Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Rapid moduł chłodnicy

Robert Kaminski 23 Maj 2008 16:33 1896 7
  • #1 23 Maj 2008 16:33
    Robert Kaminski
    Poziom 25  

Witam.
    Mam problem. Uszkodzeniu uległ element oznakowany na płytce RL2 modułu sterującego silnikiem wentylatora chłodnicy rapida. Element ten został wylutowany i prawdopodobnie zaginął. Na zdjęciu jest on widoczny po lewo. Jaki to element,i do czego służy i jak działa cały moduł?
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pomimo wielu prób nie udało się mi załączyć mało kb jpg.

0 7
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 23 Maj 2008 18:36
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przekaźnik powinien być w tym miejscu

1
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 23 Maj 2008 19:07
    Robert Kaminski
    Poziom 25  

Tak sobie myślałem. Tylko jaki to ma być przekaźnik zwierny czy rozwierny? Po płytce wnioskuje ,że nie jest to przekaźnik przełączający. Cewka jest sterowana tranzystorem MPSA92-motorola a druga końcówka cewki jest połączona z stykami przekaźnika na płytce.
    Proszę o podanie jakie funkcje spełnia cały moduł i jak działa.Czy jest na necie dostępna instrukcja serwisowa do tego samochodu:?::?:.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Maj 2008 16:19
    starka23tarka
    Poziom 11  

To nie jest moduł chłodnicy tylko układ podgrzewania wstępnego , inaczej przekaźnik świec żarowych. Ktoś wpuścił w maliny:D:D

0
  • #5 18 Lip 2009 15:09
    stator
    Poziom 11  

to jest po prostu sterownik świec żarowych. To on wraz z czujnikiem temperatury silnika decyduje o długości czasu grzania świec - zimny silnik - dłuższe grzanie, silnik gorący - prawie brak grzania. Trzeba wziąć poprawkę, że kontrolka świec żarowych gaśnie dużo wcześniej, niż same świece.

0
  • #6 03 Mar 2011 11:42
    szyja1978
    Poziom 2  

a co trzeba zrobić jeżeli sterownik jest nowy i dalej nie ma grzania świec ? czy może to być brak masy ?lub nie ma przejścia ze stacyjki?

0
  • #7 03 Mar 2011 11:54
    Robert Kaminski
    Poziom 25  

Być może . Na początek to sprawdzić na " krótko" czy jest grzanie.

0
  • #8 03 Mar 2011 12:08
    szyja1978
    Poziom 2  

grzanie na krutko jest myślałem już żeby zrobić dodatkowy włącznik świec ale jakby klient zapomniał się i za długo podgrzewałby świece to mógłby je spalić doszedłem metodą prób i błędów . Okazało się że jest to brak masy na sterowniku świec

0
  Szukaj w 5mln produktów