Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w garażu - zakłócenia

Sokół 21 Maj 2008 16:49 1155 4
 • #1 21 Maj 2008 16:49
  Sokół
  Poziom 12  

  Witam wszystkich !! Mam duży problem, a bliżej chodzi o fakt że posiadam radio samochodowe m-ki Blaupunt (starszy model) podłączone do zasilacza komputerowego. Wszystko to zamontowałem w garażu, ktory ma pod blokiem. robiłem co mogłem żeby dobrze odbierało, ale nic z tego, mam tylko same zakłócenia. Dokupiłem nawe wzmacniacz sygnału w sklepie elektronicznym, długi przewód antenowy i dalej ma więcej trzasków i szumów niż samego brzmienia myzyki. Radio podłaczałem naweł pod prostownik, dalej zakłócenia.Co mogę jeszcze zrobić żeby wreszcie usłyszeć czysty dźwięk? Co mogę jeszcze zrobić?

  0 4
 • #2 21 Maj 2008 16:54
  damiancz
  Moderator Radia Samochodowe

  Jak radio jest sprawne to gra nawet na kawałku przewodu ;)

  A co jest w nim niesprawne to niestety nie ma gotowych recept.

  Prostownik nie jest dobrym rozwiązaniem bo nie ma stabilizacji i filtracji ;) , ale zasilacz komputerowy od biedy może być [choć to też nie jest najlepsze rozwiązanie]

  0
 • #3 21 Maj 2008 17:14
  Sokół
  Poziom 12  

  Radio je sprawne, bo podłączałem je w domu, i gra super. Uważam, że zakłócenia moga powstać w skutek "zbrojenia" drutami garażu. Zatem czy mogę jakoś wyeliminować zakłócenia?

  0
 • #4 21 Maj 2008 17:19
  kortyleski
  Poziom 41  

  Właśnie kiedyś naprawiałem radio koło zasilacza od komputera - włączonego. Siał takimi zakłóceniami że nic nie odbierało. Spróbuj na samym akumulatorze, jak będzie żle, zmien radio albo napraw obwody wejściowe tego co masz

  0
 • #5 21 Maj 2008 23:24
  apap
  Poziom 21  

  Po pierwsze wyprowadź antenę poza garaż. Jeżeli chcesz używać prostownika, to podłącz również jakiś akumulator, prostownik nieobciążony może dawać nawet dwadzieścia kilka woltów, żródło niewygładzone i mało stabilne. Zasilacz komputerowy to raczej nieporozumienie, przetwornica dosyć wysokiej częstotliwości to pełne spektrum zakłóceń.

  0