Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiornik do częstotliwości 172.350 lub 172.000 Mhz

bf199 22 Maj 2008 14:56 4617 15
  • #1 22 Maj 2008 14:56
    bf199
    Poziom 20  

Witam, potrzebuję odbiorniczka na częstotliwość 172.350 ewentualnie równe 172, nie potrzebne mi są inne częstotliwości. Prosiłbym o pomoc w opracowaniu schematu, chyba ze ktoś już posiada podobny?? Gotowe skanery nie wchodzą w grę, tak samo przerabiane radiotelefonów itp. Chcę sam zrobić odbiornik przy waszej pomocy:) Interesuje mnie nasłuch policji czyli nFm. Dla prawdziwego krótkofalowca to nie żaden problem mi pomóc, podejmie się ktoś wyzwaniu i mi pomoże?? Najlepiej by był prosty, części łatwo dostępne i nie drogie, nie musi być rewelacji z jakością dźwięku byle by odbierał policje i dałoby się cokolwiek zrozumieć, może mieć w sobie jakiegoś scalaka:) Mogę w zamian podarować trochę punktów, pozdrawiam i oczekuje jakiegoś fachowca:D:)

Proszę przeczytać regulamin forum, szczególnie pkt. 11 i poprawić temat postu.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!.
    14:59 22.05.2008
    [_P_]

0 15
  • #5 22 Maj 2008 16:52
    bf199
    Poziom 20  

składałem ten odbiornik, szczerze to łapie on stacje radiowe, ale żeby złapać pasmo 2m to naprawdę trzeba się natrudzić;/ nie chce składać żadnych kitów...

Dodano po 11 [minuty]:

no stacje radiowe dobrze, ale tak jak napisałem już tobie kiedyś i dziś tutaj, pasmo 2m itp. bardzo rzadko się udaje odebrać a jak już to tylko na chwile bo zaraz znikają;/

0
  • #7 22 Maj 2008 17:37
    Faces
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

bf199 napisał:
    składałem ten odbiornik, szczerze to łapie on stacje radiowe, ale żeby złapać pasmo 2m to naprawdę trzeba się natrudzić;/ nie chce składać żadnych kitów...

Dodano po 11 [minuty]:

no stacje radiowe dobrze, ale tak jak napisałem już tobie kiedyś i dziś tutaj, pasmo 2m itp. bardzo rzadko się udaje odebrać a jak już to tylko na chwile bo zaraz znikają;

Pamiętaj nigdy nie kupuj kitów "radiowych" z AVT, a dlaczego? Częściową odpowiedź znajdziesz na Elektrodzie (wystarczy poszukać).

bf199 napisał:
    może mieć w sobie jakiegoś scalaka:)

Nie, że może mieć tylko musi mieć "scalaka". To upraszcza znacznie konstrukcje. Dobry jest tutaj nieśmiertelny MC3362.

Do odbioru podanej przez ciebie częstotliwości można wykorzystać ten odbiornik:
    http://lpistor.chez-alice.fr/meteo2.htm

Na pewno trzeba by było zmienić filtry wejściowe (tzn. wartości elementów skorygować) oraz C17, R10, C6 i filtr w drugiej pośredniej.

Na pierwszy rzut oka wydaje się trudny, ale tak naprawdę jest prosty. Wszystkie elementy można dostać bez problemów. Niech cię nie zrażają cewki Neosid w obwodach wejściowych. Można je nawinąć na karkasach 7x7 (bez rdzeni), regulacja odbywa się wtedy trymerami (tzn. nie tyle regulacja co dostrojenie przy uruchamianiu). Kondensatory C3, C6 i C9 są zastąpione właśnie trymerami.

0
  • #9 22 Maj 2008 18:21
    sp7mfu
    Poziom 20  

A może jakiś stary Radmorek. U mnie chodzi 3001 i słychać jak ta lala. Trochę odkurzania, obliczania kwarców, ale jak na 1 częstotliwość to kwarcowy wystarcza w zupełności. No i nie trzeba składać kitów.

1
  • #10 22 Maj 2008 18:29
    bf199
    Poziom 20  

przerabianie radmorka może i jest najlepszym rozwiązaniem ale ja bym sobie z tym nie poradził;/

Dodano po 4 [minuty]:

Jak to zobaczyłem to odrazu mi się spodobało:D

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://...D160%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26hl%3Dpl%26sa%3DN

No ale to tylko fotki:(

0
  • #13 22 Maj 2008 19:34
    serwis
    Poziom 37  

bf199 napisał:

Dodano po 11 [minuty]:

no stacje radiowe dobrze, ale tak jak napisałem już tobie kiedyś i dziś tutaj, pasmo 2m itp. bardzo rzadko się udaje odebrać a jak już to tylko na chwile bo zaraz znikają;/

Hmm... pasmo 2m i częstotliwość 172.350Mhz ?
    Coś zbyt usilnie poszukujesz sprzętu na tą częstotliwość.

A nie będzie prościej zatrudnić się i dostaniesz na wyposażenie osobiste sprzęt na tą częstotliwość. :D

0
  • #15 22 Maj 2008 23:29
    baskom
    Poziom 20  

serwis napisał:
    bf199 napisał:

Dodano po 11 [minuty]:

Hmm... pasmo 2m i częstotliwość 172.350Mhz ?
    Coś zbyt usilnie poszukujesz sprzętu na tą częstotliwość.

A nie będzie prościej zatrudnić się i dostaniesz na wyposażenie osobiste sprzęt na tą częstotliwość. :D

A Kolega co sugeruje??? Chlopak chce sobie posłuchac służb mundurowych wiec niech sobie posłucha. Ma do tego prawo! Ja sam od ponad 8 lat Jestem nasłuchowcem. Nie tylko Konwencji ;) Takze BF199 zycze powodzenia w budowaniu odbiornika.! Służę pomocą. Pozdrawiam BASKOM

0
  • #16 23 Maj 2008 12:44
    bf199
    Poziom 20  

No ale dalej mnie nikt chyba nie zrozumiał, tamten odbiornik co składałem nie nadaje się do tego i chce zrobić inny, tamtego nie używać:) Nikt nie umie zrobić takiego co chciałem:( ??? Mówię, nie musi być super jakość byle by odbierał policje.

Dodano po 5 [godziny] 18 [minuty]:

Mam uważać, że na forum elektroda nie ma prawdziwych krótkofalowców, którzy umieli by taki odbiornik wykonać?, robią trudniejsze aa tego nie umią?? No nic w takim razie sam się będę musiał nauczyć projektować... Pozdrawiam tych którzy mi pomogli:)

0