Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Lexmark Z45 - pęknięta zębatka

ogryz 22 Maj 2008 21:16 2515 10
  • #1 22 Maj 2008 21:16
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam!
    Drukarka jak w temacie. Pękła w niej zębatka napędzająca oś z czterema, długimi rolkami gumowymi, przesuwającymi papier (chodzi o tą oś, która znajduje sie pod prowadnicą karetki). Czy ktoś wie w jakich innych modelach lexmarków można spotkać tę zębatkę? Próbuję zdobyć coś uszkodzonego, w celu przełożenia.

Pozdrawiam.

0 10
  • #2 22 Maj 2008 22:15
    Wywial
    Poziom 17  

Witam raczej nie opłaca sie bawić w to, dość częste uszkodzenie w tym modelu,Można sklejic ze wzmocnieniem, ale w jaki sposób pękła?

0
  • #3 22 Maj 2008 23:45
    ogryz

Pękła promieniście. Wiem, że to częste uszkodzenie, bo przeszukałem forum.
    Jednak, patrząc na ceny podobnych drukarek na allegro, chyba rzeczywiście nie ma sensu się bawić. Cóż, mówi się trudno...

Pozdrawiam.

0
  • #4 23 Maj 2008 17:42
    konmaj
    Spec od drukarek

Mam taką drukarkę sprawną, tylko tusze zaschły i słabo drukuje. Jak coś, to napisz mi emaila. Mam też Z42 na te same tusze, ale jej mechanika nieco się różni.

0
  • #5 23 Maj 2008 19:20
    ogryz

Dzięki za chęć pomocy, ale już sobie poradziłem. Zastosowałem tymczasowe (partackie ;)) rozwiązanie, czyli skleiłem zębatkę klejem (Bondini), jednocześnie klejąc ją do osi. Trzyma zaskakująco dobrze. Jak na razie ok 50 stron przedrukowała bez żadnych problemów. Chcę tylko żeby wytrzymała do końca tuszu, po czym zostanie dawcą organów.

Pozdrawiam.

0
  • #6 26 Maj 2008 22:36
    westers
    Poziom 9  

W moim lexmarku tyle że x73 urwała się rolka trzymająca zębatkę odpowiedzialna za wciągnie kartek też ją skleiłem i już ponad 1000 stron wydrukowałem a ona ani rusz myślę że wytrzymałośc taki element ma sporą innych pomysłów na łącznie nie wymyśliłem ew.podmienić z innej.

0
  • #7 21 Wrz 2009 21:29
    przemas0
    Poziom 10  

Odświeżę troszkę temat. Też zrobiłem podobnie, z tym że przy rozbieraniu słabo zapamiętałem jak to poskładać. Wszystko git, tylko nie wiem jak była założona sprężynka od zębatki napędzającej pionowy podajnik papieru. Jedyne logiczne jej założenie daje efekt że podajnik ten napędzany jest cały czas. Będę bardzo wdzięczny za jakąś fotkę. Chodzi oczywiście o Lexmark Z45.

0
  • #8 21 Wrz 2009 21:57
    konmaj
    Spec od drukarek

Chodzi o tą sprężynę z dwoma wąsami, która ma dociskać ramię z rolką pobierającą papier i zębatkami ją napędzającymi do tylnej ścianki podajnika?

0
  • #9 22 Wrz 2009 17:15
    przemas0
    Poziom 10  

Nie. Chodzi o taką malutką sprężynkę znajdującą się przy silniku krokowym napędzającym wszystkie trybiki.

0
  • #10 22 Wrz 2009 18:02
    konmaj
    Spec od drukarek

Widzę, że jest tam sprzężynka między małą białą zębatką, a taką czarną ramką, do której przymocowana jest ta zębatka (zaczepy z zębatki wchodzą w otworek w ramce i jednocześnie tworzą oś, na której jest ta sprężynka), zaś ta ramka drugim końcem jest osadzona na osi, na której znajduje się też czarna podwójna zębatka. Ta czarna jest napędzana przez dużą podwójną białą zębatkę, którą z kolei napędza mała miedziana zębatka znajdująca się na osi samego silniczka. Innych sprężynek w tym miejscu nie widzę. Nie udało mi się zrobić wyraźnego zdjęcia, ale wierzę, że wystarczająco to wytłumaczyłem :D

0