Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moc transformatora trafo toroidalne 2*35V 650VA?

21 Maj 2008 15:52 1564 7
  • Poziom 28  
    Witam. Mam mały problemik, dostałem trafo toroidalne 2*35V 650VA czy ktoś mi może wie jakiej mocy jest to trafo?
  • Poziom 22  
    Przecież podałeś, 650VA.Uzyskasz z niego 2x 9,28A.
  • Poziom 26  
    moc tego transformatora to: 650VA
  • Specjalista AGD
    Z tego trafa zdzicho44 nie uzyskasz tyle ile podajesz. Co najwyżej 8.5-8.7A (dla długotrwałego obciążenia).
  • Poziom 28  
    A ile to będzie w przeliczeniu na waty? 650 watt?
  • Poziom 41  
    Tego się nie przelicza na Waty.. ale jakbyś już chciał dobrać jakieś obciążenie do niego, to stosunek jest 1:1.

Wat to po prostu moc czynna a VA (woltoamper) to bierna..

I na Boga! symbol "W" oznacza WAT a nie WATT.!! pojęcie WATT nie istnieje.. i zostało wprowadzone, do przepychania czegoś takiego jak PMPO..

Moderowany przez Artur k.:

VA to moc bierna?
    Zawsze myślałem, że moc bierną wyrażamy w Warach i tak samo jak moc czynną oznaczamy literką "W", Woltoampery zaś, to jednostka mocy pozornej.

• Poziom 18  
    Z mocą trafa sprawa wygląda następująco: trafo przenosi prąd i napięcie, oczywiście po przełożeniu, moc ma oczywiście nie ulegać zmianie (w przypadku idealnym rzecz jasna, trafo rzeczywisty dodaje zarówno prąd jałowy jak też straty w miedzi i w żelazie). Z mocą zaś sprawa wygląda następująco: to czy będzie to moc czynna zależy głównie od charakteru obciążenia i dlatego moc trafo zawsze podawana jest jako pozorna i jest iloczynem prądu znamionowego przez napięcie znamionowe po jednej stronie. A że sprawności trafa mają bliskie jedności już nie wyróżnia się czy to strona pierwotna czy wtórna.