Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dzielnie sieci osiedlowej, jest blokada którą można obejść?

MotyF 22 May 2008 17:47 2540 12
    MotyF
    Level 11  
    Witam. Mam LANa z tzw. osiedlówki. IP przydzielone jest na "sztywno" (przynajmniej z dhcp nie idzie się połaczyć). Musze mieć ustawione oprócz IP, maski p i bramy WINSy. Przypisanie oczywiście do MAC'a.
    Jakakolwiek próba łączenia kończy się odcięciem neta (na kilka sekund)
    Administrator (nieoficialnie) powiedział, że można obejść ale z racji jest statusu nie może powiedzieć jak.

1. Jak można to obejść.
    2. W laptopie chce poprzez WiFi (musze maca ustawić ten co na stacjonarnym-czy nie będzie się zgryzło)?

Mam do dyspozycji 2xAccePoint (WiFi+1xLAN Edimax) kabelki oraz laptopa :)

Mogę dopisać u admina 2-go MACA

Proszę o rade. Pozdrawiam
    Elmo_pf
    Level 15  
    Czy oba kompy muszą pracować w jednym czasie?? Bo jeśli nie to po co kombinować w ten sposób, dołącz router, podmień maca i po problemie, podłączysz tyle kompów ile masz portów. a jeśli kompy pracują w jednym czasie to udostępnij łącze na stacjonarce i lapciak działa jako klient.
    MotyF
    Level 11  
    Dziłać muszą jednocześnie .
    Elmo_pf
    Level 15  
    to cały temat załatwi zwykły switch lub router, zależy co masz do dyspozycji. Wystarczy ze kabel który masz w domu (od providera) wepniesz do urządzenia a do 2 innych portów podłączysz oba kompy. Pamiętaj żeby poprosić providera o zmianę maca który ma dostęp do sieci.
    Ja jednak wybrałbym rozwiązanie krótsze i tańsze, 5 m kabla i karta sieciowa. Łącze w stacjonarce udostępniasz, drugie połączenie sieciowe ustawiasz na np. 192.169.0.1 a na laptopie połączenie sieciowe ustawiasz na 192.168.0.2 maska 255.255.255.255 brama domyślna 192.169.0.1 i DNS na 194.204.152.34
    Powodzenia ;]
    MotyF
    Level 11  
    Ma switch/AP 1xlan + Wifi . Moge accepointowi dać maca z mojej sieciówki (działa w sieci) i zrobić wtedy LAN+WiFi? Ale wtedy komp+Switch będą miały tego samego MACa.
  • Helpful post
    Elmo_pf
    Level 15  
    No to masz już problem z głowy, skoro możesz nadać MAC swojemu AP-kowi i do niego podpiąć się przez LAN do kompa i przez WiFi do Notebooka. Jeśli coś ciągle jest dla Ciebie niejasne to napisz, postaram się odpowiedzieć.
    MotyF
    Level 11  
    Niejasne jest tylko to, że osoby, które tak robiły miały odcięty net. Admin wyczaił i zablokował-nie wiem jak. Czy wystarczy sam ACP. Nadam mu mac adres i się zaloguje, ale przecież transfer pójdzie przez 2 kompy, po pakietach nie zobaczy admin?
  • Helpful post
    Elmo_pf
    Level 15  
    Jeśli chodzi o pakiety to możesz postawić tzw. NAT, wtedy każdy pakiet będzie wyglądał jakby szedł z tego samego komputera ale wtedy będziesz potrzebował Routera, bo sam switch nie załatwi tematu, natomiast sprawę MAC-a zamiast emulować, zgłoś do firmy że zmieniłeś kompa i podeślij im właściwy MAC.
    MotyF
    Level 11  
    Mam router ze switchem+wifi (znalazłem w szafie). Więc wystarczy włączyć NATa?
    Quote:
    Jeśli chodzi o pakiety to możesz postawić tzw. NAT, wtedy każdy pakiet będzie wyglądał jakby szedł z tego samego komputera ale wtedy będziesz potrzebował Routera, bo sam switch nie załatwi tematu, natomiast sprawę MAC-a zamiast emulować, zgłoś do firmy że zmieniłeś kompa i podeślij im właściwy MAC.

Mam MACa, który jest zapisany u admina. Jeżeli go wstawie do routera wystarczy? Komputery nie muszą mieć już przecież zgłaszanych a router może mieć skolonowany!?
    Lilith_100
    Level 25  
    Zmień MAC routera na MAC karty która działa, włącz NAT i (jeśli masz) podbicie TTL (ciężej Cię będzie znaleźć).
    Wszystko na ten temat, na routerze możesz sobie postawić DHCP żeby nie było zabawy z adresami IP. Nie zapomnij też o zabezpieczeniu sieci WiFi, ustaw sobie jakiegoś WPA, ukryj SSID, zmień hasło admina.
    MotyF
    Level 11  
    Mam w ustawieniach EDIMAX-a BR-6204WG opcje stałego IP (mam od osiedlowej sieci)maske podsieci , brame i TTL: Enable lub Disable ale nie ma żadnych opcji. Włączyć czy nie?

Klonowanie MACa mam tylko przy Dynamic IP, a przy static nie mam. Dlaczego?
  • Helpful post
    Lilith_100
    Level 25  
    Musisz mieć też przy static, a tam daj Enable
    MotyF
    Level 11  
    Działa, za Waszą radą właczyłem NATa i TTL na enable i narazie działa. Tylko czekam na to, czy admin nei zczai. Pozdrawiam.
    Temat można zamknąć.