Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niedziałające Gry. Bus Driver, czarny ekran, log z ComboFixa

Wini 230 23 Maj 2008 15:02 2730 28
  • #1 23 Maj 2008 15:02
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Ściągnąłem sobie demo gry "Bus Driver" i nie chce mi działać. Po dwukrotnym kliknięciu na ikonkę gry pojawia się okno z ustawieniami i przyciskiem start. Klikam na start, okienko znika obok kursora myszy pojawia się klepsydra i nic się nie dzieje. Nie można już potem nic uruchomić na komputerze i muszę go resetować. Miałem też demo symulatora helikoptera i kiedy go chciałem uruchomić pojawiał się czarny ekran. Dopiero po kliknięciu przycisku na klawiaturze z symbolem Windows'a można było zamknąć tą grę. Jak temu zaradzić? Podaję również log z ComboFix'a.

Pozdrawiam

0 28
  • #2 23 Maj 2008 15:16
    Bogdanor
    Poziom 27  

Czy komputer spełnia wszystkie wymagania tych gier ? Masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej oraz DirectX 9.0c ? Narzędzie diagnostyczne DirectX nie raportuje błędów ? (start>uruchom> i wpisz tam "dxdiag") Co do logu to nie wiem.

0
  • #3 23 Maj 2008 16:48
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Mam DirectX 9.0c. Nowych sterowników nie mam. Z kąd można je pobrać?
    Załączam screen'y z narzędzi diagnostycznych DirectX.

Pozdrawiam

0
  • #4 23 Maj 2008 17:01
    Bogdanor
    Poziom 27  

Myślę ze w twoim przypadku problemem jest dosyć "egzotyczna" karta graficzna.. Spróbuj zastosować DriverUpdate:
    http://driveragent.com/
    Ale niestety i tak nie będziesz miał gwarancji że wszystkie gry będą działać z twoją kartą.

0
  • #6 23 Maj 2008 18:06
    tronic1
    Spec od komputerów

Podaj dokładnie dane sprzętu.

0
  • #7 23 Maj 2008 18:14
    Mikroprocesor
    Poziom 12  

Ja też mam problem z grami, ale inny, np. kiedyś działał mi 18 Wheels Of Steel Haulin', a teraz ani rusz podobnie z Worms 3D. Proszę o pomoc. W Haulinie pojawia się błąd Prism3D. Nie zmieniałem konfiguracji sprzętowej i systemowej.

Pozdrawiam :D!

P.S.:Przepraszam że wcinam się do tematu, ale jestem załamany że moje ulubione gry nie działają

0
  • #8 23 Maj 2008 18:28
    tronics
    Poziom 36  

@Wini - ściągnij sterowniki do płyty głównej, potem do grafiki...ta to wygląda, że jedziesz na DEFAULTOWYCH czyli domyślnych windowsowych. Pozdrawiam (PS. co masz w komputerze możesz sprawdzić m.in. Sandrą lub Everestem)

0
  • #10 23 Maj 2008 21:14
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Bogdanor napisał:

Zainstalowałem to wszystko, ale nic to nie pomogło.

Być może coś jest ze sterownikami płyty głównej. Wcześniej miałem płytę G-Force i miałem grę Wheels of Steel, która działała bardzo dobrze. Po wymianie płyty głównej na Asus gra już nie chciała sie uruchomić. Inne gry działały ale wolniej.

Załączam raport z Everestu. Przepraszam, że taki długi, ale nie wiedziałem co jest ważne.

Mikroprocesor napisał:
    P.S.:Przepraszam że wcinam się do tematu, ale jestem załamany że moje ulubione gry nie działają

Nic nie szkodzi :wink:

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #11 23 Maj 2008 21:36
    Bogdanor
    Poziom 27  

Nie wiem, może przesadzam, ale ogólnie ta karta (s3 delta..), ma bardzo słabe wsparcie twórców gier.. Być może po prostu te gry na niej nie pójdą i już. Zastanów nad jakąkolwiek karta ati lub nvidii, każda będzie lepsza..

0
  • #12 23 Maj 2008 22:24
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Ale kiedyś gry Wheels of Steel i Rally działały na tej karcie bardzo dobrze, natomiast po wymianie płyty głównej na Asus pierwsza przestała wogóle działać, a druga działała znacznie wolniej.
    Czy da się jeszcze coś zrobić, aby uniknąć wymiany karty?

Pozdrawiam

0
  • #13 23 Maj 2008 22:29
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wini 230 napisał:
    Wcześniej miałem płytę G-Force i miałem grę Wheels of Steel, która działała bardzo dobrze. Po wymianie płyty głównej na Asus gra już nie chciała sie uruchomić. Inne gry działały ale wolniej.

Wini 230 napisał:
    Ale kiedyś gry Wheels of Steel i Rally działały na tej karcie bardzo dobrze, natomiast po wymianie płyty głównej na Asus pierwsza przestała wogóle działać, a druga działała znacznie wolniej.

Najwyraźniej kolega "plącze się" w zeznaniach. Kolega dość swobodnie używa wymiennie pojęć "karta" i "płyta", czego robić nie powinien. Proszę podać, jaka była konfiguracja komputera przez wymianą "karty" a jaka jest teraz.

0
  • #14 23 Maj 2008 22:37
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Karta graficzna nie była wymieniana nigdy. Natomiast była wymieniana z powodu awarii na gwarancji płyta główna firmy G-Force (co do tej nazwy mogę się mylić, ponieważ nie pamiętam dokładnie) na Asus.

jankolo napisał:
    Proszę podać, jaka była konfiguracja komputera przez wymianą "karty" a jaka jest teraz.

Ja słabo znam się na komputerach i niestety nie wiem, jaka była konfiguracja.

Pozdrawiam

0
  • #15 23 Maj 2008 22:47
    jankolo

G-Force nie ma nic wspólnego z nazwą płyty głównej, natomiast ma dużo wspólnego z typem karty graficznej. Jakie oznaczenie ma płyta główna, którą kolega ma aktualnie w komputerze?

0
  • #16 23 Maj 2008 22:50
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Na instrukcji pisze K8V-VM.

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #17 23 Maj 2008 23:12
    jankolo

Karta graficzna znajdująca się na tej płycie głównej jest "cieniutka" i stąd problem z grami. Domyślam się, że przed przeróbką kolega miał układ graficzny GForce, który był z całą pewnością lepszy od tego, co kolega ma obecnie. Co prawda w cud nie wierzę, ale niech koleg uprzejmie zajrzy na tylną ścianę komputera i sprawdzi, czy nie ma przypadkiem dwóch gniazd dla podłączenia monitora: jednegu ustawionego poziomo, a drugiego pionowo.

0
  • #18 23 Maj 2008 23:36
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Z tyłu komputera są takie gniazda:

Nie wiem od czego to jest, ale mam jakąś instrukcję, na której pisze nvidia GeForce. Są też na dole książeczki jakieś oznaczenia GA-K8N51GMF oraz GA-K8N51GMF-RH. Jest też napis AMD Socket 754 Processor Motherboard.

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #19 23 Maj 2008 23:42
    jankolo

To jest książeczka od poprzedniej płyty głównej, która też miała wbudowany układ graficzny, ale znacznie lepszy od aktualnego, bo NVIDIA® GeForce 6100. Przykro mi, ale z punktu widzenia grafiki albo kolega zrobił nienajlepszy interes, albo ktoś kolegę wpuścił w maliny.

0
  • #20 23 Maj 2008 23:52
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Bratu był pilnie potrzebny komputer, bo pisał na nim pracę dyplomową, a ta stara płyta zepsuła się dwa razy. Pierwszy raz czekaliśmy na naprawę ponad miesiąc i dwa tygodnie po naprawie znowu się zepsuła. Dlatego brat poszedł do serwisu i kupił płytę Asus, a starą wysłali do naprawy. Jednak potem zwrócili nam pieniądze, bodajże za Asus'a, ale starej płyty nam nie oddali.
    Czyli trzeba dokupywać nową kartę graficzną?

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #21 24 Maj 2008 00:15
    jankolo

Niestety tak. Przy czym, ponieważ opisane przez kolegę przypadki uszkodzeń płyt głównych nie zostaly wyjaśnione, to na wszelki wypadek niech kolega poda nam dokładne oznaczenie zasilacza.

0
  • Pomocny post
    #22 24 Maj 2008 00:19
    Bogdanor
    Poziom 27  

Dla tej K8V-VM było by to naprawdę wskazane, kolega zapłaci ok. 100 zł a oszczędzi sobie kłopotów z grami.

0
  • #23 24 Maj 2008 12:07
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Podaję oznaczenia i parametry zasilacza.

Jeszcze mam taki problem z komputerem, że zanim pojawi się przy włączaniu niebieski ekran z napisem "zapraszamy" to komputer czasami się sam resetuje. Teraz jak go włączałem, to zresetował mi się trzy razy.

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #24 24 Maj 2008 12:22
    Damian_x
    Poziom 18  

Jeżeli zasilacz jest w pełni sprawny, to nie powinien mieć problemów z zasilaniem komputera, tym bardziej z powodu zintegrowanej karty.
    Ale jeżeli zasilacz ma w środku coś uwalone to możliwe że komputer się resetuje bo zasilacz nie wyrabia z mocą.
    A te psucia się poprzedniej płyty możliwe, że są spowodowane właśnie zasilaczem, dlatego sugerowałbym wymianę.
    pozdrawiam....
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • #25 24 Maj 2008 14:16
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Narazie nie mam funduszy na kartę graficzną, czy zasilacz. Natomiast komputer jest jeszcze na gwarancji. Czy to, że komputer się resetuje przy włączaniu nadaje się do reklamacji? Szczerze mówiąc mnie to nie przeszkadza, ale czy to nie spowoduje większego uszkodzenia komputera? Gwarancja kończy mi się za dwa i pół miesiąca.

Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #26 24 Maj 2008 14:54
    Damian_x
    Poziom 18  

Ja bym radził na początek podpiąć zasilacz pożyczony od kolegi i wtedy sprawdzić.
    Jeżeli to sprawka zasilacza to możesz oddać do serwisu, jeżeli oczywiście nie straciłeś gwarancji wymieniając płytę.

0
  • Pomocny post
    #27 24 Maj 2008 16:09
    jankolo

Zasilacz - delikatnie mowiąc - nie zasługuje na nazwanie go zasilaczem. Objaw podany przez kolegę wydaje się wskazywać na niesprawne kondensatory elektrolityczne. Więc jeżeli na płycie głównej nie ma kondensatorów napuchniętych lub z wyciekami, to mogą znajdować się one właśnie w zasilaczu. Przypominam, że jedna płyta główna już "umarła", a powodem jej "śmierci" mógł być właśnie zasilacz. Jeżeli maszyna jest na gwarancji to w oparciu o podany objaw zażądałbym wymiany zasilacza.

0
  • Pomocny post
    #28 24 Maj 2008 16:14
    Mikroprocesor
    Poziom 12  

jankolo napisał:
    Zasilacz - delikatnie mowiąc - nie zasługuje na nazwanie go zasilaczem. Objaw podany przez kolegę wydaje się wskazywać na niesprawne kondensatory elektrolityczne. Więc jeżeli na płycie głównej nie ma kondensatorów napuchniętych lub z wyciekami, to mogą znajdować się one właśnie w zasilaczu. Przypominam, że jedna płyta główna już "umarła", a powodem jej "śmierci" mógł być właśnie zasilacz. Jeżeli maszyna jest na gwarancji to w oparciu o podany objaw zażądałbym wymiany zasilacza.

Zgodzę się z kolegą w zupełności, a co do karty to pozbieraj pieniędzy w miarę możliwości i kup jakąś, jak by co to pomogę ci w wyborze tej karty :wink:

0
  • #29 24 Maj 2008 16:52
    Wini 230
    Poziom 23  

Witam

Muszę skontaktować się jeszcze z bratem, bo nie wiem gdzie ma te papiery do komputera. Być może kupimy nową kartę graficzną. Jakby co to napiszę jeszcze na forum odnośnie wyboru karty graficznej.

Pozdrawiam

0