Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zestaw ca - nowa koncepcja i nowe fakty

michpyk 21 May 2008 23:24 1578 12
    michpyk
    Level 10  
    zintegrowane, fabryczne radio!!! bez wyjść sygnałowych!!! wyprowadzenie sygnału z przedwzmacniacza nie możliwe bo i tak sygnał ten jest za słaby, żeby wzbudzić wzmacniacz - sprawdzona informacja w 100% !!!

moje preferencje muzyczne - dance pop rock - bardzo głośno ale i czysto - bez zniekształceń

zrobiłem rundkę po mieście i okazało sie, że w sklepach CA można dostać sklep 1: audison, hertz, focal
    sklep 2: dls, morel, jl audio

[b]sklep 1 zaproponował mi wzmacniacz Audison SRX 3
    oraz głośniki Hertz HSK 165

w sklepie 2 sprzedawca nie wiedział co mi polećić skakał z jbl-a na genesisa i w sumie nic mi ciekawego nie zaproponował

jestem skłonny kupić wzmacniacz audisona + głośniki hertza
    ale może jakaś korekta z Waszej strony, może jakieś uwagi, czy brać i się nie zastanawiać?

ps
    nie zapomnę o wygłuszeniu drzwi oraz nie zmienię sprzętu przez najbliższe 5 lat więc nie proponujcie mi czegoś na tzw. początek
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    crazy_88
    Level 42  
    Zamiast audisona wziął bym coś z udimension a zamiast hertzów szukał rozwiązania w wyzszych seriach pb lub re audio.
    michpyk
    Level 10  
    pic polega na tym, że w mojej okolicy nikt nie sprzedaje udimension - tylko to co napisałem
    crazy_88
    Level 42  
    A co za problem ściągnąć ze sklepu internetowego?
    tplewa
    Level 39  
    No to faktycznie nie ciekawie doradzili.

W sumie z gienkow to bys sie zmiesicil w serii profile - a to juz lepiej juniorka.

Hertze HSK przy kwocie 700zl to tez nie jest ciekawe rozwiazanie. Ja bym tego nie kupil :)

Na Focala za malo kasy aby kupic cos fajniego :) Pozostaje ewnetualnie DLS, Morel... ale tez z kasa bedzie trudno (aby wziasc z oferty tych firm cos ciekawego).

Z DLS-a mozna by tutaj brac pod uwage R6A, z Morela Dotech-y... ale te glosniki toroche kosztuja.

Chyba tak jak mowi crazy_88 najlepiej bedzie cos zamowic w necie (najlepiej u dystrybutrow) bo dosc czesto sa promocje i zawsze mozna sie
    "potargowac" ;) Inna sprawa to mimo mniejszej ilosci sprzetu warto brac pod uwage te 2500zl bo 500zl moze troche tu zmienic...

Zwlacze jesli nie chcesz zmieniac sprzetu przez jakis czas. Troche nie wiem co doradzic bo piszesz o radiu i innych sprawach oraz o 3 glosnikach. A z wyceny Hertz + Audison wychodzi 1700zl na przedni zestaw i wzmacniacz (co z subem, radiem ??).

Nalezalo by pomyslec nad jakims fajna 4 kanalowka ktora ma troche w mostku :) tak aby mozna bylo zawsze troche dowalic na sub-a :)
    Muzyka Rock, POP stawia juz troche wieksze wymagania od sprzetu i trzeba by to dobrze przemyslec.

Z wzmacniaczy mozna by cos z u-D, U.S. Amps, z glosnikow DLS, PHD, u-D, PB, Dego... Sub tak samo moze cos z RE, PB, u-D
    (kolejnosc przypadkowa).

Generalnie przy wzmacniaczach w okolicy 1200zl mozemy pomyslec nad RM V41 lub U.S.Amps XT-1600.4.

Gdzie U.S. Amps zapewni nam juz ladnego "powera", RM bedzie tutaj slabiej mocowo wypadal. W Juniorka mimo ze to fajny wzmacniacz bym sie nie pchal bo moze byc dla ciebie troche za slaby jak lubisz mocniej przywalic.

W sumie mozna by tak jeszcze dlugo pisac :)
    michpyk
    Level 10  
    panowie zaletą audisona jest to, że ma wejście sygnału prosto z głośników (ponieważ moje radio nie ma sygnału RCA). A jeśli sie wyprowadzi sygnał z przedwzmacniacza to isygnał jest i tak za słaby , żeby wzbudzić i napędzić wzmacniacz!!!
    moim zdaniem lepiej wejść z wysokim sygnałem prosto do wzmaka niż kupiwać chińskie wynalazki typu HI/LO , które przyczyniają sie do zniekształceń.

sprzedawcę w sklepie CA prosiłem, żeby dał mi coś lepszego i droższego ale powiedział mi, że z tym radiem, które mam to nie ma sensu (a radia nie zmienię)

w tym sklepie gość polecał mi jeszcze jakieś Focale
    williams
    Level 30  
    z 16 mógłbym polecić np Dego PO 650 naprawdę głośniki na przyzwoitym poziomie. I jak radził kolega tplewa coś z us amps'a. Mocno i na poziomie. Musi zagrać!
    damiankop
    Level 22  
    a jako wzmak jak nic widze tu u-dimension rmv41.
    Sygnał można podłączyć bezpośrednio z głośników :)

Dego PO650 to też bardzo dobre wyjście.

I nie oszczędzaj na zestawie bo może niedługo zmienisz jednostke sterującą i będziesz pluł sobie w brode że nie dołożyłeś wcześniej tych kilku PLN-ów
    tplewa
    Level 39  
    u-D RM tez ma wejscia HI Input.... Tylko faktycznie szkoda tak podlaczac.
    Prawde mowiac to nie wierze ze sie nie da wyciagnac sygnalu z radia, jak wezmiesz to co idzie na wysterowanie fabrycznej koncowki to powinno spokojnie wystarczyc. Prawde mowiac to szkoda tak sterowac sprzet juz za wieksza kase...
    Nawet jesli masz wejscie HI w wzmacniaczu to i tak masz znieksztalcenia wprowadzane przez koncowke w radiu...

Audison jest wmiare ok (ale tutaj wolal bym RM-a - fajniej gra, jest ladniejszy i mocniejszy), ale te Hertz-e to sobie odpusc :)
    crazy_88
    Level 42  
    Mam tego rmv i moge śmiało polecić wzmaczyk konkretny z jakością.
    michpyk
    Level 10  
    do muzy której słucham to tweetery miękkie czyli jakieś jedwabne czy twarde np tytanowe (zestaw ma grać czysto i GŁOŚNO)
    tplewa
    Level 39  
    Tweeterki jedwabne :) i tez terzeba uwazac bo dosc czesto tweetery nie sa najwspanialsze w niektorych zestawach. Np. te co robi Hertz mi sie nie podobaja jak i wielu innym osoba :)

W sumie RM V41 + Dego PO650 to byl by fajny zestaw.

Choc z glosnikow mozna by pomyslec tez nad czyms innym...
    herdi
    Level 23  
    Rainbow iPaul 4.300 plus np. Audiosystem Radion-165 :))))))