Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tunerki C+, cele edukacyjne, co jest najlepsze jakościowo?

miszkoo 23 Maj 2008 23:13 2257 7
  • #1 23 Maj 2008 23:13
    miszkoo
    Poziom 28  

Jaki tunerek aktualnie najlepiej wziąć od cyfry
    wiem że najlepszy do edukacji jest pionek 1530 ale niestety chyba już ich nie dystrybuują tego kultowego modelu. Zatem co brać co jest najlepsze jakościowo i najstabilniejsze na edukacji bardzo mi nie zależy.

0 7
  • #2 23 Maj 2008 23:36
    pajo21
    Poziom 35  

Wielkiego wyboru teraz nie ma.
    Trzeba brać samą kartę a tuner kupić na wolnym rynku.

0
  • #3 23 Maj 2008 23:40
    darek23422
    Poziom 27  

Najlepiej kup samą kartę z abonamętem a dokup sobie do tego starego poczciwego philipsa 6010 lub jakiegoś pioniera.

0
  • #4 24 Maj 2008 09:36
    kamera
    Poziom 14  

A ja bym Ci zaproponował kupno karty z abonamentem oraz dowolny tuner z modułem uniwersalnym np.Ferguson AF 6318 / 7318 lub nowszy z serii FX 6600 / 7600 może być również tuner Globo 7010 lub inny .Ze starym philipsem lub pionierem dałbym sobie spokój to już egzemplarze muzealne a kosztują tyle co dobry tuner z modułem uniwersalnym .Pozdrawiam .

0
  • #5 27 Maj 2008 20:44
    widock
    Poziom 21  

Koledzy samych kart cyferka już nie daje więc został mu do wyboru wźięcie karty plus tunera i tu pytanie jakiego bo rużne cyfra daje.

0
  • #6 27 Maj 2008 20:53
    pajo21
    Poziom 35  

Daje daje,wczoraj montowałem C+ i klient wziął samą kartę.

0
  • #7 27 Maj 2008 22:34
    pala22
    Poziom 24  

kamera napisał:
    A ja bym Ci zaproponował kupno karty z abonamentem oraz dowolny tuner z modułem uniwersalnym np.Ferguson AF 6318 / 7318 lub nowszy z serii FX 6600 / 7600 może być również tuner Globo 7010 lub inny .Ze starym philipsem lub pionierem dałbym sobie spokój to już egzemplarze muzealne a kosztują tyle co dobry tuner z modułem uniwersalnym .Pozdrawiam .

a zobacz tylko tu na forum ile jest awari tych "muzealnych egzemplarzy "a ile osób próbuje naprtawić Fergusona

Ludzie na fergusonie świat się nie kończy

0
  • #8 28 Maj 2008 00:44
    turbaris
    Poziom 9  

Wszystko zależy od funduszy przeznaczonych na tuner. Jeśli ma być tanio i bardzo łatwo pod względem obsługi to faktycznie jakiś Ferguson czy Globo - dodatkowa zaleta to gwarancja. Dodatkowo stwierdzam, że żeby uwalić Fergusona trzeba być ostatnim tłukiem albo mieć wyjątkowego pecha.
    Od muzealnych Pioneera czy Philipsa bym uciekał mimo dobrego nieoficjalnego supportu. Wolne toto, kapryśne, nie lubi się z niektórymi przełącznikami diseqc lub ich wcale nie obsługuje, ale chociaż w gry od Cyfry można pograć, a na innych tunerach ich nie ma ;)
    Dla lubiących coś więcej i nie bojących się grzebania w ustawieniach polecam tunery z linuksem. Najtańsze poniemieckie dbox2 i sporo już droższe ale z gwarancją dreamboxy mają świetny support. Bardzo często wydawane są najnowsze poprawione oprogramowania dające coraz większe możliwości zbliżające te tunery do typowego komputera z dostępem do internetu i odtwarzaniem wszelakich multimediów. Tunery tego typu zaczynają się od ponad 250 zł a kończą powyżej 2000 zł.
    Coraz modniejsze są tunery z twardym dyskiem oraz z obsługą najnowszego standardu telewizji cyfrowej DVB-S2, w którym nadawane są np. wszystkie polskie kanały wysokiej rozdzielczości HD, ale to już powyżej 800 zł.
    Możliwości jest wiele dlatego trzeba precyzyjniej określić swoje potrzeby i jakimi funduszami na ten cel się dysponuje.

0