Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers WRP11 B23 brak zaplonu, wyciek wody

22 Maj 2008 19:51 9446 13
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam w/w typ Junkersa od kilku lat i od wczoraj Junkers się nie zapala
    (nie iskrzy, baterie zostały wymienione), w dodatku z jednej części (automatu wodnego, chyba tak to się nazywa?), tam gdzie się reguluje przepływ cieplej wody,na złączeniu wycieka woda.
    I nie wiem od czego zacząć by było ok.
    Może ktoś ma schemat/instrukcje w/w urządzenia.
    Z góry dziękuję.
    Rys. miejsce wycieku wody
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 1  
    mam podobny problem (jeszcze nie wiem czy taki sam) i prosilbym o udzielenie jakiejs rady. (przecieka woda, zalewa zlacze-zasniedzialo, i nie pali piecyk)

Proszę poprawić błędy pisowni
    mod - mirrzo
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 1  
    Czy ktoś rozwiązał problem bo mam identyczny u siebie.Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Wymiana pokrywki zespołu wodnego , oraz mikrowyłącznika. Czasami pomaga wyczyszczenie tulei i iglicy i nasmarowanie smarem silikonowym oraz wysuszenie mikrowyłącznika. Zazwyczaj i tak sie kończy na wymianie części
  • Poziom 9  
    Witam

U mnie też zalewa mikroprzełącznik - sączy się z bolca, który nim porusza
    1, Czy da się uszczelnić ten bolec, czy pozostaje mi wymiana całego elementu (biały plastikowy korpus)?
    2. Szukam tego microswitch'a, bo różnie działa. Katalog producenta:
    https://www.distrelec.com/ishop/Datasheets/kf1050Serie_data_en.pdf
    Wydaje mi się, że to będzie 1050.1142, ale w sieci, w Ojczyźnie nie ma go. Może ktoś z Was ma taki?

pozdr
  • Poziom 14  
    Odlutuj stary mikrowyłącznik i idź do większego sklepu z elektroniką to ci coś dobiorą . Ja za 2zł kupiłem prawie identyczny i dobrze działa .
  • Poziom 14  
    Raczej wymiana pokrywy ale można nasmarować smarem silikonowym i zobaczyć co będzie.
    Co do mikroprzełącznika to zależy od sklepu, ja bez problemu kupiłem w moim mieście w sklepie z elektroniką tylko stary wziąłem na wzór . Kupiłem taki z z blaszką którą to usunąłem i działa .
  • Użytkownik obserwowany
    Nie wiem czy wiesz, ale ingerujesz w urządzenie gazowe bez wiedzy i uprawnień, naruszasz konstrukcję i projekt producenta, namawiasz do "konstruowania trumny dla bliskich i sąsiadów". Uszkodzoną pokrywę poprostu się wymienia. Kosztuje kilka przysłowiowych złotych sprawdź sam http://www...

Moderowany przez mirrzo:

Usunąłem link reklamowy

• Poziom 14  
    No nie wiedziałem że przesmarowanie iglicy jest tak niebezpieczne dla otoczenia . Ale fakt faktem najlepiej wymienić pokrywę i po kłopocie. A co do wyłącznika to Junkers ich raczej nie produkuje tylko też biorą gotowe , czyli kupujesz w sklepie podmieniasz i co najwyżej nie zadziała . To nie zapalnik do bomby tylko prosty wyłącznik.
  • Poziom 10  
    Witam, miałem ten sam problem co Art2D2 :
    krople wody pojawiały się we wskazanym miejscu zaraz po zakręceniu ciepłej wody i spływały po obudowie armatury wodnej w dół aż po filterku wody (najniższy punkt armatury wodnej), po skapnięciu kilku, czasem kilkunastu kropli wyciek ustawał.

Pomogła wymiana membrany (wystarczy odpiąć złączki od przewodów wodnych odkręcić 2 śruby mocujące armaturę, a następnie 5 śrub mocujących pokrywę armatury pod którą znajduje się membrana).

Membrana - numer katalogowy: 8 700 503 079 , 8700503079
    Zastosowanie:
    Junkers typu: W11E, WRDP11-2B, WRDP11-2G, WRP11-2B, WRP11B, WRP11G
    Aby wyeliminować na przyszłość ewentualny wyciek na iglicy wymieniłem również pokrywę armatury wodnej.
    Pokrywa armatury wodnej - numer katalogowy 8 705 500 105 0, 87055001050
    Zastosowanie:
    Junkers typu: WRP-11B, WRP-112B,WRP-11G, WRP-112G,WRP-14B, WRP-14G, WRP-182B,WRP-18G, WRDP-112B,WRDP-112G, WRDP-142B,WRDP-142G.WRDP-182B,W-11P,W-112E, oraz do Neckara N19E
    Do membrany dołączony był schemat:
    Koszty części w jednym ze sklepów wysyłkowych:
    membrana 59,67 PLN
    pokrywa armatury wodnej 41,47 PLN
    + koszty wysyłki
    Czas wykonania: ~15 min.
    ----------------------------------
    (tak na marginesie, do forumowiczów, którzy lubią krytykować - nie było żadnej ingerencji w armaturę gazową)
  • Poziom 10  
    Nie będę wklejać linków na forum, mogę wysłać na priv'a. Jednak jak kupowałem były to już ostatnie sztuki.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zaciekawiłeś również mnie.. Pracuję dla Junkersa od 20 lat i nie uzyskałem podobnej ceny. Myślę że to przypadek bądź pomyłka. Cena ogólnie jest znana bo części rotują ze stanów magazynowych. Proszę wyślij na PW namiary na tego dostawcę. A propos naprawy gratuluję umiejętności.