Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki automat do bramy 2-skrzydłowej? Jaką firmę wybrać?

Stelmacher 19 Lut 2009 15:57 100380 119
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    WITAM

wybór napędu to podstawa

najważniejsze to:

cała dokumentacja podstemplowana i podpisana .
    faktura
    umowa
    gwarancja
    Zakup czy zamówienie usługi -najlepiej szukać jak najbliżej ,bedzie napewno mniejszy problem z naprawami ,serwisem .
    Każdy napęd sie psuje i ma wady .dlatego tez warto odwiedzic osobiscie sprzedawcę/usługodawcę i poprosic o adresy realizacji .dobry fachowiec nie powstydzi sie swoimi realizacjami.

Zdrowy rozsądek i brak pośpiechu zalecany.
  • Sklep HeluKabel
    Morison38
    Poziom 10  
    Zgadzam się bardzo dobre podejście do tematu dobry fachowiec to podstawa a co do samego automatu to myslę że na 414 się nie zawiedziesz i że to dobry wybór, który jeszcze dobrze skonsultować z wykonawcą czy nie będzie jakichś przeciwskazań.
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    Morison38 napisał:
    To bardzo dobrze w takim razie a naped naprawdęjest warty swojej ceny ostatnio widziałem wypowiedz instalatora który mówił że załozył ten naped na osiedlu na którym mieszka kilkadziesiąt osób i naped działa już 2 lata bez problemów.

WITAM

Napęd 230v na osiedle gdzie jest kilkadziesiąt samochodów nie spełnia swojego zadania z prostego powodu przy dużym natężeniu ruchu tzn okolica 7-8 rano i 15-16 po południu z powodu przegrzania może się zatrzymać do tego dodajmy nerwowych mieszkańców spóźnionych do pracy i problem gotowy.Napędy a raczej silniki poprostu nie nadąrzają ostygnąć i się zatrzymują .

Na osiedle 24 v napędy to podstawa przy kilkudziesięciu samochodach brama otwiera się i zamyka min 300-400 razy dziennie !!!
    Morison38
    Poziom 10  
    Nie wiem tak jak mówiłem to nie jest moja wypowiedź itd ale znalazłem taką własnie na autobramy.org "Na mniejsze wkładam FAAC 414 - znosi dzielnie i równie bezproblemowo (kilka rodzin).

Kiedyś spotkałem się z instalacją FAAC 414 jeszcze ze starą centralą RCU1 na osiedlu, gdzie jest blisko 70 samochodów. Brama działa tam bardzo często, a montaż był krótko mówiąc źle wykonany. Od razu chcieliśmy to wymienić na sprzęt profesjonalny, natoamiast administracja osiedla zdecydowanie odmówiła i zażyczyła sobie wymianę uszkodzonego silnika (siłownik padł u nich po 5 latach użytkowania!) na taki sam. Obecnie nasze napędy (FAAC 414 zainstalowane bez gwarancji, gdyż jej nie udzieliliśmy) pracują w takich warunkach 2 lata i też nie było żadnej awarii. Wniosek? Nawet na małe osiedle FAACa można założyć, w tym przypadku są to 4 czy 5 dużych bloków i też daje radę... choć ja bym tam widział bardziej profesjonalne urządzenie to jednak działa...

Innymi słowy FAAC 414 jest bardziej uniwersalny niż nam się wydaje " dodaną przez użytkownika bramstal i uważam, że to dobra recenzja dla tego napędu, jezeli tam chodzi tyle czasu to czemu przy domu miał by się nie sprawdzić.
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    WITAM

Proszę sobie wyobrazić upalny dzień + 30 st C w cieniu i osiedle mieszkaniowe 50-100 samochodów.Napęd ma wbudowany czujnik termiczny 140 st C przy nie sprzyjających warunkach i dużym natężeniu ruchu może stanąć.
    Dotyczy to wszystkich napędów z wbudowanym silnikiem 230 v z założenia przeznaczonych do użytku domowego .

Napędy z silnikami 24v sa przeznaczone do użytku intensywnego.

P.s Bramstal napisał w pierwszej linijce że do dużych instalacji stosuje napędy z silnikami 24v co jest prawidłowym podejściem.Pozdrawiam serdecznie bramstala :D
  • Sklep HeluKabel
    Morison38
    Poziom 10  
    Zgadzam się z tym co piszesz, ale myślę, że to co napisał daje jakąś świadomość, że te napędy są dobrze wykonane i solidne i tylko to chciałem uświadomić ludziom szukającym dla siebie napędu nie chciałem w zadnym razie zasugerować, że to dobre rozwiązanie, zeby takie napedy stosowac do osiedli itd.
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    WITAM

sugerowanie należy zawsze poprzeć faktami ja w tej dyskusji skupiłem sie na silnikach 230 i 24 v .wszystko mozna sprawdzić w instrukcjach.
    Karol Maczewski
    Poziom 10  
    No dobrze to w końc ten naped faac 414 będzie dobry dla mnie ?
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    witam

ciężka kuta brama + metalowe słupki o jakich wymiarach ?

came ati
    faac 414
    beninca du.35

polecam w ciemno ostateczne zdanie nalezy do montera który za to sie weźmie.
    Morison38
    Poziom 10  
    Jeżeli słupki nie są szersze niż 15 centymetrów to będzie się nadawał bo z tego co widziałem to brama bardzo ciężka nie jest, ale tak jak napisał elektrobram ostateczna decyzja należy do montera który będzie zakładał bo zawsze może trafić się coś nieprzewidzianego. Ale jezeli nie ma jakichs udziwnień to napęd będzie do ciebie w porządku.
    Marteen_G
    Poziom 21  
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ napisał:

came ati
    faac 414

Czemu stawiasz w rzędzie ati z 414-ką? A Krono/Krono Plus? Faac ma siłę uciągu 3000N a Krono 3500N przy teoretycznie słabszym silniku więc ładowanie drogiego ati jest trochę niezbyt na korzyść kupującego.
    Karol Maczewski
    Poziom 10  
    słupki mają wymiary 10X10 centymetrów takie dośc standardowe metalowe, a brama nie wiem dokładnie ile waży ale tak orientacyjnie około 100 kg myślę że więcej nie waży, no i myslę że mocniejszego niż 414 nie będe potrzebował z tego co zdążyłem się zorientować czy dobrze myślę?
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    Marteen_G napisał:

came ati
    faac 414

Czemu stawiasz w rzędzie ati z 414-ką? A Krono/Krono Plus? Faac ma siłę uciągu 3000N a Krono 3500N przy teoretycznie słabszym silniku więc ładowanie drogiego ati jest trochę niezbyt na korzyść kupującego.

to chyba przyzwyczajenie nie podchodze do tego z punktu sprzedawcy
    często robimy przemysłowe instalacje i came ati wpycham tu i tam ale racja krono też da radę.

Dodano po 6 [minuty]:

Karol Maczewski napisał:
    słupki mają wymiary 10X10 centymetrów takie dośc standardowe metalowe, a brama nie wiem dokładnie ile waży ale tak orientacyjnie około 100 kg myślę że więcej nie waży, no i myslę że mocniejszego niż 414 nie będe potrzebował z tego co zdążyłem się zorientować czy dobrze myślę?

witam

pisał pan że skrzydło bramy ma 2,5m szerokości i do tego wykonane z pełnego kutego pręta ???? niecałe 100kg

oczywiście że można wybrać 414 faaca nie można zapomnieć o odbojach przymocowanych do podłoża na otwieraniu i standardowo na zamykaniu.
    Karol Maczewski
    Poziom 10  
    Tak jak pisałem nie wiem dokładnie ile waży ale z tego co mi sie wydaje to własnie coś koło tego nie jest jakoś gęsto bardzo żebrowana poza tym otwiera się ja leciutko, ale ciesze się że w końcu mi ktos odpowiedział czy dobre czy nie, chociaż i tak myślę, że ostateczną decyzje podejme po konsultacji z monterem.
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    witam

brama 2,5m do tego kuta nie jest piórkiem nie jedną brame zrobiłem osobiście i brałem udział w montażach .:D kute elementy maja swój cięzar gdzies to sie musi odkładać.

Najważniejsze że jest juz pan zadowolony
    Morison38
    Poziom 10  
    Dobre podejście specjalista będzie wiedział czy się nadaje czy nie chociaż z tego co do tej pory usłyszeliśmy mozna wywnioskowac że 414 będzie jak najbardziej ok.
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    witam

ja posiadam bardziej neutralną i optymalną zasadę.

beninca,bft,came,faac,nice i każda inna firma ma dobre siłowniki o doborze powinien decydować na miejscu u klienta instalator.
    A o jakości sprzęt powinniśmy zapytać sie sąsiada który użytkuje go już kilka lat.Będzie to najbardziej niezależna opinia.
    Karol Maczewski
    Poziom 10  
    Dzieki za pomoc narazie jestem zdecydowany na ten napęd faac niedługo będe umawiał się z monterem jak będe wiedział juz jaka ostateczna decyzja zapadnie to dam znac jeszcze raz dzięki za pomoc.
    Karol Maczewski
    Poziom 10  
    Klamka zapadła niedługo już o ile tylko pogoda pozwoli będzie założony automat faac 414 wszystko juz umówione, naped nadaje sie do bramy a i cena mi odpowiada. Dziękuję za pomoc i myslę że napiszę jak działa jak już będzie zamontowany, jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
    Morison38
    Poziom 10  
    Według mnie to dobry wybór, napęd zbiera dobre recenzje od użytkowników i monterów, no i ma prosta konstrukcję dzięki czemu jest bezawaryjny, ja uważam, że będziesz zadowolony z wyboru.
    Karol Maczewski
    Poziom 10  
    Automat już mam ogólnie pierwsze wrażenie dobre jakość montażu jest w bardzo dobra tylko ta pogoda mnie strasznie denerwuje jeszcze dzisiaj śnieg spadł a miałem nadzieję że już na dniach automat będzie założony normalnie dramat z tą pogodą.
    daarek5
    Poziom 9  
    Witam.

Czy ktoś może się podzielić opinią z użytkowania napędu KEY star 1400 R ?? Czy taki napęd jest wystarczający do bramy 2.3 długość skrzydła, ciężar około 100 kg ( rama z kształtownika 30x50 ze stężeniami w środku + sztachety)?? Brama osadzona na szerokich słupkach z klinkieru.
    bramy i napędy
    Poziom 10  
    Sprzedałem kilkadziesiąt sztuk napędów Faac 414 i powiem że ich usterkowość jest nikła. Jedyną rzeczą która się zdarza po zamontowaniu go jest obluzowanie się kondensatorów z gniazda. Wystarczy tylko poprawić przewód a napęd działa znowu prawidłowo. Minusem tego napedu jest możliwość zastosowania go tylko do słupków metalowych.
    W słupkach murowanych należy wykuć rynienkę pod napęd co nie zawsze jest estetyczne. Poza tym cena w stosunku do jakości przemawia jak najbardziej za zakupem tego modelu Faaca

Dodano po 5 [minuty]:

daarek5 napisał:
    Witam.

Czy ktoś może się podzielić opinią z użytkowania napędu KEY star 1400 R ?? Czy taki napęd jest wystarczający do bramy 2.3 długość skrzydła, ciężar około 100 kg ( rama z kształtownika 30x50 ze stężeniami w środku + sztachety)?? Brama osadzona na szerokich słupkach z klinkieru.

Nie mam pewności bo nie montowałem tego napędu ( Keya), ale prawdopodobnie nie będzie się nadawał do słupków murowanych bez robienia w nim rynienki. Do szerokich słupków najtańszym a zarazem dobrym jakościowo napędem jest Nice Wingo 5000. Na allegro kosztuje ok.2200zł, ale można go kupić za 2000zł razem już z fotokomórkami.
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    bramy i napędy napisał:
    Sprzedałem kilkadziesiąt sztuk napędów Faac 414 i powiem że ich usterkowość jest nikła. Jedyną rzeczą która się zdarza po zamontowaniu go jest obluzowanie się kondensatorów z gniazda. Wystarczy tylko poprawić przewód a napęd działa znowu prawidłowo. Minusem tego napedu jest możliwość zastosowania go tylko do słupków metalowych.
    W słupkach murowanych należy wykuć rynienkę pod napęd co nie zawsze jest estetyczne. Poza tym cena w stosunku do jakości przemawia jak najbardziej za zakupem tego modelu Faaca

Dodano po 5 [minuty]:

daarek5 napisał:
    Witam.

Nie mam pewności bo nie montowałem tego napędu ( Keya), ale prawdopodobnie nie będzie się nadawał do słupków murowanych bez robienia w nim rynienki. Do szerokich słupków najtańszym a zarazem dobrym jakościowo napędem jest Nice Wingo 5000. Na allegro kosztuje ok.2200zł, ale można go kupić za 2000zł razem już z fotokomórkami.

witam

w przeciwieństwie do kolegi ja powołam się na doświadczenia z montażu anie z handlu :D.
    Jak może się poluzować kondensator któy znajduje się w centrali a nie w siłowniku :?:
    dlaczego nie można tych siłowników montować na słupy murowane :?:

faac 414 - key star 1400 budową są prawie identyczne dodatkowo key ma dłuższy skok śruby teoretycznie jest lepszy .Jednak z uwagi tego że montowałem faac 414 kilka razy uważam ten siłownik za dobre rozwiązanie.Można zaobserwować grono firm które posiadają siłownik łudząco podobny do faaca414 a dokładnie do "Genius"
    bramy i napędy
    Poziom 10  
    Muszę Cię rozczarować - mam również doświadczenie w montażu a zwłaszcza faaca 414. Nie mówiłem że kondensator wypina się czasami z napędu. Wiem gdzie się zakłada kondensator więc proszę Cię abyś nie wymadrzał się. Co do montażu np Faaca 414 na szerokich słupkach pisałem że trzeba rujnować słupek żeby zmniejszyć odległości montażowe .. Dziwne że jeszcze do tego nie doszedłeś doświadczony montażysto ..
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    WITAM

firma Elektrobram-łódź z kim mam przyjemność rozpocząć dyskusję w otwarte karty.

Kolego od tego jest forum aby poprawiać błędy innych czytelnicy na tym bazują tak to cie uraziło to przeczytaj to co napisałeś i daj spokój nie zaśmiecajmy forum zbędnymi dyskusjami.
    bramy i napędy
    Poziom 10  
    WITAM

firma Elektrobram-łódź z kim mam przyjemność rozpocząć dyskusję w otwarte karty.

Kolego od tego jest forum aby poprawiać błędy innych czytelnicy na tym bazują tak to cie uraziło to przeczytaj to co napisałeś i daj spokój nie zaśmiecajmy forum zbędnymi dyskusjami.

O jakich błędach mówisz ? Moich? Niby jakich bo nie bardzo wiem co masz na myśli .. Nie obrażam się. Myślę jednak że jeśli ktoś próbuje kogoś poprawić to powinien mieć mocne argumenty. To że na wymianie zdań korzystają forumowicze akurat rozumiem i mam nadzieję że potrafią wyciągać wnioski dla siebie.
    Nice-sklep.pl
    Użytkownik obserwowany
    Witam czy ktoś montował już nowe napędy do bram skrzydłowych Nice WINGO 24V ?

Dla mnie rewelacja.
    ELEKTROBRAM-ŁÓDŹ
    Poziom 17  
    witam

standardowo z nowościami jest tak że wszelkie niuanse i niedociagniecia wychodza po jakimś czasie ,niezawodność napędów i jakośc stwierdza się
    po kilku sezonach.Napęd zabiera się na warsztat i po rozkręceniu wiadomo dokładnie czy jest wart swojej ceny.