Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakim płynem i czym wyczyścić chłodnicę

23 Maj 2008 14:34 40761 7
 • Poziom 15  
  Witam.
  Chłodnica żle mi chłodzi, wlałem płyn do uszczelnienia układu chłodniczego i teraz mam w niektórych miejscach zimną chłodnicę, wszystkie żeberka nie chłodzą.
  Czy jest mozliwość wlania preparatu który rozpuści ten specyfik do uszczelniania chłodnic i znów będę miał drożną chłodnicę.
  Jeśli będzie trzeba to wyciągnę chłodnicę i jakoś ja przedmucham czy wleję tylko do samej chłodnicy płyn by nie rozszczelnic całej instalacji w aucie.
  Słyszałem że są preparaty do czyszczenia wężownic w piecach grzewczych czy takie cudo się nadaje.
  Auto to escort 98 rok.
 • Poziom 32  
  Jeśli masz zamiar robić takie praktyki to radze wymienić nie drożną chłodnicę na inna drożną pod warunkiem oczywiście że nie masz zapowietrzonego układu i termostat działa prawidłowo
 • Poziom 13  
  Możesz jeszcze spróbować poprzez wlanie octu i pozostawienie jego na noc a później przepłukać wodą to powinno pomóc ja tak wyczyściłem nagrzewnice w samochodzie.
 • Poziom 14  
  Możesz przeczyścić chłodnicę,a nawet cały układ.Są specjalne preparaty,tyle tylko ,że są one dość agresywne i czyszczenie przebiega ok 1-2 godz na ciepłym silniku.Potem dokładne płukanie.(Na wystudzonym silniku)
  Wystarczy też zwykły ocet,jest wolniejszy i trzeba go zostawić na cały dzień,jeśli mało to jeszcze jeden.Tyle tylko,że po takich zabiegach mogą się ujawnić nieszczelności i trzeba szukać następnej chłodnicy.
 • Poziom 32  
  Proszę was dajcie spokój z tym octem bez przesady
 • Poziom 16  
  Te preparaty to są środki zastępcze, wymień tę chłodnicę zanim uszkodzisz grzejnik nagrzewnicy . Środek który wsypałeś do układu chłodzenia na uszczelnienie chłodnicy tak samo osadził się w grzejniku nagrzewnicy.
 • Poziom 15  
  No tak o nagrzewnicy nie pomyślałem bo jakoś grzała.
  Sądzę że ten płyn już pozatykał co mógł i wymiana płynu nic nie da.
  Z tego co się orientuję to ten płyn ze stykiem z powietrzem twardnieje i klei.
  Więc może się zały układ nie posklejał bo tam nie ma powietrza tylko jest woda.
 • Poziom 16  
  Wyciągnij tą chłodnicę i ją najpierw wypłucz czystą wodą pod ciśnieniem. Raz z jednej, raz z drugiej strony. Być może pozatykały się rurki przy wlotach bo z tego preparatu powstały jakieś gluty.