Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer 2xGDN 25/40/3 pomoc w symulacji

Kamilz89 23 Maj 2008 11:48 690 0
  • #1 23 Maj 2008 11:48
    Kamilz89
    Poziom 16  

Witam

Planuje budowe subwoofera na dwoch glosnikach Tonsil GDN 25/40/3. Wiem ze te glosniki nisko nie schodza ale malo mnie to obchodzi poniewaz zalezy mi na budowie subwoofera z mocnym kopnieciem. Do nizszego zejscia mam w domu altusy 300 ;) wystarczajace jak dla mnie. Teraz chce zbudowac cos z czego bede mial szybki i kopiacy bass. Nie ukrywajmy slucham muzyki techno, trance itp. Subwoofer bedzie kiedys umieszczony w samochodzie (polaczone rownolegle glosniki zasilane monoblokiem ok. 120w@4ohm). Chcialbym aby przy dosc niewielkiej objetosci (jak na te glosniki) zbudowac cos co bedzie w miare wygladac i grac, takze objetosc musi pozostac bez zmian. Chcialbym aby subwoofer mial prostokatny BassReflex tak jak jest to pokazane na rysunku (284mm x 60mm) i byl strojony na 45 Hz. Nie potrafie ogarnac sam WinISD i BassBox, takze prosze o pomoc w obliczeniach jaka powinna byc dlugosc bass reflexu.

i kilka dodatkowych pytan:
    1. Czy w obudowie umiescic gabke? I ew. jesli tak to na ktorych scianach ?
    2. Czy sciany wylotu bass reflex moge wykonac ze sklejki badz przecietej na poł plyty wiorowej (czy to nie bedzie drgac?), poniewaz objetosc plyt znow zmnijeszy litraz budy
    3. Jaka szpachla wypelniac ubytki ?

i kilka prawdopodobnych odpowiedzi na pytania ktore moga sie pojawic pod postem:
    1. Wymiana glosnikow nie wchodzi w gre, chce ten model konkretny poniewaz jest to budzetowa wersja subwoofera i w zasadzie 1 taka konstrukcja ktora chce zrobic. Takze nie porywam sie odrazu za cos porzadnego.. moze kiedys :)
    2. Material do budowy to plyty wiorowe ze starych mebli ktore zostana oklejone czarnym kocem.
    3. Glosniki dostana tylko i wylacznie nowe gorne zawieszenie z pianki. Takze parametry nie powinny ulec zmianie.

Ponizej cos, co mozna nazwac rysunkiem technicznym mojego subwoofera

Subwoofer 2xGDN 25/40/3 pomoc w symulacji

0 0