Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio EONON - hamulec ręczny i dvd

reg_2005 23 Maj 2008 09:54 10187 7
  • #1 23 Maj 2008 09:54
    reg_2005
    Poziom 9  

Witam zakupiłem radio samochodowe EONON. Oprócz kostki ISO SA tam jeszcze dwa przewodziki różowy opisany BRAKE i pomarańczowy opisany REVERSE.
    Po wyciagnięciu kluczyków ze stacyjki radio gubi zapisane stacje radiowe, wnioskuje że nie ma podtrzymania pamięci. Zasilanie na cieńszym przewodzie w kostce ISO jest zawsze czyli nie ma przerwy w obwodzie po stronie auta. Podłączyłem przewód BRAKE do masy bo tak mi powiedziano że to imituje zaciągnięty hamulec ręczny. Radio i dvd działa prawidłowo poza tą pamięcią. Może BRAKE należy podpiąć pod permanentnego + i wtedy będzie imitował zaciągnięty hamulec, czyli plącą się kontrolkę zaciągniętego hamulca. Proszę o podpowiedź. Dzięki
    Marek

0 7
  • #2 23 Maj 2008 16:01
    apap
    Poziom 21  

Nie, BRAKE ma być do masy. Sprawdź natomiast poprawność podłączenia plusów, ACC i BAT.

0
  • #3 23 Maj 2008 16:57
    coderadio
    Spec od car audio

Niektore auta maja zamienione plusy glowny z pamieciowym, zamien u siebie w radiu te dwa plusy ( najczesciej czerwony i zolty przewod) miejscami i sprawdz. co do brake to ma byc faktycznie do masy i wtedy mozesz ogladac DVD w czasie jazdy, reverse tyczy sie kamery cofania jezeli taka masz zainstalowana.

0
  • #4 23 Maj 2008 21:47
    reg_2005
    Poziom 9  

Dzięki.Dlaczego nie wpadłem na to, że one być zamienione. Pewnie obaj macie racje są zamienione tylko nie w aucie a pewnie w radiu. Z radia wychodzi gruby żółty z bezpiecznikiem i spotyka się w kostce z grubym czerwonym plusem, który to plus zanika po wyjęciu kluczyka. Z radia wychodzi również cieńszy czerwony z bezpiecznikiem który spotyka się w kostce z cienkim żółtym plusem który nie traci się po wyjęciu kluczyka. Czyli wszystko OK. Cieńszy należy traktować jako pamięciowy. Pewnie jednak w Hong Kongu zamienili w radiu miejsca grubego i cienkiego. Kostka była używana parę dni dla innego radia, więc wina raczej jest po stronie radia. Miałem jeszcze inną informację którą uważałem za mało istotną po rozpięciu cienkiego pamięciowego radio gasło co przemawia za tym, że ten cienki jest jednak przewodem głównym. Dla mnie ta informacja była nieistotna bo przypuszczałem że radio wymaga dwóch plusów aby grało.
    Idę po raz dwudziesty pruć auto i potwierdzę Wam. że pewnie macie rację.
    Jeszcze raz dzięki.

0
  • #5 25 Maj 2008 15:17
    reg_2005
    Poziom 9  

Witam. Zgodnie z Wasza diagnozą przewód główny i pamięciowy były zamienione. Radio sprawne, gra jak należy. Dzięki za pomoc

0
  • #6 08 Cze 2008 22:26
    reg_2005
    Poziom 9  

Witam, mam chyba nowy problem. Radio jw posiada bluetooth-a.Automatycnie się załącza i robi wrażenie jak dobrze słychac rozmówcę. Niestety rozmówca narzeka że mnie słabo słychać. Mikrofon jest widoczny w otworze o średnicy ok.3 mm i wciśnięty na głębokość ok 5 mm. Pewnie jakby sie go wyciągnęło do równości z obudową to byłaby poprawa mojej słyszalności. Być może trzeba wymienić na bardziej czuły mikrofon. Czy ktoś wychodził z podobnego problemu?

0
  • #7 09 Cze 2008 10:49
    SlaweK
    Poziom 43  

Czulszy mikrofon lepiej będzie "zbierał" wszelkie szumy i inne odgłosy w aucie. Receptą jest dobry mikrofon jak najbliżej głowy a tandetne radia mają mieć a nie działać dobrze.

SławeK

0
  • #8 10 Cze 2008 00:34
    reg_2005
    Poziom 9  

Pewnie masz racje. tylko nie ma mi kto wlutować tego nowego mikrofona bo podobno w mojej wsi nie ma takiej delikatnej lutownicy. Z czułością też słyszłem że nie nie wprowadza zakłócen bo jest tam jakiś układ wprowadzający dynamikę sygnału. Jak ma za głośno to się wycisza. I raczej ten układzik jest kiepsko zestrojony z możliwościam zestawu. No i nie pluj tak na moje radio bo spasione jest do bólu. Poszykam kogoś żeby wyprowadzić mikrofon

0
  Szukaj w 5mln produktów