Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z uruchomieniem systemu.

devilx997 23 Maj 2008 23:07 1035 4
  • #1 23 Maj 2008 23:07
    devilx997
    Poziom 9  

Witam mam problem z komputerem, po jego uruchomieniu w biosie temperatury są ok.
    Komputer sie uruchamia nie do końca ponieważ po załadowaniu wszystkiego jest dźwięk startowy, no to albo dźwięk startowy dojdzie do końca i czarny ekran, albo dźwięk dojdzie do polowy i też czarny ekran.
    Kiedy jest ten czarny ekran jedyną możliwością jest restart.
    Aha zapomniałbym napisać jak do togo doszło.
    Ściągałem sobie 3Dmark z neta przez firefox gdy pobieranie się skończyło klikłem na start --> wyłącz komputer --> wyłącz, wtedy wyskoczyło okienko że za taką ilość czasu zostanie zamknięty program firefox ale była też możliwość kliknięcia zakończ teraz i oczywiście ja w gorącej wodzie kąpany klikłem.

Teraz specyfikacja:
    Płyta główna Abit NF7-S2G
    Dwie pamięci kingston 512 i 256
    Procesor AMD niestety nie znam dokładnie modelu ale to chyba Athlon tm
    Grafika GeForce 6800 XT
    Zasiłka 350 watt.

0 4
  • #2 24 Maj 2008 03:48
    weryfany
    Poziom 24  

"zakończ teraz" nie powinno skutkować takim efektem o ile sam by zdołał zamknąć :)

A w trybie awaryjnym spróbuj ... podczas startu płyty wciskaj F8 i wybierz tryb awaryjny jak nie pomoże to ja bym czepił sie naprawy windowsa XP poprzez płytę instalacyjną (opcja napraw...)

0
  • #3 24 Maj 2008 12:09
    Damian_x
    Poziom 18  

Przez naciśnięcie "zakończ teraz" nie wystąpiłby taki problem, sam poza tym tak robię bo oczywiście nie chce się czekać.
    Jesteś pewien, że razem z 3dmark nie ściągnąłeś jakiegoś wirusa?
    Przydałaby się nazwa zasiłki 350W, gdyż to powie więcej niż samo 350W
    pozdrawiam.. :)
    Poprawiłem TONI_2003

0
  • #4 24 Maj 2008 14:38
    devilx997
    Poziom 9  

Zasilacz to FEEL III-350ATX
    Aha wczoraj udało mi sie uruchomić kompa na 7-10 sek a następnie nie zrobił mi się czarny ekran tylko takie jakby smugi po skosie coś jakby za bardzo podkręcona karta graficzna od razu mówię nie podkręcałem karty graficznej.
    Co do wirusów to używam KIS i moim skromnym zdaniem to najlepszy antywirus jaki znam.Więc do dawna nie boję się o wirusy.
    Edit.
    Aha a jeśli zrobię naprawę Win za płyty instalacyjnej stracę dane??

Dodano po 24 [minuty]:

Sorki za post pod postem ale uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym usunąłem sterowniki karty graficznej i pisze do was właśnie z tego kąpa który nie chciał się włączyć.
    zaraz zainstaluje sterowniki od karty graficznej, proszę na razie o nie zamykanie tematu ponieważ mogą pojawić się jeszcze jakieś problemy to nie ma sensu zakładać nowego tematu.

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

Ok jest problem wciąż ten sam ale ja zapomniałem napisać o bardzo ważnej rzeczy.
    Więc gdy usunąłem sterowniki od karty graficznej i zainstalowałem na nowo wszystko śmigało.
    Więc zresetowałem kompa wszedłem w bios i ustawiłem FSB z 100 na 200 MHz ponieważ mój komputer wcześniej zawsze chodził na 233.
    Zapisałem zmiani i znów to samo czarny ekran lub smurzący się ekran jak przy za bardzo przekręconej karcie graficznej jeszcze raz zaznaczam nie podkręcałem kart graficznej.
    Aha i mój komputer działał wcześniej z timingiem 8.3.3. 3.0 chyba dobrze napisałem.
    Proszę o pomoc co mam zrobić żeby mój procek działał przynajmniej z częstotliwością 2 GHz.
    Aha i jeszcze jedna chyba ważna informacja komputer z timingiem 8.3.3 3.0 i FSB 200 w trybie awaryjnym ruchamia się bez problemu.

0
  • #5 24 Maj 2008 21:03
    sp5uhh
    Poziom 10  

witam, sprobuj zrobic reinstalacje naprawcza, tzn, jak dojdzie do szukania systemu i go znajdzie - daj NAPRAW. wszelkie dane i podstawowe ustawienia zostaną. Jesli to nie pomoze - reinstaluj calosc. (PAMIETAJ O KOPII)
    to ewidentnie wina softu.
    pozdrawiam - Maciej

0