Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego z głośników komputerowych słychać radio?

Sowizdrzał 21 May 2008 17:30 5856 9
    Sowizdrzał
    Level 14  
    Witam, nie bardzo wiem gdzie umieścić to pytanie, dział audio jest chyba najwłaściwszy, ale do rzeczy. Otóż zaskoczyła mnie dziś jedna rzecz: jak to możliwe, że ze zwykłych głośników komputerowych gra radio? Dla upewnienia się, że dźwięk nie wydobywa się z głębi komputera, odłączyłem przewód od niego, a z głośników nadal było słychać bardzo cicho lokalne radio. Gdy zrobiłem głośniej, dźwięk zniknął. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się coś takiego. Bo nie wiem czy mam już wzywać egzorcystę...
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Sowizdrzał
    Level 14  
    Uff, dzięki, czyli normalna sprawa w tandetnym sprzęcie. Dzięki, uspokoiłem się trochę. A poprawiać to raczej nie ma sensu, to są zwykłe, tanie, a w dodatku stare głośniki.
    User removed account
    User removed account  
    tiktiktak
    Level 12  
    mam ten sam problem, w głośnikach Logitech , jeśli je ściszę na max, to słychać ruskie radio, nie wiem jak to zlikwidować... jak można, to proszę o pomoc :) pozdro ;]
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    Ograniczyć pasmo wzmacniacza a raczej przedwzmacniacza do 25kHz.. wtedy jest pewność, że sygnał audio przejdzie, a sygnał AM już nie..
    tiktiktak
    Level 12  
    aha, a dokładniej co trzeba by zrobić, jakie częsci są do tego potrzebne, bo na perfect nie znam sie na elektronice...
    BTomasz92
    Level 16  
    Witam!

Potrzebne są dwa filtry dolnoprzepustowe, które można zbudować z pomocą wzmacniaczy operacyjnych(np. TL072) i kilku(nanstu) innych elementów.

Pozdrawiam,
    BTomasz92
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    yy, nie.. wystarczy filtr pasywny, dolno-przepustowy jakieś 470nF..pomiędzy wejściem a masą..
    User removed account
    User removed account