Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z google, czy to wirus?

MAJSTER XXL 22 Maj 2008 11:27 1363 5
 • #1 22 Maj 2008 11:27
  MAJSTER XXL
  Poziom 29  

  Zamieszczam zrzut ekranu. Cokolwiek wpiszę do wyszukiwarki google, to zawsze wyskakuje takie okno jak na zdjęciu. Czy to jakieś robactwo się zalęgło? Ta sytuacja jest od dzisiaj. Log z hijackthisa sprawdzony na stronie hijackthis.de i jest czysty.

  Problem z google, czy to wirus?

 • #2 22 Maj 2008 11:40
  Alana
  Poziom 37  

  Jezeli jestes w sieci LAN to prawdopodobnie twoje IP wyjsciowe dostalo bana na goglach za wirusy u jednego z uzytkownikow - popytaj po kolegach czy maja to samo i idzcie razem do admina sieci.
  Jezeli jestes na laczu z wlasnym publicznym IP [neostrada, chello] to wirusa masz ty i wtedy standard: combofix, hijackthis, spybot, jakis dobry antywirus.

 • #3 22 Maj 2008 11:45
  MAJSTER XXL
  Poziom 29  

  Moje IP jest dynamiczne, mam net od operatora kablówki. Moje IP nie jest nigdzie pokazywane, tylko jest widoczne wszędzie w sieci IP dostawcy. Mam Nortona Internet Security i zawsze regularnie skanuję, nie było żadnych wirusów. Ośmielam się zauważyć, że czcionka wyszykiwarki google jest ok, a czcionka logo google w tym ostrzeżeniu jest nieco inna. Więc trzeba znaleźć wirusa.

 • #5 22 Maj 2008 11:55
  tzok
  Moderator Samochody

  Porównaj adres IP uzyskany w wyniku wydania polecenia ipconfig /all z adresem IP podanym na stronie http://www.whatismyip.com/

  Jeśli są takie same wirusa szukaj u siebie, jeśli nie - ktoś z użytkowników Twojej sieci może mieć wirusa.

 • #6 22 Maj 2008 12:24
  MAJSTER XXL
  Poziom 29  

  Na stronie wyświetla adres taki sam jak po wydaniu polecenia ipconfig/all w wierszu Serwery DNS. Dodam, że używam w domu sieci bezprzewodowej i mam adres IP przydzielony przez router. W sieci domowej drugi komputer jest od 3 dni wyłączony i tylko chodzi laptop. Pobrałem aktualizacje Windowsa i pomogło po ponownym rozruchu. Temat można uznać za zamknięty.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME