Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon NP 3050 bank papieru

26 Jan 2004 22:35 1572 5
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam

  mam taki problem - przy prubie kopiowania z banku papieru ( tego z jedną szufladą ) po naciśnięciu START kartka wychodzi z banku, dochodzi do czegoś w rodzaju rolek synchronizujących i w tym momencie kopiarka wywala zacięcie. Przed rolkami jest standardowy czujnik optyczny - działa OK - po wejściu w kody odczytu stanu czujników, dla pewności nawet go podmieniłem. Pobieraki nie są nowe, ale kartka za każdym razem wychodzi.
  Może ktoś ma jakiś SM lub parts ??
  Potrzebuję jeszcze wykazu "kompatybilnych" modeli jeśli chodzi o RDF.
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Photocopiers specialist
  mam SM do dej maszyny, a co do problemu to sprawdź rolki poboru papieru ( ich zużycie) oraz czy sie poprawnie obracają
 • Level 24  
  Sprawdz ewentualnie czy te rolki w okolicy czujnika próbują ciągnąć kartkę dalej , a podajnik powinien się nazywać RDF-B1 wg nomenklatury Canona i pasuje do 3050,3030,4050,4080,6241,6831 jak czegoś potrzebujesz więcej to
  napisz
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  dziękuję za pomoc a zwłaszcza za s. manuala - nie jestem 100% przekonany, ale może zły stan kułeczek powoduje że kartka nie dociera do czujnika w ściśle określonym czasie ( ma na to 0,8 s ). Zamówie kułeczka na podmianę i zobaczę. Podobne objawy ma NP6045 i tam wymiana rolek pomaga.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  zmieniłem wszystkie rolki pobierające i separującą w banku - niestety totalnie bez efektu - kartka wychodzi do czujnika i zakleszczenie - idealnie za każdym razem !
 • Photocopiers specialist
  sprawdź czy działa poprawnie sprzęgło rolek transportu pionowego kartki z kasety, może jest zatarte i nie włącza rolek które transportuja papier z kasety do rolki rejestrujacej ???