Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odbiornik podczerwieni pod COM.

23 May 2008 09:37 2445 15
  • Level 14  
    Witam posiadam większość elementów do zbudowania tego oto projektu
    http://www.elektroda.net/dla_kompa/girder.html
    , ale jak zawsze jest problem :cry: Polega on na tym, że posiadam następujące elementy (przedstawię poniżej, ale brakuje mi lub są o innych wartościach:/
    Moje elementy:
    Kondensator elektrolityczny 10nano (104)
    rezystor 3.3kΩ
    oraz odbiornik podczerwieni o oznaczeniu 3275, wyciągnięty z zepsutego DVD RED STAR.

i Teraz tu mam problem potrzebuje diodę zenera 5.1v 0.4w a posiadam takie: 2szt oznaczenie Z 3v9 oraz bl 41 48.
    Brak mi kondensatora elektrolitycznego 16V 10 uf 85°C natomiast posiadam z oznaczeniem 6V 20UF -16V 220UF oraz 25V 10UF.

Pomóżcie, czym mogę zastąpić te elementy? oraz czy wszystko dobrze dobrałem chce zrobić według projektu z powyżej podanej strony z góry dziękuje i pozdrawiam.:D
    A i proszę o wyrozumiałość jestem początkujący :D
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 23  
    Daj kondensator na 25V 10uF a dioda 3,9V powinna też działać moim zdaniem. Spróbować możesz. Co do odbiornika, to poszukaj jego noty katalogowej, gdyż jest to najważniejszy element w tym projekcie i nie wiadomo, czy ten będzie odpowiedni.
  • Level 16  
    Witam

Zamiast 16V 10 uf 85st.C zastosuj 25V 10UF.
    Co do diody, to daj bl48, jest na 4,8V wiec powinno śmigać.

lukasz101188 wrote:

oraz odbiornik podczerwieni o oznaczeniu 3275 wyciągnięty z zepsutego DVD RED STAR.

Odbiornik jest na 32kHz, a potrzebujesz na 36kHz. Wypadało by zmienić, chociaż możliwe, że ten odbiornik odbierze też te 36kHz.

Pozdrawiam

[]
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Przenoszę z "Układy elektroniczne DIY,...".
  • Level 23  
    Jeśli jest na 32kHz to pewnie będzie działał. Spadnie napewno zasięg ale nie powinno być problemów.
  • Level 14  
    zrobiłem tak ale niestety niedziała :/ może źle coś podłączyłem? mam identycznie jak naschemacie , chyba że bieguny pomyliłem. :( I jeszcze jedno pytanie podłńczając ten projekt pod port COm musze wyłączać komputer czy moge na włączonej Windzie?
    Pare pytań odnośnie budowy:
    Czy ma wpływ grubość drutu między łączeniami na zachowanie układu?(użyłem troszke grubszego ze starych rezystorów)
    Bieguny Diody zenera?
    Oraz kondesatora.
    Dodam że mam oryginalny pilot na jakim działał odbiornik podczerwieni.
    Girder skonfigurowany właściwe tak jak w instrukcjach. (mam andzieje)
  • Level 16  
    lukasz101188 wrote:
    zrobiłem tak ale niestety niedziała :/ może źle coś podłączyłem? mam identycznie jak naschemacie , chyba że bieguny pomyliłem. :( I jeszcze jedno pytanie podłńczając ten projekt pod port COm musze wyłączać komputer czy moge na włączonej Windzie?
    Pare pytań odnośnie budowy:
    Czy ma wpływ grubość drutu między łączeniami na zachowanie układu?(użyłem troszke grubszego ze starych rezystorów)
    Bieguny Diody zenera?
    Oraz kondesatora.
    Dodam że mam oryginalny pilot na jakim działał odbiornik podczerwieni.
    Girder skonfigurowany właściwe tak jak w instrukcjach. (mam andzieje)

Musisz wyłączyć komputer, Com nie jest Plug and play.
    grubość drutu nie ma znaczenia.
    Kondensator ma oznaczony na obudowie (-)
    Dioda ma pasek z jednej strony, podłącz tak by ten pasek pokrywał sie z paskiem na schemacie.

Pozdrawiam.
  • Level 14  
    Zrobiłem tak jak napisałeś lecz dalej nic z tego na kondenstarzo minus dałem po przeciwnej stronie niż pasek na diodzie dioda jest tak jak na schemacie program girder jest ustawiony na com1 DSR czekanie na kod ale zadnego niedostaje:/ co jest przyczyną złe dobranie kondesatorów czy co?
  • Level 16  
    lukasz101188 wrote:
    kondenstarzo minus dałem po przeciwnej stronie niż pasek

NIE NIE NIE!
    minus kondensatora jest tam gzie pasek z minusem (-).

Myśle ze to wina programu(posprawdzaj ustawienia, potem czy sam port com działa itp.)

Pozdrawiam
  • Level 14  
    Dałem wszystko tak jak ma być i nic może den odbiornik jest lipny? posiadam jeszcze jeden odbiornik tylko ona ma 5 nóżek z odzysku z mini wieży TCm zallegro . ale już całekime niewiem jak ją podpiąć. Spróbuje jeszcze z pobawić sie na girderze a jak ktoś ma jakiś pomysł to prosze bardzo :( zależy mi na tym. może coś tam zmienić albo coś?
  • Level 10  
    stanie sie cos jak uzyje diody zenera 0.5W zamiast 0.4W ? kurcze jeszcze tylk nie moge nigdzie znalezc odbiornika podczerwieni...
  • Level 16  
    rowerser wrote:
    stanie sie cos jak uzyje diody zenera 0.5W zamiast 0.4W ? kurcze jeszcze tylk nie moge nigdzie znalezc odbiornika podczerwieni...

nie, to jest bez różnicy. Odbiornik możesz znaleść w starym,zepsutym: video, telewizorze, wieży, radiu. poszukaj ;)

Pozdrawiam
  • Level 14  
    a dla mnie jest jakaś wskazówka?
  • Level 10  
    Ten programik z tym urzadzeniem nie wlacza kompa gdy jest wylaczony ? On tlyko moze go wylaczyc, reset itd?
  • Level 14  
    Temat zamykam wszystko działa ładnie pięknie, zastosowałem inny odbiornik oraz kondensator taki jak powinnien być tylko zmieniłem diode zenera i wszystko śmiga.