Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hertz dsk 130, hpb 602, pb s-12 - będę zadowolony?

Jezior23 22 Maj 2008 13:02 6214 25
  • #1 22 Maj 2008 13:02
    Jezior23
    Poziom 11  

Siema wszystkim chciałbym nogłośnić swoją furę itak:

Samochód – audi a4/97 sedan

Obecne ca – kenwood kdc 3037 + głośniki fabryczne w przednich drzwiach

Chciałbym:
    - wymienić głośniki w drzwiach wraz z kablami,
    - zamontować suba i wzmaka w bagażniku

Budżet – 1500 pln

Na razie nikogo nie pytałem o radę, tylko użyłem google i wymyśliłem taki zestaw:

Głośniki przód: - Hertz DSK 130 podłączone pod samo radio
    Sub: – Powerbass S-12 w skrzyni zamkniętej
    Wzmak: - CP HPB 602

Całość z kablami i montażem wyjdzie w granicach 1200/1300 pln więc trochę zapasu jeszcze mam..

Co myślicie o takim zestawie?

Słucham głownie czarnuchów, trance, techno też lubię czasem więc potrzebuję uniwersalnego zestawu do różnej muzy.

Wiem, że wzmacniacz trochę za słaby na tego S-12 jednak tak sobie pomyślałem, że jak mi się znudzi i dozbieram glejtu to użyję go do zasilenia przednich głośników a do suba kupię coś mocniejszego..

A i jeszcze jedna kwestia. Radio nie ma wyjścia RCA ale nie chcę go zmieniać i będzie podłączone przez adapter – nie spowoduje to gorszej jakości dźwięku lub mniejszej wydajności??

• #2 22 Maj 2008 13:11
    crazy_88
    Poziom 42  

W sedanie troszke słabiutki ten sprzęt lepiej weś hpb 1502 + pb m12 w porządnej skrzyni bass reflex a na przodzik daj coś pokroju pb

• #3 22 Maj 2008 14:04
    Jezior23
    Poziom 11  

Nad 1502 też się właśnie zastanawiałem bo za dopłatą 170 pln miałbym ponad 2x tyle RMSu jednak czy potrzeba mi aż 500 W do głośnika 300 W? Czy taki zapas mocy to nie marnotrawstwo? Poza tym wyczytałem że powerbassy w przeciwieństwie do hertz nie potrzebują mocnego wzmaka żeby ładnie zagrać no ale na własne uszy tego nie doświadczyłem. Zresztą jak podłączę suba pod tego hpb602 i pewnego dnia uznam że przydałoby się więcej basu to wtedy kupię 1502 a 602 użyję do głośników przednich..

A co do M-12 to raczej się nie przekonam jeśli nie usłyszę bo w parametrach nieduża różnica w stosunku do S-12 a w cenie 140 pln różnicy..

Skrzynkę jednak wolę zamkniętą bo bardziej zależy mi na jakości basu i precyzji niż hałasie. Chyba, że w sedanie BR lepiej się sprawdzi?

Jakie konkretnie powerbassy proponujesz na przód?

Nie wiem czy wogóle tutaj całego efektu nie zamąci ten adapter RCA.. :?

• #4 22 Maj 2008 15:32
    turbolax
    Poziom 16  

do sedana jak najbardziej skrzynia br a hpb 1502 ma zmierzone chyba mniej wiecej 400 wat rms więc aż tak duzego zapasu nie bedziesz miał a zawsze lepiej mieć mocniejszy wzmacniacz niż skrzynie żeby była lepsza kontrola nad głośnikiem

• #5 22 Maj 2008 15:54
    crazy_88
    Poziom 42  

PB m12 jest wyższą serią więc gra lepiej.

• #6 22 Maj 2008 16:35
    Jezior23
    Poziom 11  

Producent podaje ze 1502 ma 500 rms na mostku ale nie wykluczone że zawyżył więc może i racja żeby tego wzmaka brać zamiast 602.
    A czy ktoś słuchał s-12 i m-12 i może się podzielić wrażeniami z odsłuchu?

Jednak co do BR to nie wiem sam bo czytając zalety i wady obudów bardziej mi odpowiada skrzynia zamknięta.
    A co do sedana to czy nie jest tak że samo zamkniecie skrzyni w bagażniku sedana powoduje powstanie rezonansu? A bass reflex nie spowoduje dodatkowego rezonansu obudowy, co w efekcie da nienaturalne i "przeciągane" niskie tony? Z taką opinią spotkałem się na jednym z forów..
    Jak się sub w bass-refleks sprawdzi przy szybszym basie? Nie pogubi się?
    Nie zależy mi na dużym hałasie i trzeszczeniu blachy na zewnątrz tylko czystym miękkim basiku i masażu pleców w środku :yes:

• #7 22 Maj 2008 20:36
    twister4
    Poziom 13  

subwoofer ma być czuć a nie slychac. nie jestem zwolennikiem br nawet do hiphopu. w tej muzie najbardziej nadaje sie bandpass.
    rób closed:] a w sedanie poczujesz porządny masazyk :]

• #8 22 Maj 2008 22:26
    Konrador
    Poziom 13  

Szczerze... to s-12 i m-12 to wg mojego osobistego zdania nic ciekawego ... wręcz przeciwnie. Jeżeli zależy Ci na jakości to radziłbym coś z JL lub Audio System

• #9 23 Maj 2008 00:02
    Jezior23
    Poziom 11  

A moglibyście jaśniej pisać? Tzn podawać konkretne modele i cenę? To tak jak bym się pytał czy może być taki opel bo się nie znam a wy byście odpowiadali eee lepiej bierz bmkę albo merola.. Za takie posty to ja dziękuję :please: zastanawiam się tylko ile punktów wam dać bo nie mam za dużo do podziału :sm31:

Chyba jedyne co pozostaje zrobić to jechać na montaż i się przekonać jaka jest różnica pomiędzy S-12 a M-12, HPB 602 a 1502 i BR a closed bo tu widzę że się raczej nie dowiem.. Chyba że Powalla się wypowie bo widzę najlepiej się zna i potrafi coś podpowiedzieć. A po montażu itak napiszę jaka konfiguracja jest w tym przypadku optymalna;)

• #10 23 Maj 2008 17:40
    Jezior23
    Poziom 11  

Byłem dziś w sklepie gdzie będą mi montować audio i sprzedawca posłuchał jak grają fabryczne głośniki i doradził żeby ich nie wymieniać a na to konto wymienić radyjko na Alpine CDA-9874RR za 550 zł
    Powiedział, że z S-12 w BR i wzmaka carpower 1502 będę zadowolony..
    Zaproponował też że może mi sprzedać swój prywatny zestaw a mianowicie:
    Wzmak - Monacor power 4/400
    Radio - Alpine SBE – 1243 BR
    chce za to 1000 pln

Warto brać to od niego? Wyliczył mi że razem z kablami, montażem i tym radyjkiem alpine wyniesie mnie to 1770 pln.. Swojego kenwooda bym moze opchnął za 200 to bym akurat w 1570 się zmieścił czyli lekko przekroczył swój założony budżet.. Co wy na to?

• #11 23 Maj 2008 17:52
    Konrador
    Poziom 13  

To może lepiej zmień zakład... bo przy seryjnych głośnikach to raczej zmiana radia dużo nic nie da.
    Były robione profesjonalne instalacje z użyciem seryjnego radia i nową całą resztą ale z seryjnymi głośnikami... no way.

Tak to jest że za biznes biorą się niewykwalifikowani ludzie.
    Pamiętam jak kiedyś podjechałem do leciwego "zakładu" CA bo chciałem kupić peszel... 5 minut zajeło mi nauczenie pracownika co to jest peszel...

• #12 23 Maj 2008 18:02
    Jezior23
    Poziom 11  

Radio doradził wymienić ze względu na brak RCA i brak możliwości sterowania subem. Ale zrobimy tak że podłączy suba i wzmaka pod mojego kenwooda przez adapter a jeśli efekt będzie niezadowalający to wymieni się radio na to alpine. Aczkolwiek nie spotkałem na tym forum żadnej negatywnej opinii na temat adapterów RCA więc pewnie zostanie takie radio jakie jest.. Tak se myśle po co mi to sterowanie subem z radia? Przecież raz można wszystko poustawiać na wzmaku a potem itak na radyjku będę mógł sobie przyciszać i pogłaśniać suba? Dobrze kombinuję?
    Co do fabrycznych przednich głośników to też mnie zdziwiła jego opinia ale rzeczywiście przy 80% volume na radiu grają znośnie i nie pierdzą jak się za mocno nie odkręci basu więc może z ich wymianą narazie się wstrzymać? Tym bardziej że tylko 13 cm mi wejdą to dużego wyboru nie ma.. Chyba że taka duża różnica będzie jak założę te hertze dsk 130?
    A co powiesz na ten jego zestaw za 1000zł? Lepiej niż ten PB S-12 i carpower 1502?
    Myślicie że warto zamiast wymiany radia na nowe wymienić fabryczne głośniki na te hertze?

• #13 23 Maj 2008 21:39
    Konrador
    Poziom 13  

Uwierz głośniki przednie w całym systemie to jeden z najwazniejszych elementów... od nich naprawdę dużo zależy... a to że nie pierdzi to nie wyznacznik jakości... tylko totalnego minimum

• #14 23 Maj 2008 23:55
    Jezior23
    Poziom 11  

Masz rację, że w takim układzie jak u siebie zaplanowałem przód to podstawa ale myślę że te Dsk 130 w zupełności wystarczą podobnie jak subik 300 RMS z odpowiednim wzmakiem więc może byś coś doradził konkretnego w przedziale do 1500 pln z kablami i montażem jak tak dobrze się znasz na ca? A nie tylko się mądrzysz.. :changes:

PS
    Ogólnie też mnie gościu zaciekawił z tymi fabrycznymi głośnikami i chyba nie wezmę od niego tego jego alpina. Radio też swoje zostawiam.. Słyszałem u kumpla PB S-12 i nikt mi nie wmówi, że kiepski.. Jest wart swojej ceny..

• #16 24 Maj 2008 00:03
    Jezior23
    Poziom 11  

To zaproponuj inne 13 do 300 pln?

• #17 24 Maj 2008 00:07
    tplewa
    Poziom 36  

PB, Helix itp. Cos co ma wmiare fajny tweeter... Hertz nie mial nigdy fajnych tweeterow - zwlaszcza w najtanszych zestawach...

• #18 24 Maj 2008 00:11
    Jezior23
    Poziom 11  

np PowerBass L-522?

• #19 24 Maj 2008 00:20
    tplewa
    Poziom 36  

Jezior23 napisał:
    np PowerBass L-522?

Nie :)

Mowimy o zestawach odseperowanych takich jak Hertz...

np. PB S-5C, ES-5C, L-5C
    Helix Dark Blue 52.1

itp.

• #20 24 Maj 2008 00:35
    Jezior23
    Poziom 11  

dzięki napewno wezmę je pod uwagę a co byś wybrał:
    1. Monacor power 4/400 + Alpine SBE – 1243 BR - używany
    czy
    2. PowerBass S12 + Carpower HPB-1502

Bass reflex czy closed do sedana?

• #21 24 Maj 2008 10:54
    Jezior23
    Poziom 11  

Poczytałem o tych Helixach i wezmę je chyba..
    Już prawie jestem zdecydowany na taki zestaw:

Helix Dark Blue 52.1 + dystanse - 200 pln
    Carpower HPB 1502 - 440 pln
    Powerbass S-12 w BR - 500 pln
    Adapter RCA - 30 pln
    Kable - 150 pln
    Montaż - 160 pln
    Suma: 1480 pln

Będzie ok w a4 sedan? Czy coś jeszcze przemyśleć muszę? :roll:

• #22 24 Maj 2008 12:25
    Potwórciastkowy
    Poziom 14  

HPB + S-12 ..hmm naprawdę dobrego bass-u z tego nie będzie , niestety.
    Za ten niby bass (buczenie) masz zamiar dać 900zł (:

Słyszałeś u kumpla s12 na jakim wzmaku ?

• #23 24 Maj 2008 12:52
    Jezior23
    Poziom 11  

Właśnie na tym wzmaku tyle że w obudowie closed może "naprawdę" dobrego basu nie ma ale taki w zupełności mi wystarczy. A ty słyszałeś jak gra takie połączenie? Uważasz że za słaby ten wzmacniacz? Wątpię że znajdę coś lepszego w tej cenie..

• #24 24 Maj 2008 13:02
    Potwórciastkowy
    Poziom 14  

Mam s10 i grał początkowo na wzmaku podobnej klasy , było znośnie . Pewnie będzie ci się podobało , ale sama moc nie gra . Jest coś takiego jak "damping factor" (współczynnik osłabienia) dla lepszej kontroli głośnika . W każdym razie na twoim miejscu bym chyba kupił tak bardzo polecane mds08 120Wrms (dwie sztuki) i do tego wzmak używany 250-300RMS z wsp.tłumienia 300 i więcej. Cenowo wyglądałoby to podobnie.
    Albo jeden głośnik z niskiej "półki" lub średniej zamiast dwa mds08 , PB S to budżetówka. Może poczytaj forum jak wydać 1k na dobry bass , mamy łikend.

• #25 24 Maj 2008 13:17
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

w sedanie dwa mds-y 08

nie przebiją się

ps. DF ( współczynnik tłumienia )

• #26 24 Maj 2008 13:22
    Jezior23
    Poziom 11  

Tego mds ciężko dostać a PB-S12 mogę łatwo zdobyć jeszcze pozastanawiam się w ten weekend ale co do suba to raczej pozostanę przy Powerbassie kwestia tylko czy dopłacać do M.. Nie chcę zamawiać nic z aledrogi w ciemno wolę na miejscu jak zamontują przetestować jeden i drugi i myślę że któryś mi podpasuje.. Ci którzy je posiadają nie narzekają.
    Ogólnie nie chcę za dużo kombinować i nie mam za dużych wymagań co do ca a PB u kumpla mi się podobał i myślę, że będę zadowolony.

P.S.
    A nikt nic nie umie doradzić nt. używanych:
    Monacor power 4/400 + Alpine SBE – 1243 BR za 1000 pln?
    Gościu bardzo zachwalał..

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME