Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby odbiór TV - co mogę zrobić?

22 Maj 2008 00:35 2537 7
  • Poziom 10  
    Witam mam problem kupiłem nowy Tv Panasonic nowa antena taka za 50 zeta nowy kabel do tego i zasilacz , i mianowicie odbieram tylko TVP2 ładnie a tak po za tym i chu chu.
    W drugim pokoju mam anteny DEXTA jedna na poznań a druga na Mikstat połączone jakimś łącznikiem i mam TVP1 mógł by być lepsza delikatnie jak by sie obraz nachodzi i reszta TVP2 TVP3 POLSAT i TV4 a i czy mógł bym odbierać jakoś jeszcze TVN naziemną antenką. Co moge zrobić by poprawić obraz w drugim pokoju czy z anten dexta rozdzielić na 2 tv i czy nie stracę sygnału....????? HELP a najważniejsze jestem z Krotoszyna
  • Poziom 37  
    Problem dobrego odbioru TV jest stary jak... sama telewizja. Nie może być on też zwykle rozwiązany korespondencyjnie bo za mało jest informacji o lokalnych warunkach odbioru. Mieszkasz w regionie gdzie (tak mi się wydaje) jest słabe pokrycie sygnałem telewizyjnych nadajników. Istnieje konieczność stosowania dość rozbudowanych systemów antenowych. Może zacznę od końca. Jeśli masz już jeden system antenowy w domu to możesz do niego się podłączyć z drugim OTV ale obraz pogorszy się. Jeśli to pogorszenie ma być niewielkie to trzeba zastosować tzw. aktywny rozdzielacz sygnału. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie (tak mi się wydaje bo nie napisałeś nic o tym w jakim budynku mieszkzsz i jakie jest jego otoczenie?) budowa nowego systemu antenowego. Najtaniej będzie "zasięgnąć jezyka" u sąsiadów. Poprostu zobaczyć jaki mają odbiór, z jakiego nadajnika i przy pomocy jakich anten? Wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski i wykonać instalację wzorując się na nich. Jeśli to nie wchodzi w grę to trzeba wykonać samodzielne próby narażając się przy tym na koszty nietrafionych rozwiązań lub zaprosić fachowca, który powinien coś doradzić i wykonać. Istnieje jeszcze jedna alternatywa - telewizja satelitarna. Za niewielkie pieniądze (ok. 100 zł) można zakupić i zamontować sobie analogową TV, z której odbierać można TVN z bardzo dobrą jakością. Można też założyć którąkolwiek z platform (np. w styczniu była promocja i za 1zł lub 99zł można było nabyć pakiet "rozruchowy" C+ oraz opłatę miesięczną 18 zł).
  • Poziom 14  
    Witam. Jak możesz to napisz swoją dokładną lokalizację, wtedy będzie można spróbować napisać jakie anteny zastosować. Najlepsze wyjście to anteny yagi z symetryzatorami lub przedwzmacniaczami połączone zwrotnicą , a później sygnał rozdzielony na dwa TV.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Z przedłożonej informacji jednoznacznie wynika, że używasz do odbioru TV anten pokojowych, co jest poważnym kompromisem technicznym zwłaszcza w warunkach miejskich na ogół w zupełnie nieźle funkcjonujących warunkach siatki Faradaya nie wspominając już o zakłóceniach, falach odbitych itp.

Antena jest jak dziewczyna i o ile nie oddycha wolną przestrzenią nie widząc przy tym jakiegoś ulubionego obiektu, uśmiechać się na pewno nie będzie nie mówiąc już o poprawnym jej funkcjonowaniu :))

Osobiście wydaje mi się, że jedynym rozsądnym spełniającym oczekiwania rozwiązaniem jest zainstalowanie odpowiednich anten pracujących na częstotliwościach nadawanych programów telewizyjnych w miarę istniejących możliwości wysoko i i najlepiej tak, by jeszcze widziała antenę nadawczą. Jest to oczywiście konieczność poniesienia pewnych nakładów pracy i pewnych środków finansowych.

Uwaga dodatkowa. Kabel nowy wcale nie oznacza, że jest dobry. Należy zaopatrzyć się w kabel o niskiej tłumienności, ponieważ mija się z sensem tracenie uzyskiwanego sygnału przy dobrych antenach na jakimś jarmarcznym WL czy RG. Sprowadzony sygnał TV w mieszkaniu można swobodnie podzielić na niezbędną ilość odbiorników TV, co w tym przypadku całkowicie zabezpiecza nisko stratny rozgałęźnik typu RM2 na złączach "F".

Może w formie nieco żartobliwej ustosunkowałem się do zasygnalizowanego problemu, ale w fizyce po prostu żadnych cudów nie ma.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Hmmm anteny nie są pokojowe a co do ustawień sąsiadów to ja mieszkam na w dumie wielorodzinnym na moim dachu jest 7 anten z tego 5 moich ale 3 używane 1 radiowa i 2 szt. dexta drugie dwie są wujaszka który też narzeka na odbiór sygnału.sąsiedzi mają normalne siatki i nie narzekają na Wrocław.
    Całe życie było dobrze na Wrocław u mnie, chyba jakieś fatum przyszło albo jakiś cudem osłabienie fal.Faktycznie albo wymienię anteny może na takie
    http://www.allegro.pl/item364042912_antena_telmor_asr_860_p25_sklep_vicam_wroclaw.html
    Co mówicie..
    A co do paltformy to mam C+ i N-ke , ale z N-ki rezygnuje I NA ŻADNEJ NIE MA POLSATU
  • Poziom 17  
    Zdecydowanie dobry wybór , antena z atestem ciężko teraz o takie w powodzi chińskiego towaru. Do jej zalet można dołączyć to że dobrze tłumi sygnały odbite . Nawet niema co porównywać do siatki.
    Nie zapomnij o dobrym kablu kup najlepiej ten droższy używany do tv sat ma mniejsze tłumienie. Pamiętaj to co zyskasz na antenie możesz stracić na kiepskim kablu i efekt może być inny niż zamierzony-wiele osób o tym zapomina i później są rozczarowani. Niekiedy lepiej dać antenę bezpośrednio za oknem na krótkim kablu niż bardzo wysoko bo wtedy duża ilość kabla wszystko pochłania.
    A co do fatum to drzewa rosną domy się stawiają i przeszkód przybywa..
    Wielokrotnie sygnał który odbieramy pochodzi z odbicia od przeszkody terenowej a nie bezpośrednio jakby się wydawało.
  • Poziom 10  
    Dzięki wam bardzo ale zainwestowałem w C+ nie mam tylko Polsatu na tej platforma ale jako tako odbieram z naziemnej, chwilowo sie wstrzymałem z kupnej tej anteny bo nie wiem czy za jakiś czas wejdzie Cyfrowa Telewizja Naziemna
    zobaczę jeszcze ale narazie ciesze się C+
    dzięki bardzo za porady Pozdrawiam
  • Moderator
    Z opisu wnioskuje ze autor wątku mieszka w zasięgu nadajnika poznańskiego, czyli jest w zasięgu kanałów cyfrowych nadawanych ze Śremu. Rozwiązanie samo się nasuwa.....