Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby zasięg pilota do bramy

22 Maj 2008 16:30 11332 11
  • Poziom 13  
    Witam ma dwa problem:

1. to slaby zasięg pilota dosłownie 1m co może być przyczyna tak krótkiego zasięgu (na płytce jest napisane BALBEX i nie ma żadnego potencjometru)

2. to chciałbym miec drugi pilot i nawet nie wiem na jakiem pasmie pracuje ten który mam proszę o pomoc.

• Poziom 17  
    Witam , Może poprostu bateria już pada;) polecał bym zacząć od niej.
    pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Częstotliwość pilota radiowego można sprawdzić skanerem.
    a mały zasięg może być także wina odbiornika, więc na pocz ątek do niego zajrzyj. No i tak jak powiedział Kolega wyżej- wymień baterię.
  • Poziom 13  
    Raczej to nie bateria pilot nie jest stary, nie ma nawet roku. W poprzednim było to samo działał dobrze a po jakim czasie działa jak ten teraz czyli z około 1 metra. Wymieniono go nam i z tym było podobnie po jakimś czasie tez działa z 1 metra nie wiem może on upadł i to jest przyczyna. Nawet nie wiem jakiej on jest firmy nie ma żadnych napisów, to pilot na podczerwień? czuje ze to jakaś chińska lipa
  • Poziom 33  
    ma diodę na froncie? Niestety, zdjęcia są za bardzo niewyraźne... Jeżeli to pilot IR to zasięg może byc tłumaczony zanieczyszczeniem szybki ochraniającej diodę odbiorczą w odbiorniku.
  • Poziom 33  
    Rozumiem, że brama jest wspólna dla osiedla, tak? Nie napisałeś tego wcześniej ,a my wróżkami nie jesteśmy, żeby sie tego domyślać. Zrób lepsze zdjęcia. Poza tym rok to przy częstym używaniu i przy kiepskiej jakości baterii duzo- naprawdę, wymień ją, nie jest to jakiś ogromny koszt... Jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna usterki.
  • Poziom 13  
    tak brama na osiedlu. fotek na razie nie bede mial lepszej pozyczylem cyfrówkę może napisze co jest na tej płytce
    dioda LED
    dioda podczerwieni
    2 micro przyciski (jedne nie wyprowadzony na przycisk na obudowie niebieski z lewej strony diody podczerwieni)
    uklad 12F6351
    3 kondensatorki
    3 rezystorki
    chyba dioda zabezpieczająca
    bateria

Dodano po 59 [minuty]:

A co z sklonowaniem tego pilota? da rade go tak latwo programowac jak piloty radiowe?
  • Poziom 17  
    Możliwe ze tez powoli mogla siadać dioda podczerwieni, w co wątpię raczej czepial bym sie tej baterii.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Najczęściej w centralce masz specjalny przycisk do zaprogramowania nowego pilota.
  • Poziom 13  
    Centralka jest obudowana jest to brama osiedlowa. Wczoraj probowalem zaprogramowac duzy pilot od mojego amplitunera ONKYO ma taka funkcje nauki przyklada sie drugi pilot i w tym samym czasie przyciska sie i gotowe. Jednak w przypadku zaprogramowania pilota od bramy to nie udalo sie.
    Moze sa tekie piloty do bram co programują sie podobnie ?