy dłuższej rozmowie potrafiła sie zawiesić. Pobieram ją ponownie na nową kartę pamięci a tu po ukończeniu pobierania w przeglądarce Openware komunikat "Nie można zainstalować. Nieprawidłowy obiekt". Próbowałem jeszcze kilka razy pobrać, dalej to samo, zmieniałem kartę i to samo, zmieniłem ustawienia żeby zapisywało aplikacje do pamięci telefonu. Bez efektu. Reset Java w menu Hot-line nic nie daje. Wyjęcie karty pamięci, karty sim i baterii na godzinę nic nie dał. Ta starsza wersja się instaluje (1.2b1044). Wersja z certyfikatem tez sie nie chce instalować. Nie wiem już co z tym zrobić, pozostaje chyba wgranie oprogramowania od nowa. Miał ktoś podobny problem?

Telefon jest wzięty w plusie.

Drugi problem to pamięć wbudowana w telefon. Niby powinno być jakieś 13-14MB ogółem. A tu mam raptem 20 fotek w pamięci telefonu i pisze mi że wolne to 6 MB z drobnymi. Czy aby odzyskać pamięć trzeba wgrać soft od nowa? Bo innego wyjścia raczej nie widzę.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Wg instrukcji powinienes przed pierwszym uzyciem karty w telefonie, sformatowac ja na kompie. Swoja droga nie wiem czy 1Gb jest obsugiwany przez ten telefon.
  • Poziom 16  
    Kartę formatowałem w telefonie przy użyciu innego telefonu podłączonego do kompa, Wykryło ją jako pamięć przenośna. I zrobiłem format z menu kontekstowego w Mój Komputer.
    Z tego co czytałem w internecie to ten telefon teoretycznie obsługuje karty do 2GB, w praktyce jest to 1GB i nie wiem czemu ale czytałem gdzieś że używanie karty 2GB po jakimś czasie może uszkodzić gniazdo na kartę pamięci. Zresztą kartę mam zapełnioną plikami w jakichś 80% i nic dziwnego się nie dzieje, wszystko działa ok.
    Poza tym teraz zainstalowałem mobilne gg w nowszej wersji. Ta która się nie chciała instalować to była 3.0.16 a teraz jest nowsza 3.0.20 i ona o dziwo mi się zainstalowała. Gorzej z pamięcią telefonu- nie wiem co zrobić by ją odzyskać, ale skoro tel jest na gwarancji to można się przejść do salonu plusa. Pewnie zaproponują wgranie nowego softu, a właśnie do tego telefonu wyszedł niedawno nowy soft, więc to mi na rękę.

Pozdrawiam!