Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdańsk - Różne ciekawe częstotliwości - służby typu taxi ?

21 Maj 2008 19:46 6931 10
  • Poziom 13  
    Jakby ktoś znał ciekawe częstotliwości w trójmieście to mógłby się podzielić :) Chciałem posłuchać Taxi, ale nie mogę ich namierzyć w żaden sposób. Ktoś wie na jakich częstotliwościach pracują w trójmieście? Na razie to głównie słucham pasma AIR bo tak to nic ciekawego nie mogę znaleźć
  • Poziom 13  
    To znam, ale mam wątpliwości czy wszystko jest tam aktualne. Taxi nie mogłem jakoś namierzyć bo tych częstotliwościach.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    rock90 napisał:
    Informacje z radio.org.pl są mocno przeterminowane. Pasmo 300MHz. już kilka ładnych lat temu zostało wycofane z normalnego użycia; obecnie jest przeznaczone dla lotnictwa wojskowego. Taksówek tam nie znajdziesz. Przeszukaj okolice 83/84 MHz. oraz 427-430 i 467-469. W tych dwóch ostatnich zakresach powinieneś trafić na wyjścia przemienników Taxi.
    Maciek

Tylko czy nie są kodowane. EDACS albo coś innego :|
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    KRON - EDACS to nie jest kodowanie. EDACS to po prostu system trunkingu. A koledze polecam jeszcze zerknięcie na http://qrg.wieprz.net
  • Poziom 13  
    rock90 napisał:
    Edacsa, który jest rodzajem systemu trankingowego a nie kodowaniem w trójmieście używa Policja oraz PSP(?). Korespondencja Taxi nie jest w żaden sposób zabezpieczona. Skanuj pasmo a znajdziesz.

Łapie na tych częstotliwościach 427-430 i 467-469, ale to jest tranking właśnie chyba. Słychać tylko bipanie niestety, chyba że taxi jeszcze gdzie indziej pracuje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    No udało się namierzyć parę częstotliwości TAXI. Tak jak tu któryś kolega pisał 427-430 MHz :D