Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio Mega OPUS Brx 400 szukam lepszych kolumn od tych.

21 Maj 2008 16:46 2691 13
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.Jestem posiadaczem kolumn AudioMega Brx 400 od roku i powiem szczerze że poza wyglądem to z dobrą jakością dzwięku mają one mało wspólnego.Podpięte są do wzmaka Yamaha DNS-A1000.
    Już w połwie głośności ma sie wrazenie jakby to był kres ich możliwości .Zastanawim się nad kupnem czegoś lepszego gdyż zależy mi na czystości dzwięku połaczonej z dobrym kopem.Myślę nad TONSIL Zeus jednak ne jestem pewny jak się mają do wzmaka czy to dobre połącenie.
    Dodam że jest on zmostkowany na tylnym panelu aby uzyskać większą moc pod stereo jednak niewiem ile Watt jest dokładnie.
    Sam w temacie nie jestem zbyt obeznany dlatego proszę o pomoc.
    Z góry dziękuje.
  • Poziom 10  
    Jeżeli się nie mylę, twoja Yamaha ma około 350watts poboru mocy z sieci. Musisz to sprawdzić na tylnym panelu. Jeśli to prawda i jest tam napisane 350watts, to masz w domu prawdziwą bestię. Możesz bez żadnego wahania zakupić te kolumny. Ja pomyślałbym nad czterema zeusami ale to byłaby przesada. Dla uproszczenia dodam, że Yamaha rx-797 w 100% radzi sobie z zestawem dwóch kolumn Tonsil Zeus, a jej pobór mocy z sieci wynosi zaledwie 230watts. Pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    Co za głupoty ! Nie pisz takich bzdur i nie wprowadzaj autora w błąd radzę poczytać a później się wypowiadać. To że na wzmacniaczu z tyłu pisze ileś tam W nie znaczy że tyle on ma co to ma wspólnego pobór z oddaniem ? Chyba tylko to że moc oddana nigdy nie będzie wyższa niż pobrana poza tym jest jeszcze takie coś jak sprawność urządzenia. Poza tym wzmacniacz ma swoją minimalną impedancje jeżeli będzie tak kolega wszystkim radził to za jakiś czas przeczytamy o usterkach spowodowanych właśnie złym doborem tych komponentów.
    Ale do tematu Twoja yamaha za wiele mocy nie oddaje także musisz zainwestować w lepszy wzmacniacz najlepiej końcówkę mocy żaden wzmacniacz domowy nie odda zadowalającej dla ciebie mocy żeby odpowiednio zasilić te kolumny choć im 150W może wystarczyć gdyż do cudów nie należą zarowno mocą jak i jakością co już zauważyłeś.
    Tonsil zeus to po troszku są za duże dla domu choć zależy dla kogo bo są tacy co lubią słuchać na prawdę głośno. najlepiej gdybyś sprzedał obecny wzmacniacz i zainwestował w końcówkę mocy to ze jak dasz głośniej już coś jest nie tak to przesterowanie wzmacniacza i nie masz na to wpływu. Z niskobudżetowych końcówkę możesz poszukać DAPa jeżeli masz więcej funduszy to ELMUZ lub ADS z drugiej ręki.
  • Poziom 10  
    Przepraszam. Mówiłem, że mogę się mylić, lecz większość moich znajomych audiofilów zawsze mnie uczula na parametry tylnego panelu. Teraz wiem, że mogą się mylić. Nie chcę udawać jakiegoś wielkiego znawcę sprzętu hi-fi, ale czy końcówka mocy spełni wymagania brzmieniowe?
  • Poziom 2  
    Obydwie rady są dla mnie pomocne :-] Sprubuje narazie jak to będzie grało na tym wzmacniaczu, a jeśli bi mi to nie wystarczyło pomyślę o końcówce mocy.Wspomnę jeszce że ma to grać w salonie jakieś 30m.
    I jeszcze jedno pytanko:
    Na forach można przeczytać że te Zeuski nie mają w sobie zbyt wiele głębokiego basu, gdybym chciał kiedyś dokupić subbas to co byście polecili
    do tych głośników.I jeszcze jedno,jak to podłaczyć czy to wiąże sie z kupnem np.dwóch końcówek mocy ???
  • Poziom 16  
    Do 30m^2 pokoju Zeusy?? Oj to na pewno nie :D tzn tak jeżeli stać cię na wymianę szyb w owym salonie... Zeusy charakteryzują się bardzo konturowym brzmieniem na granicy przesterowania ale dopiero przy bardzo głośnym słuchaniu ... osobiście mam takie Zeusy i zasilam je Technicsem su-v900 Który ma pobór mocy 920 W (kieruje to do użytkownika dziku727 który mysli że jamacha z 350 W to bestia, choć ja nigdy nie patrze na tabliczke znamionową ) na wyjściu nie wiem ile ma dokładnie ale ok 140-160 Watt i powiem tyle że do głośnego grania jak dla mnie w zupełności wystarczy... nierozkręciłem wzmaka jeszcze do końca bo w pokoju przestawiają mi sie wszystkie szklanki obrazki na ścianach drgają i ścianuy wpadają w rezonans i wszystko sie ogolnie trzęsie.Osobiście postawił bym na Tonsila ale coś z półki do "salonu" np Bolero albo coś w tym stylu. Czasem warto użyć szukajki. www.skleptonsil.pl poczytac pooglądać :) pozdrawiam :) a tak na marginesie ile ma ten moj technics mocy 4 i 8 ohm?
  • Poziom 2  
    Nie biorąc pod uwagę pomieszczenia gdzie owy sprzęcik miałby sobie grać to co sądzicie żeby do Zeusków dołączyć ten subbas ''Tonsil Aktiv 250''.Ma już wbudowany wzmacniacz tylko czy jest możliwość podpięcia go pod tę Yamahe,gdyż jak wcześniej wspomniałem jest zmostkowana tak aby całą moc przekazywała na 2 kolumny i nie jestem pewien czy teraz będzie podawany sygnał na subbas.
  • Poziom 16  
    Ale po cio takie monstrtum do pokoju?>?? zwykłe bolero spokojnie wystarczą
  • Poziom 10  
    Ciągle śledzę fora z tym tematem i muszę powiesdzieć że jestem pod wrażeniem. Widzę, że naprawdę znacie się na rzeczy. Niedługo również zakupuje te kolumny, tylko że one u mnie będą rozwijały skrzydła na otwatym powietrzu, a dokładnie na tarasie. Zaczynam martwić się, czy dobrze zrobię podłączając tę Yamahę rx-797 pod Zeusy. Zawsze myślałem, że Yamaha wystarczy ale teraz to mi przydałaby się rada... jak myślisz dragoq31 czy wystarczy te 130W na kanał ? Z tego co słyszałem (jak napisałem na początku) niby sobie radzi w 100%, ale ja słyszałem ją jedynie pod 4 altusami 300 i to było naprawdę niezłe...
  • Poziom 16  
    Do Zeusów?? 130 W?? haha nie ma szans ... minimum to 200 Wat na kanał MINIMUM !! polecam dobrą końcówkę mocy 2x300w RMS i wtedy na prawde można je rozkręcić do prawdziwej swojej mocy a jeżeli chodzi o zeusy na taras to super sprawa :D powiem tyle że jak sobie kosze trawę w ogrodzie Zeusek na taras Wzmak na może 40 % i robi tyle hałasu że kosiarki nie słychać...Zestaw ma dosyć wysoką skuteczność bo 96 dBi nawet przy małym wzmacniaczu podczas jego optymalnej pracy robią dużo Hałasu... ale żeby poznac ich prawdziwego "kopa" jak już wcześniej powiedziałem końcówka minimum 2x200 a jak bedzie 2x300 Też sie nic nie stanie bo bedzie miało delikatny zapas mocy :)podkreślam "delikatny"

a tak poza tematem wyżuliłem za niewielką kasę Oryginalne zwrotnice do ZEUSA !! od TONSILA :) także na pewno zdjęcia i opis wrzuce na Elke :D :)

pozdrawiam :)
  • Poziom 10  
    Nie jestem pewien co do końcówek mocy... nie wiem jak będzie z dźwiękiem... czy nie będzie zbyt wielu zniekształceń... Powiem tak : Cenię w kolumnach nie tylko prawdziwe kopyto ale także czysty dźwięk, bez żadnych zakłuceń. Dragoq31 widziałeś tą Yamahę? Naprawdę sądzisz, że nie będzie w stanie dobrze współpracować z tymi kolumnami? Oczywiście jestem gotów na zmianę planmów, ale chcę dostać to, czego oczekuję. Na końcówkę i ewentualny przedwzmacniacz mogę wydać max 1400zł i niewiem co mam robić...
  • Poziom 16  
    Słuchaj powiem Ci tak... Zestawy ZEUS są przeznaczone dla miłośników muzyki rockowej i dyskotekowej. Charakteryzuje się lekko konturowym brzmieniem, polegającym na uwypukleniu krańców pasma akustycznego. Wykorzystują specjalnie opracowane konstrukcje głośników, które pozwalają na uzyskanie wysokiej efektywności zestawu oraz posiadają wysoką obciążalność termiczną. Dodatkowo głośniki niskotonowe pokryte są farbą, która zmienia swój kolor w zależności od kąta patrzenia. Ze względu na ogromne możliwości dynamiczne znajdują zastosowanie w pubach i dyskotekach. Dokładnie tak pisze o Zeusach także o tym zestawie powiem tyle że nadaje sie do dyskotekowej napier**lanki... W domu bedziesz miał dyskotekę. Jeżeli znajdziesz wzmacniacz podobny do mojego ktoreho mocy i mocy kolumn w domu nie wykorzystasz w 100% (jestem tego pewien) Moje Zeusy zasilam Technicsem SU-V900 i powiem Ci że do pokoju to normlanie odlot. Czasem to gra na imprezach do 100 Ludzi typu 18nastki i okolicznościowych czasem w plenerze i na prawde moj wzmak wystarcza... Kupiłem mojego po okazyjnej Cenie na Alledrogo na 1000 zł z przesyłka. Ten wzmacniacz jest ciężko znaleść na Allegro ale teraz widziałem jeden w świetnym stanie za 1990 zł KUP teraz. Narzekali różni ludzie na dźwięk z technicsa. Ich zdanie było tylko DENON ITP. Ale czy na pewno byli audiofilami ktorzy się znali na sprzęcie?... Pewnie mieli pojęcie o tym ale wiesz uważam że każdy ma inne "odczucie dźwiękowe" jeden lubi jak mu wali przerysowanym "speudo bassem na poziomie 100 Hz" a inni lubią mruczenie na poziomie 30 Hz. Jeżweli lubisz mruczenie to z teusów nie uzyskasz tego bo to nie są kolumny domowe...Jak dla mnie w domu grają świetnie nic im nie brakuje tak samo jak mojemu technicsowi... Jestem z tego kompletu w pełni zadowolony. Szczerze>? myślałem że wzmak bedzie pierdział a nie grał i tak było na wcześniejszych kolumnach DIY na podzespołach Marki "no name" jak kupiłem te kolumny Całkowita zmiania..
  • Poziom 10  
    Ale masz może jakieś konkretne modele do polecenia tak do tych 1400 zł ? ja chcę właśnie uzyskać efekt o któtrym mówisz ale rozumiesz... wiem, że są w stanie ładnie zagrać....
  • Poziom 10  
    Co myślicie o końcówce mocy p-500 (zobaczcie na allegro)
    Sądzę, że to może być to.