Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zadodowy - Technik elektryk 2008

21 Maj 2008 21:20 6760 13
  • Poziom 9  
    Czy ktoś jak będzie wyglądał egzamin zawodowy praktyczny dla technika w roku 2008, czy tak samo jak 2007 czyli trzeba była wszytko napisać?
  • Poziom 15  
    Tak, jak na razie egzamin praktyczny jest teoretycznie teoretyczny, a nie praktyczny (ale to brzmi :D ). Czyli dostajesz kartkę i piszesz co byś robił gdybyś pracował z rzeczywistymi urządzeniami.
  • Poziom 2  
    witam tez zdaje w tym roku egzamin na elektryka i jakos sam niewiem czego mam sie uczyc, ten egzamin to tak jak matura mozna powiedziec trzeba pisac wg okreslonej formuly:|
  • Poziom 10  
    Jestem po egzaminie teoretycznym.
    Nie było tak źle jak się spodziewałem, chociaż kilka pytań mnie zaskoczyło. Ostatnie pytanie z części II (Podstawy Przedsiębiorczości) było dla mnie trochę nie zrozumiałe, albo po prostu pytanie było sformułowane w taki sposób. Kilka zadań można było rozwiązać czytając inne bo były w nich zawarte po części odpowiedzi.
    Na egzaminie było kilka tak zwanych podpuch więc warto poświęcić trochę więcej czasu na przeczytanie wszystkiego oraz wielokrotnym przeanalizowaniu zadań.
    Moje drobne uwagi do praktycznego.
    Warto przeanalizować kilka schematów z silnikami, obwody sterowania, styczniki itp itd.
    Tak jak już zostało napisane jest pewien schemat pisania pracy i warto się ich trzymać.
    Znalazłem kilka fajnych opracowań oraz przykładami z poprzednich egzaminów.
  • Poziom 26  
    seth18 napisał:

chociaż kilka pytań mnie zaskoczyło. Ostatnie pytanie z części II (Podstawy Przedsiębiorczości) było dla mnie trochę nie zrozumiałe, albo po prostu pytanie było sformułowane w taki sposób.

To był banał !
    Gimnazjalista by to rozwiązał :D

Dodano po 8 [minuty]:

Wrzućcie skany jak macie na elektryka
  • Poziom 26  
    Fajne mieliście pierwsze pytanie normalnie poziom MIT Boston :D
  • Poziom 10  
    Witam ma może ktoś klucze tzn. poprawne odpowiedzi do egzaminu technik elektryk ? ? ?
  • Poziom 19  
    Witam!

Też jestem po teoretycznym elektroniku i naprawdę był banalny...

Jak ma ktoś odpowiedzi w celu sprawdzenia to bardzo proszę o podanie.

Teraz praktyka...ciekawe??!!
  • Poziom 9  
    Jak tam po praktycznym? Co wg. było żle?

Dodano po 58 [minuty]:

Oprócz przewody łączącego cewke stycznika K2 i wyłacznik krańcowy
  • Poziom 12  
    Ja mialem znajomego w komisji egzaminacyjnej i po egzaminie powiedzial ze usterka to wlasnie byl ten przewus pomiedzy cewka a łacznikiem :D w tym roku chyba egzamin by w miare prosty co nie??? A jak zmodernizowaliscie układ bo ja tylko tego nie zrobilem bo juz po 3,5h siedzenie i pisania nie mialem sily ani checi...
  • Poziom 9  
    I jak tam zdaliście, bo ja tak :)
  • Poziom 10  
    ja znalazlem usterke, zmodernizowalem uklad tak jak nalezy a technika nie zdałem :| ciekawy jestem co bylo brane pod uwage na tym egzaminie zeby zdac... a moze bylo losowanie... pzdr
  • Poziom 9  
    Może źle napisałeś algorytm, możliwe usterki aalbo jeszcze coś innego?