Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie kina domowego HDMI

crowbar 22 Maj 2008 19:06 9188 4
 • #1 22 Maj 2008 19:06
  crowbar
  Poziom 2  

  witam
  zakupiłem ostatnio trochę sprzętu i mam trochę problemów z połączeniem.

  Telewizor Philips LCD 42PFL5603 - 2x Euro, złącze "Y,Pb,Pr", SPDIF Out, Audio Out L/R cinch, HDMI x4, Audio-In (minijack), Audio L/R (złącza wejściowe audio do urządzeń z gniazdami kopozytowymi i S-Video), S-Video, złącze wejściowe cinch Video, USB, Common Interface (gniazdo modułu dostępu warunkowego)

  DEKODER cyfra+ HD PHILIPS 6201 - cyfrowe wyjście audio SPDIF, wyjście audio hi-fi, 2x Euro (tv i magnetowid), komponentowe wyjście video, wyjście HDMI x1, i inne typu USB, Lan.

  Kino domowe Samsung HT-TX35 - Video Output Jack, External Digital Optical Input Jack, component video Output Jacks, Aux In 2 Jacks, HDMI Output x1, Euro x1

  i teraz pytanie: jak to wszystko połączyć żeby jakość była najlepsza i żeby wszystko grało, tzn. żeby dzwięk z telewizora podczas oglądania programów z dekodera cyfry wydobywał sie przez kino domowe

  pytanie drugie: jak będzie wyglądalo połączenie gdy do tego zestawu dołącze Playstation 3 ? wtedy dziek z cyfry, playstation i dvd ma wydobywac sie z kina domowego bez przepinania kabli.
  proszę o pomoc

  Skorygowano tytuł wiadomości (Prosze o pomoc). Proszę o zapoznanie sie z regulaminem forum https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php . Kolejna interwencja jest równoważna z ostrzeżeniem.,
  Tremolo

  0 4
 • Mitronik
 • #2 23 Maj 2008 02:17
  SP2UKP
  Poziom 15  

  Oba urządzenia po HDMI do telewizora, dodatkowo wyjście audio dekodera do wejścia audio kina domowego. Najlepiej pewnie byłoby po SPDIF (jeśli nie ma w kinie domowym SPDIF in, to po analogu do AUX in).

  Problemem w tym wypadku jest dość niejednolite nazewnictwo wejść i wyjść urządzeń (np. co to jest External Digital Optical Input Jack? - może optyczny SPDIF jeśli tak i masz optycznego SPDIFa w Cyfrze+ to jest to chyba najlepsza opcja dla połączenia audio). Ale skoro masz z tym problem to pewnie też nie jesteś w stanie określić "co producent miał na myśli". Inna sprawa, to możliwość "uaktywnienia" wejść/wyjść, co związane jest z możliwościami konkretnego urządzenia (zwykle jest tak, że wszystkie są aktywne, ale ... lektura instrukcji może pomóc).

  Porównaj opisy wejść i wyjść które chcesz połączyć ze sobą.
  Co do PlayStation to nie mam pojęcia jakimi wyjściami dysponuje. Wydaje się, że dołączenie kompletu sygnałów do Kina domowego z PS3 powinno załatwić sprawę. Jeśli nie ma takiej możliwości to video do telewizora, audio do kina domowego.

  Zasada generalnie jest taka, że sygnały powinny podlegać jak najmniejszej ilości konwersji (jak źródło sygnału jest cyfrowe to w takiej postaci najlepiej podłączać je do odbiornika, jak analogowe to analogowo podłączać). Jakość kabli połączeniowych też ma znaczenie (czasem zasadnicze).
  Powodzenia

  0
 • Mitronik
 • #3 23 Maj 2008 06:36
  crowbar
  Poziom 2  

  wszystko rozumiem

  dekoder i telewizor mają wyjścia SPDIF natomiast kino External Digital Optical Input Jack wygląda ono tak
  Połączenie kina domowego HDMI
  domyślam się że kabel do tego wygląda tak:
  Połączenie kina domowego HDMI

  i teraz mam to połączyć z SPDIF dekodera do tego Opticala w kinie tak ? są takie kable SPDIF/Optical ?

  0
 • #4 23 Maj 2008 13:43
  Tremolo
  Poziom 43  

  Trzeba by pewnie dodatkowego dekodera. Bo optical jest optyczne na światłowodzie. SPDIF jest kompozytowym kablem drucianym.

  0
 • #5 25 Maj 2008 07:03
  SP2UKP
  Poziom 15  

  Jest kilka wersji SPDIF (co najmniej dwie są w użyciu dość powszechnym).
  To o czym pisze Tremolo to SPDIF coaxial (RCA), to co Ty masz to SPDIF optical(TOSLINK) (oczywiście technologie stosunkowo świeże i kwestia słownictwa jest ciągle niejednoznaczna, język rozwija się i kształtuje jednak wolniej niż technika). Polecam stronę http://spdif.pl/ a szczególnie zdjęcia ;-).
  To co masz wydaje się być najlepszym z możliwych połączeń (niepodatne na zakłócenia elektromagnetyczne). Pasuje do gniazdka to łącz :-)
  Żadna przejściówka NIE JEST POTRZEBNA w tym wypadku :-)
  Powodzenia

  0