Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palm jako komputer pokładowy, programowanie w NSBasic'u

THoTH 22 Maj 2008 19:11 1220 0
    THoTH
    Poziom 15  
    Witam wszystkich serdecznie, mam właśnie w ręku Palmtopa m500 (stary rzęch), w mózgu pomysł by stworzyć program w NsBasic'u by zaprogramować go do pełnienia roli komputera pokładowego np. w maluchu ;P (bo jaki samochód, taki komputer ;)

I tu moje pytanie tudzież prośba o podesłanie jakichkolwiek materiałów przydatnych przy programowaniu, tutoriali, helpów czy programów do obsługi portów w Palmie.

Mój zamysł jest ambitny, a nie mam za wiele wiedzy na ten temat, więc pewnie zabierze to dużo czasu, ale jestem dobrej myśli.

Podstawy:

- projekt ma za zadanie odczytywać z wykorzystaniem transmisji rs-232 dane z urządzeń zamontowanych w aucie.

- myślę nad wykorzystaniem zwykłej myszki na com, żeby ograniczyć i wydatki na sprzęt, i uprościć odczyt, znając metodę komunikowania się myszki z komputerem.

- uruchamianie samochodu na kod, start stacyjki - czyli jakieś rozwiązanie mechaniczne, lub stacyjka na guzik ;)

- wejście do programu na kod, nad tym pracuję od godziny właśnie.

- myślałem nad zastosowaniem przekładni i odczytem prędkości z fototranzystorów myszki <rolek>

- sygnalizacja otwartych drzwi, klapy,

Problemy:

- żeby móc cokolwiek wysłać z Palma, trzeba mieć do czego,
    czyli rozważam skonstruowanie mini centralki rs-232 do której podepnę "myszkę-nadajnik" i ewentualną stacyjkę.

- centralka na jakimś prostym układzie programowalnym: AT2303, prostu w montażu, mało elementów i ma implementację rs-232,

- jak coś jeszcze mi wpadnie do głowy, dopiszę !

Proszę o radę i materiały, szczególnie do NSBasic'a bo póki co cienko mi idzie. Pozdrawiam.

-------------------------------------------------------------------------------------------
    Faza 1 - zastosowanie zamka szyfrowego - powodzenie ! zamieszczam plik do wglądu :) hasło cyfrowe 569 natomiast słowne: thoth