Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domykanie szyb - mercedes A klasa

21 Maj 2008 11:08 4074 2
 • Poziom 13  
  Witam.

  Zastanawiam się czy można w jakiś sposób rozwiązać domykanie szyb mercedesie A klasa, bez konieczności montowania dodatkowego modułu. Może jest podobnie jak mają niektóre ople, że wystarczy wysterować jeden dodatkowy przewód?
  Może ktoś rozwiązał już ten problem i podpowie jak to zrobić, za co góry wielkie dzięki.

  Pozdrawiam
 • Poziom 35  
  Sam mam podobny problem i w opisach znalazłem że należy wysterować plusem zielony dla szyby kierowcy i biało zielony dla pasażera.
  Nie sprawdzałem tego jeszcze. Przewody są w tunelu po środku - wychodzą z przełączników od sterowania szybami.
  Można by podłączyć pod sterowanie zamkiem centralnym i ustawić dłuższy czas impulsu ZAMKNIJ. Tylko nie wiem czy nie wpłynie to negatywnie na silniczki, czy jest tam jakiś układ przeciw przeciążeniowy.
 • Poziom 13  
  Czyli standardowe sterowanie szybami. W stanie spoczynku na obu przewodach jest masa i w takiej sytuacji najbezpieczniej zamontować moduł domykania szyb, który ma wbudowany układ przeciw przeciążeniowy. Wtedy silniczki będą zabezpieczone przed ewentualnym uszkodzeniem. Taki moduł włącza się między przycisk a silnik przecinając przewód, idący od włącznika do silnika, odpowiedzialny za zamykanie szyb... Montowałem już kilka takich modułów i spisują się bardzo dobrze.

  Myślałem, że może sterowniki silników mają juz wbudowany moduł komfort czyli domykania szyb. W oplu vectrze jest jeden przewód dochodzący do silnika odpowiedzialny za domykanie szyb i wystarczy wysterować go masą...