Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa skrzyni.

bebe26 22 Maj 2008 16:28 1435 8
  • Poziom 10  
    Witam posiadam glosnik BM ALX 122 SP i chce zrobic do niego skrzynke do samochodu!! golf 3.Chce zeby byl mocny bass.Myslalem nad band-pass,ale chce sie dowiedziec jeszcze od was jaka konstrukcje polecacie i jakiej ma byc ona wielkosci.I co sadzicie ogolnie o tym glosniku????Pozdrawiam wszystkich:arrow:
  • Poziom 38  
    Proponuje na poczatek lekture:

http://www.diyaudio.pl/portal.php?show=2

w kolejnosci:

1. Parametry głośnika
    2. Połączenia głośników
    3. Obudowa zamknięta
    4. Obudowa bass-reflex
    5. Obudowa band-pass
    6. Zamknięta vs b-r
    7. Wytrzymałość mocowa
    8. Jak zrobić obudowę
    9. Wytłumienie obudowy

Jak przez to przebrniesz bedziesz mial juz jakies pojecie o obudowach.

Co do glosnika to nic rewelacyjnego...
  • Poziom 10  
    Te tematy ma juz za soba jak i jedna konstrukcje!!Chce poznac wasze zdenie jaka obudowe polecacie dla naklepszedo efektu!!pozdr
  • Poziom 38  
    bebe26 napisał:
    Te tematy ma juz za soba jak i jedna konstrukcje!!Chce poznac wasze zdenie jaka obudowe polecacie dla naklepszedo efektu!!pozdr

A co to jest dla ciebie najlepszy efekt ??
  • Poziom 10  
    HEhe.Nie chodzi mi o wiesniacskie jezdzenie po ulicach z otwartymi szybami zeby wszyscy slyszeli!!CHce zeby bas byl szybki,mocny,i o to aby ten glosnik zagral najlepiej jak potrafi,Wiem ze nie jest to jakis mega glosnik ale siedzeniem napewno zatrzesie:)Wiec zastanawiam sie jaki mu zrobic domek:DPomoze mi ktos w tej sprawie bo jutro chce zaczac konstrukcje!!!CO radzicie??
  • Poziom 16  
    Tam jest zbyt mało parametrów. Nie można wszystkiego policzyć. Według wstępnych obliczeń proponuje bas refleks średnica 10cm długi 24,6cm pojemność skrzyni 62L to daje strojenie 35Hz. Nie wiem czy ten głośnik to coś dobrego ja bym tego nie kupił. Może ktoś policzy to jeszcze ras i wyciągnie z niego więcej.
  • Poziom 38  
    he he dobre :) nie ma wszystkich danych ale BR ktory trzeba policzyc dokladnie idzie zrobic :)

Z tego co pamietam gdzies byly podane faktyczne dane z pomiarow tego glosnika... Trzeba by poszukac. Bo podawane przez producenta z tego co pamietam troche odbiegaly od stanu faktycznego...
  • Poziom 10  
    wielkie dzieki!!jutro zaczynam konstrukcje tylko dzis pojawil sie nowy problem iz:radio Rockford Fosgate rfx9210 przestal przyjmowac plyty!!nie wiem co to moze byc jutro przy tym pogrzebie!przy wciaganiu plyty zaczyna cos szczelac i wysuwa ja spowrotem!!ma ktos jakis pomysl co to moze byc??pozdr