Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Siena - wady i zalety

22 Maj 2008 19:58 15320 16
  • Poziom 12  
    Witam, w niedługim czasie mam zamiar kupic sobie to auto, ale wczensiej chcialbym poczytac od użytkowników tego samochodu o jego wadach i zaletach, upatrzyłem sobie sienę z silnikiem 1.2 75Km z gazem, rok 1999, bardzo proszę o komentarze na temat tego auta i z góry dziękuje.

Pozdrawiam: Damian
  • Poziom 10  
    Słabe zawieszenie. Miękkie i dobrze bierze dziury, ale nie sportowe. Dasz trochę więcej gazu, wchodzisz w zakręt i efekt łódki ( zawieszenie ugina się) samochód robi się niestabilny. Silnik w miarę fajny jak na fiata. Skrzynia nie do katowania. W normalnej eksploatacji dobra. Blachy jak w każdym fiacie (smaczne dla rdzy). Plastikowy w środku. To tak ogólnikowo.
  • Poziom 39  
    Moich dwóch znajomych miało takie auta , zakupili je do firmy . Uważają , że to najbardziej awaryjne auta na naszym rynku , wykonane z tandetnych materiałów i niechlujnie złożone .
    Podobne awarie zdarzały im się przy podobnych przebiegach : alternator , skrzynia biegów , sprzęgło , hamulce .....
    Niektórzy twierdzą , że kilkuletnie auto jest już po awariach i będzie jeździć bezawaryjnie .
    Ceny Sieny są atrakcyjne , więc decyzja może być trudna .
  • Poziom 32  
    Osobiście odradzam Sienę to naprawdę nie udana konstrukcja
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wady i zalety...dobre, zwłaszcza to drugie słowo mnie ubawiło, to powinno być w dziale "na wesoło"
  • Poziom 24  
    a ja tam jeżdże sieną już 10lat i jakoś nic sie poważnego nie dzieje. i nawet nie ma kropki rdzy na niej a ktoś zapyta dlaczego a datego że lakier jest metalik a nie zwykły na zwykłym owszem jest rdza w tym wieku a na metaliku nie ma albo są jakieś pojedyńcze kropki. co do awaryjności to zalezy jak kto użytkuje auto jak ktoś gniecie ile wlezie to co sie dziwi albo jeździ na sprzęgle.ja jakoś przez 10lat wymieniłem tylko alternator i klocki hamulcowe co jest wiadomo ze sie zużywają w każdym aucie.a reszte olej itp. zmieniam wszystko w terminie i jakoś autko chodzi pięknie.jak coś chcesz więcej info to mozesz pisać bo znam już to auto:)
  • Poziom 37  
    Witam
    mój kolega z pracy ma kilkuletnią Sienę, cały czas ma jakieś problemy(zawieszenie, alternator, hamulce), teraz zaczyna wyłazić rdza na karoserii, ja bym tego nie kupił.
    Pawel wawa napisał:
    Wady i zalety...dobre, zwłaszcza to drugie słowo mnie ubawiło, to powinno być w dziale "na wesoło"

Masz rację.
    Wady: wszystko
    Zalety: cena, rocznik
  • Poziom 24  
    z tego co widze to dużo osób pisze,że to auto ma same wady a zadam takie pytania czy uzytkowaliście je osobiście?
  • Poziom 32  
    Tak i nie polecam akurat tego modelu chociaż na Fiata ogólnie nie mogę nic złego powiedzieć choćby Punto II całkiem dobra konstrukcja a juz dosyć stara
  • Poziom 12  
    Witam. Jestem w posiadaniu fiata palio 1.2 75KM. Wydaje mi się że Palio jest lepszym modelem od Sieny.
    Zawieszenie: palio na pewno lepsze zawieszenie (tylne), mniej się buja, jest dość komfortowe, dobrze wytłumia nierówności , ale te większe są bardziej słyszalne (są uderzenia).
    Układ hamulcowy: dość dobry - ja mam z 1.6 16V (tarcza 257mm - chyba, nie pamiętam dokładnie).
    Skrzynia biegów: mało precyzyjna, przy szybszej zmianie biegów (powiedzmy sportowej :) ) potrafi zgrzytnąć, czasem źle wchodzi wsteczny
    Silnik: w miarę ekonomiczny (spalanie od 5l w trasie do ok7l w mieście), rozrzad trzeba robić wcześniej niż 90 tys, pojawiają się usterki alternatora, termostatu, ogólnie nie ma z nim problemów, jest troche za słaby gdy sie załaduje auto, ale do codziennej jazdy o mieście wystarcza.
    Wnętrze: więcej miejsta jest w palio niż w sienie ( tylna kalnapa inaczej zamontowana), bardzo plastykowo

jak już kupować sienę/palio to polecam z silnikiem 1.6 + gaz, zrobić zawieszenie na trochę sztywniejsze, :)
  • Poziom 32  
    Siena czy Palio to szrot i to szrot
    Michu, to się nazywa prawidłowe podsumowanie tematu :D
  • Poziom 32  
    No widzisz staram sie jak mogę pisać prawidłowo
  • Poziom 15  
    Kupiłem Siene 1.4 mija rok sprzedaję ja, nawet z duzą stratą sprzedam.
    Jedyną zaletą tego auta (jeżdzę róznymi autami) to elektryczne szyby Reszta wady: pasmo usterek , niedopracowan producenta itd.
    To mój 2 fiat w prywatnym użytkowaniu i ostatni.
    Nie kupuj.

Pozdrawiam

Krzysiek
  • Poziom 11  
    silnik1,4, rok produkcji 98. 240 000 km przejechanych usterki jakie mnie spotkały to obudowa alternatora przepalone dość często żarówki przednich lamp, uszkodzony wtryskiwacz, ale to wina szajsu z paliwa. sprzedałem bo dwa razy wjechano mi w kufer i zaczęła go podgryzać rdza. ogólnie świetnie się sprawowało mile wspominam teraz jeżdżę palio. jeśli zmieniałbym to na japońskie inne to przereklamowane jeździdła. piszę tak bo miałem już ww, audi. duże koszty zakupu, duże eksploatacji, głupio się tylko przyznać. fiat tani, a efekt jest taki sam przemieścić się z punktu a, do b.
  • Poziom 32  
    Panowie dajcie juz spokój z ta Sieną tak wszycy wiemy co to za auto , a do moderatora lepiej juz zamknąc ten temat