Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino bot

mi_ma 22 Maj 2008 09:41 11954 4
  • Arduino bot

Budowanie małych robotów zawsze jest frajdą. Zwłaszcza wtedy, gdy nie trzeba pakować się w bardzo skomplikowana elektronikę. Płytki Arduino ułatwiają pracę przy wielu projektach i umozliwiaja budową naprawdę różnorodnych urządzeń. Dzieki dodaniu zaledwie kilku dodatkowych elementów takich jak sterownik silników SN754410, mozna bez większych problemów zbudować prostego robota.

Oczywiście potrzebna jest para silniczkow DC, kółka itp. Program do Arduino znajduje się na stronie źródlowej.

Arduino botArduino bot

Źródło http://www.coded.be/en/node/39

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mi_ma
    Tłumacz Redaktor
    DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEJ PORY PRZEKAZYWALI DAROWIZNY I 1% NA LECZENIE MOJEGO SYNKA
    Jeżeli chcesz wspomóc jego dalszą terapię i leczenie - zajrzyj do postu ze szczegółowym info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2921845.html
    Specjalizuje się w: elektronika wojskowa
    mi_ma napisał 832 postów o ocenie 735, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2006 roku.
    coolombo
    Poziom 29  
    Proszę pisać odpowiedzi na temat, inaczej posypią się ostrzeżenia.

Oczyściłem temat ze zbędnych postów.
    discolitez
    Poziom 13  
    Na jakiej zasadzie to działa? Widziałem na foto ze ma on złacze USB. Wyjasni mi to ktos?
    windman
    Poziom 9  
    discolitez napisał:
    Na jakiej zasadzie to działa? Widziałem na foto ze ma on złacze USB. Wyjasni mi to ktos?

Wszystko znajdziesz na www.arduino.cc

W skrócie:
    Płytka działa na Atmega168.
    Masz port usb, przez który ładujesz kod do procka. Kod piszesz na aplikacji Java, ściągniesz ze wskazanej strony.
    Kod piszesz w c/c++.
    Chcesz zobaczyś co z tego można zrobić? youtube.com i Arduino.

Generalnie polecam osobom, których fascynuje elektronika, a boją się z nią zmierzyć.