Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mio P550 Peknięty wyświetlacz

giera2 21 Maj 2008 20:50 4876 14
  • #1 21 Maj 2008 20:50
    giera2
    Poziom 15  

W moim 2 miesięcznym mio P550 pękł wyświetlacz, założyłem folię ochronną i ustawiałem czułość, tak jak pisało nacisnąć mocno i dokładni, i tak też zrobiłem kilka razy aż w końcu pękł co ciekawsze naciskałem górny lewy róg a pękł w połowie z lewej strony.
    Wyświetlacz nie wylał ale szybka jest pęknięta i uniemożliwia to korzystanie z urządzenia przy pomocy rysika, a automapę tylko tak mogę obsłużyć.

Orientuje się ktoś ile będzie kosztowała wymiana takiego wyświetlacza w serwisie?
    Albo czy można kupić osobno wyświetlacz?
    No i czy to wyświetlacz poszedł czy może jakaś szybka zabezpieczająca wyświetlacz?

0 14
  • #3 22 Maj 2008 09:23
    giera2
    Poziom 15  

Wyszukałem na jednym z forów że koszt naprawy w serwisie łącznie z kosztami wysyłki to ok 350 zł. wysłałem zapytanie do serwisu zobaczymy co odpowiedzą.
    Znalazłem dwóch sprzedających na allegro, czekam na odpowiedź czy posiadają digitizer do mojego mio, no i teraz mankament wymienić w serwisie bo nie stracę gwarancji czy ewentualnie samemu ostrożnie żeby nie było widać śladów manipulacji

Wielkie dzięki za pomoc.

0
  • #5 22 Maj 2008 10:15
    giera2
    Poziom 15  

Na allegro wymieniają gratis, ale trochę brak mi zaufania.
    Poczekam na odpowiedź z allegro, zależy jaka różnica cen.

0
  • #7 23 Maj 2008 22:13
    piotr02
    Poziom 12  

@giera2
    Kupujesz sam digitizer pod ten model,
    i wymieniasz sam,najtaniej ta opcja wychodzi
    LCD masz ok.
    pozdr.piotr02

0
  • #8 24 Maj 2008 06:38
    marek216

Poziom 43  

Dla ludzi małej wiary

http://mio.com.pl/serwis.php

Dodano po 1 [minuty]:

Przy czym odradzam firmę Orika a polecam FixIT z Krakowa ( również autoryzowani )

0
  • #9 25 Maj 2008 20:28
    giera2
    Poziom 15  

Z firmy FixIT z Krakowa już korzystałem i jestem zadowolony.
    A możesz mi napisać dlaczego odradzasz firmę Orika?
    Nadal czekam na odpowiedź z FixIT i Orika, cennik w orice widziałem, jestem ciekaw ile zażyczy sobie FixIT.

0
  • #10 25 Maj 2008 21:16
    marek216

Poziom 43  

Ceny mają podobne. Odradzam bo osobiście miałem z nimi kontakt - niemile wspominam oraz z relacji klientów ( wiem, że nie potraktowali mnie wyjątkowo - po prostu są ciężcy do współpracy )

0
  • #12 26 Maj 2008 18:02
    giera2
    Poziom 15  

Tak to ta, wysyłałem tam router na gwarancję.
    Ale jeśli chodzi o P550 to raczej nie skorzystam z ich usług, dzwoniłem a koleś zaczął mi ceny wyświetlacza w dolarach podawać + koszty wysyłki + robocizna + utylizacja starego wyświetlacza w sumie koszt w granicach 350 zł. :cry:
    Skorzystam najprawdopodobniej z usług http://mio.com.pl/serwis.php
    w odpowiedzi napisali ze wymiana samej warstwy dotykowej 150+koszta wysyłki GW. na 3 miesiące,

0
  • #13 03 Cze 2008 06:38
    giera2
    Poziom 15  

Urządzenie wysłałem do orika.pl przesyłka kurierem szła jeden dzień 29 wysłana 30 była dostarczona. Jak zarazie urządzenie konfiguruje jako DO NAPRAWY.
    Chciałem też poinformować że orika nie jest autoryzowanym serwisem MIO, udzielają gwarancji 3 miesięcznej na wymieniony podzespół.
    Ciekaw jestem w jak szybkim tempie dokonają naprawy i jaki będzie ostateczny koszt, miał się zmieścić w granicach 230 zł. z kosztami przesyłki.

0
  • #14 01 Lip 2008 06:29
    giera2
    Poziom 15  

W końcu naprawili, po miesiącu oczekiwania koszt to 231,800 z przesyłką.
    Oprócz tego urządzenie przyszło z wymienionym wyświetlaczem ale bez dźwięku, we własnym zakresie rozebrałem i podłączyłem głośnik (podobno po każdej naprawie sprawdzają urządzenia, a brak dźwięku zauważalny jest odraz).
    I przysłali mi wyświetlacz który raczej nie jest mój, tzn mój miał naklejoną folię i pęknięty digitizer, a ten co mi przysłali digitizer ma dobry a sam wyświetlacz jest popękany zupełnie inaczej.

Także nie polecam

0