Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Panasonic KX-TD 1232 + karta ISDN

markusowski 26 Sty 2004 20:06 5170 14
  • #1 26 Sty 2004 20:06
    markusowski
    Poziom 2  

Potrzebuję pomocy :!: :!: :!:

Mam centralkę i chciałem uruchomić kartę ISDN (SO 2)
    Może ktoś z was uruchamiał taki zestaw, ja mam problem.
    Pomóżcie jak to zaprogramować krok po kroku albo link gdzie znajdę taki opis.
    Z góry dzięki.

Centralka ma EPROM - P241M, używam programu wersji 4.08

0 14
  • #2 26 Sty 2004 21:44
    msura
    Poziom 14  

Musisz najpierw ustawić warstwy pracy ISDN w centrali. Muszę zajrzeć do instrukcji jak ma to być ustawione, ale od tego należy zacząć, jak uzyskasz sygnał linii miejskiej to już coś.
    Niestety karta ISDN do 1232 to inplant.

0
  • #3 26 Sty 2004 22:21
    uaz
    VIP Zasłużony dla elektroda

co do skonfigurowania karty - to raczej skutkuje tylko metoda doświatczalna - nie wiem od czego zależy w praktyce ustawienie P-P/P-MP czy Call/Pernament - ale generalnie bywa z tym różnie. Odpaliłem 4 takie karty, a jedną spasowałem. Nie udało mi się uzyskać trwałego połączenia - co kilka minut ISDN zanikał.
    W zależności od wersji softu trzeba w karcie przełożyć / lub nie zworkę. Skrucony manual dostaje się wraz z kartą.

0
  • #4 27 Sty 2004 13:36
    49712
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 27 Sty 2004 19:08
    markusowski
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedzi spróbuję jeszcze się z tym zabawić. :idea: Zastanawiam się tylko czy w T.P.-sie nie trzeba zmienić ustawienie warstwy 3 na aktywną cały czas. Spotkałem się z tym przy programowaniu central HICOM. Bez tego rozwalało połączenie ISDN po każdej rozmowie.
    P.S.
    Czy ktoś może mi wyjaśnić co znaczą "o" i "x" w System/karty ISDN ( poz. 18 ) na dole ekranu.
    A co do tego że programowanie Panasonica 1232 i dostęp do informacji serwisowych to jedna wielka kicha :evil:

0
  • #6 27 Sty 2004 21:42
    kropka73
    Poziom 15  

te o i x to status portu ISDN. Jeżeli masz o to port jest aktywny i masz połączenie z operatorem, jeśli masz x to sprawdź kabel między NT a kartą KX-TD290.
    Gdy w programie 109 ustawisz (najlepiej w 3 obszarze czyli pierwszy od dołu) S1 (dla KX-TD280 - 2 x 2B+D) lub S2 (dla KX-TD286 - 6 x 2B+D) lub S3 (dla KX-TD290 - 30B+D) to musisz wykonać restart i sprawdzić czy karta jest zaprogramowana w programie 109.
    Porty w karcie KX-TD286 od dołu zajmują CO11 i CO12 ...port pierwszy od góry to CO1 i CO2.
    Następnie musisz zaprogramować typ ISDN tj MSNy lub DDI.
    Wchodzisz w 1.LINE potem w 9.DDI/MSN Setting
    i ustawiasz dla PORT-01 dla Day i Night odpowiedni tryb pracy
    Jeśli masz MSN to tu podajesz ich numery. Jeśli masz DDI to wycofujesz się do poprzedniego MENU i wybierasz 10.DDI/DID i tam wpisujesz numerację przyznaną przez operatora i numery wewnętrzne na których mają dzwonić. Stosuje się regułę że trzy ostatnie cyfry są też numerem wewnętrznym. A więc będziesz musiał zmienić numerację wewnętrzną (2.STATION - 1.Station Setting 1 )
    Potem wchodzisz do 1.LINE MENU - 4.ISDN Internal/External i ustawiasz czy wszystkie porty są CO czy EXT. L1 Mode ma być permanent, a L2 Call, Access Mode ma być P-P
    I RESET ZASILANIA!
    Musisz pamiętać o tym aby w telefonach systemowych ustawić pod klawiszami dostęp do CO aby sprawdzić czy masz dostęp do każdej lini miejskiej
    Pozdrawiam
    W razie pytań pisz lub Gadu-j

0
  • #7 27 Sty 2004 22:38
    uaz

a - jeszcze jedno co do resetowania - robiąc jakiekolwiek zmiany dotyczące parametrów ISDN po każdej zmianie trzeba zrestartować centralę aby one zadziałały.

0
  • #8 12 Lut 2004 13:30
    cici
    Poziom 17  

Mam kilka TD z kartą 280 lub 286 i często ginie miasto . Przy bawieniu się klawiszem CO raz jest sygnał a za chwile line not assgned.
    Połączenia przychodzące zawsze działają.
    Najgorzej jest gdy są NT marki Elcon.
    Macie tak wiecie co zmienić

0
  • #9 12 Lut 2004 14:52
    uaz

w teorii powinno się dawać dla lini typu DDI:
    - Pernament - Pernament - P-P - FIX0

W wyjątkowych przypadkach ( np. niektóre alcatele S12 )
    - Pernament - Call- P-MP - FIX0

dla MSN
    - Pernament - Call - P-MP - FIX0

Ustawienie warstwy drugiej w tryb transmisji ciągłej na linii powoduje właśnie zanikanie po kilkudziesięciu sekundach sygnału. Wykonanie wtedy połączenia przychodzącego "stawia" linię na nogi.

Jeżeli w/w recepty się nie sprawdzą zostaje nam interwencia w TPsie i "negocjacje" - :)

0
  • #10 14 Lut 2004 21:31
    rafxxww
    Poziom 11  

Zmień w Additional function SYS5 bit6 z "1" na "0" - problem rozwalania się synchronizacji zniknie od razu. Aha zawsze po tej operacji reset zasilania.

0
  • #11 20 Lut 2004 13:50
    rafxxww
    Poziom 11  

Tak z ciekawosci - jakie sa efekty?

0
  • #12 12 Kwi 2004 23:22
    kropka73
    Poziom 15  

A propos postu rafxxww napisał:
    "Zmień w Additional function SYS5 bit6 z "1" na "0" - problem rozwalania się synchronizacji zniknie od razu."

Czy znalazł ktoś opis tej funkcji?

Zastosowałem się do tej wskazówki i czekam. Na razie wszystko gra.

0
  • #13 15 Kwi 2004 01:12
    rafxxww
    Poziom 11  

Jest to funkcja nieopisana oficjalnie przez Panasonica - odpowiada za utrzymywanie kanału D w stanie aktywnym cały czas. Standardowo na centralach miejskich podczas bezczynności łącza ISDN kanał D przechodzi przechodzi w stan standby, a to wykłada nam TD1232 (nie mozna zająć linii albo udaje sie to po 2, 3 próbach a przychodzące połączenie przywraca centralkę do "prawidłowego zachowania"). Oczywiście na centrali miejskiej mozna ustawić kanał D w wymuszonym stanie aktywnym cały czas ale prościej jest zmienić bit 6 obszar SYS5 i problem znika.

0
  • #14 15 Kwi 2004 23:44
    kropka73
    Poziom 15  

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Zaraz wpiszę to do manuala.

Pozdrawiam
    Kropka73

0
  • #15 04 Sty 2006 21:27
    jarek1
    Poziom 27  

powiedzcie mi co może być n kx-td816, robi się takie coś gdy nikt nie rozmawia można się do firmy dodzwonić gdy ktokolwiek podniesie słuchawkę na dowolnym wew.i gdzieś zadzwoni to aparat główny nie zadzwoni dopiero po trzech dzwonkach dzwoni ten który ma dzwonic po trzech dzwonkach

0