Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomysl na sciagę ze starego zegarka. Jak zrobić?

wendiego 23 Maj 2008 12:37 2160 3
  • #1 23 Maj 2008 12:37
    wendiego
    Poziom 9  

Witam
    Znalazłem gdzieś w szafce stary zakurzony zegarek ala peiger.

Na wyświetlaczu jest zegarek data i sekundnik do zmieniania ustawiania są 3 przyciski.

sa tez dwa inne przyciski:
    jeden to paląca sie dioda z boku
    a drugi to obsługuje ze tak powiem "jakaś gierka" a działa tak:
    jest 7 diod i po wciśnięciu tego guzika zapalają sie poklei i gasną i losowo jakaś dioda zostaje przy tym wydaje sie dźwięk z głośniczka.

ale chodzi mi o ten zegarek czy dało by sie jakoś zmienić żeby zamiast godziny czy daty wyświetlał sie jakiś tekst? to by był dobry pomysł na ściągę w np piórniku.

z tego co pamiętam zegarek był kupiony na giełdzie wiec pewnie jest pochodzenia made in china: jego model to "GOLDEN® SK1-897E" i google nawet o takim czymś nie słyszało, dodaje zdjęcia jak by co mogę dać więcej tylko pisać. i zegarek zasilany jest 3V - 2*AAA.

Pomysl na sciagę ze starego zegarka. Jak zrobić?Pomysl na sciagę ze starego zegarka. Jak zrobić?Pomysl na sciagę ze starego zegarka. Jak zrobić?Pomysl na sciagę ze starego zegarka. Jak zrobić?Pomysl na sciagę ze starego zegarka. Jak zrobić?Pomysl na sciagę ze starego zegarka. Jak zrobić?

0 3
  • #2 23 Maj 2008 13:10
    Wojtek.zse
    Poziom 31  

A może by tak się zacząć uczyć a nie kombinować jak tu ściągnąć?

Wracając do temu z tego ja bym nic nie robił tylko wywalił i zrobił mini ściągę samemu na jakimś uP i małym wyświetlaczu.

0
  • #3 23 Maj 2008 13:16
    vertim
    Poziom 23  

Nie wystarczy zwykły druk z czcionką 4

0
  • #4 23 Maj 2008 13:19
    pawlik19
    Poziom 16  

Witam
    Oczywiście ze sie da, trzeba tylko zmienić procesor, dać nowy wyświetlacz (który lepiej obsłużyć) oraz zaprojektować od nowa płytkę. Czyli budowa zegarko-ściągi od zera.

Pozdrawiam

0