Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z woltomierzem i amperomierzem na DH7106GP 0512

22 Maj 2008 13:04 1166 4
  • Poziom 17  
    Witam,

Chyba dwa lata temu kupiłem zasilacz firmy McVoice(wiem, wiem, nic specjalnego), ale do rzeczy. Są tam dwa osobne wyświetlacze do odczytu natężenia i napięcia na DH7106GP 0512. Problem w tym, że woltomierz pokazuje wartość prawie o połowę za małą, a amperomierza skacze z wynikami, po prostu karuzela. Co to może być, ewentualnie może ktoś ma datasheet tego układu lub wie jaki jest do niego zamiennik, bo podmiana nic nie dała.

Pozdrawiam
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 32  
    Ten układ to pewnie zwykły ICL7106. Zerknij na *.pdf-a i porównaj obydwa układy.
    Co do złych wskazań obu mierników to sprawdź ich zasilanie. Przypuszczam, że
    obydwa są zasilane z jednego źródła więc obydwa będą też szwankować. Może
    napięcie zasilania jest nieprawidłowe albo niestabilne.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 17  
    Z tego co zmierzyłem, to piny zasilania pasują. Na woltomierzu mam 8,95V a na amperomierzu 9,05V. Z tego co czytałem to zasilanie ma wynosić 15V. Szukać przy układzie, czy też dalej?

Pozdrawiam i dziękuje
  • Poziom 32  
    Układ ICL7106 ma maksymalne napięcie zasilania 15V. Przy 9V będzie działał prawidłowo.
    Czy to napięcie jest stabilne? Sprawdź w czasie działania, wtedy kiedy wskazania
    skaczą, czy napięcie pomiędzy nóżkami 35 i 36 jest stabilne. Jeśli też skacze to trzeba
    szukać przyczyny przy źródle napięcia odniesienia. Może to być nawet problem z
    potencjometrem którym ustawia się napięcie odniesienia. Nie wiem jak konkretnie są
    zbudowane te mierniki które masz więc szczegółów nie mogę podać.
  • Poziom 17  
    Sprawdzę pomiędzy nóżkami 35 i 36, a jeżeli chodzi o napięcie pomiędzy 1 i 26 to jest stabilne, wahania w granicach 0.01V.