Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny problem z Polsatem Cyforowym w Anglii

szkodi 23 Maj 2008 23:47 8285 17
  • #1 23 Maj 2008 23:47
    szkodi
    Poziom 9  

Witam.

Przegladnalem wsyskie tematy na tym forum na temat problemow z PC w Angliii niestety nie znalalzlem odpowiedzi.

Kilka dni temu zdecydowalem sie na przywiezienie do Londynu Polsatu Cyfrowego z Polski. Wykupilem 2 miesieczny abonament Pakie Familjny z czego chce oczywiscie oplacac go dalej z konta w Polsce. Przez pierwszy miesiac mialem dostac jak zawsze dostep do wszystkich programow za darmo. Dekoderem jest Samsung DSB-S305G (ten z wmontowana karta w srodku).

Dzis doszedlem do wniosku ze czas zainstalowac talerz i podpiac wszystko do kupy i ustawic. Podkreslam od razu ze doswiadczenia nie mam w tym zbyt wielkiego, wiec pewnie popelnilem bledy.

Zainstalowalem talerz skierowany mniej wiecej w tym samym kierunku co niektorzy ludzie w okolo odbierajacy Sky lub Cyfre + i zlapalem siec "Polsat" na Hotbirdzie 13E. Sygnal lapie w okolo 70/80 % wiec nie jest tak zle (znam ludzi ktorzy odbieraja CP w gorszych warunkach), ale ja nie moge zlapac pogramow podstawowych jak chocby Polsat, TVP1, Polsat Sport (ktore tak czy siak mam w abonamencie) i kolejne 80% ktore powinienem miec.

Powodem jest komunikat "program nie jest w Twoim abonamencie". Problem jednak w tym, ze mam to wykupione. Myslalem o tym duzo, szukalem odpowiedzi, i nawinelo mi sie jedno pytanie - czy nie powinienem znalezc sieci "Cyfrowy Polsat" a nie "Polsat"?

Moze ktos z tego forum slyszal o podobnym przypadku lub takowy mial?

Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi i pomoc. Ja sobie nie radze, a zona tylko marudzi bo "chcialabym ogladnac wreszcie polskie TV" wiec chce zwalczyc ten program jak najszybciej.

0 17
  • #2 23 Maj 2008 23:58
    pajo21
    Poziom 35  

Ustaw listę cyfrowy polsat,jeżeli nie będzie wszystkich kanałów to dzwoń na do nich i niech aktywują wszystkie kanały.Mają teraz niezły bajzel w Polsacie w związku z przechodzeniem na nowy system kodowania.

0
  • #3 24 Maj 2008 04:47
    szkodi
    Poziom 9  

czyli po prostu mam ruszc antena, dobrze zroumialem? bo z menu nestey z tego co widze to funkca siec jest niedostepna przez pilota.

0
  • #5 26 Maj 2008 22:36
    turbaris
    Poziom 9  

Z tego co podajesz wynika, że antena jest względnie dobrze ustawiona i nie trzeba jej ruszać aby odbierać wszystkie opłacane i darmowe kanały z HotBirda. Nazewnictwem nie ma co się przejmować bo na jednej częstotliwości jest podane Polsat, a na innej Cyfrowy Polsat. W każdym razie innego Polsatu na innych satelitach nie ma, więc trafione jest dobrze :)

To, że brak części lub wszystkich kanałów z komunikatem "program nie jest w Twoim abonamencie" oznacza, że z bliżej nieokreślonych przyczyn karta nie dostała uprawnień.
    Aby je otrzymać i oglądać wreszcie wszystko co jest opłacane wystarczy zadzwonić do operatora lub puścić sobie reaktywację przez Internetowe Centrum Obsługi Klienta. W obu przypadkach karta będzie musiała siedzieć w dekoderze z włączonym kanałem Dla Abonentów, ewentualnie Polsatem itp. Po kilku - kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia karta powinna dostać uprawnienia.
    Uwaga! Uprawnienia lecą do nas przez satelitę, więc przy odłączonej lub źle ustawionej antenie ich nie dostaniemy!

0
  • #6 27 Maj 2008 07:30
    pala22
    Poziom 24  

co oznacza stwierdzenie:
    "zlapalem siec "Polsat" na Hotbirdzie 13E. "
    skoro :
    "nie moge zlapac pogramow podstawowych jak chocby Polsat, "

to jakie kanały udało ci się odebrać na tym ustawieniu anteny?

0
  • #7 27 Maj 2008 11:42
    radiolatarnia
    Poziom 17  

Są nadawane również kanały ogólno dostępne do których nie potrzeba uprawnień. Do takich wystarczy zwykły dekoder.

0
  • #8 27 Maj 2008 15:13
    pajo21
    Poziom 35  

Niby co to ma wspólnego z tematem i w czym to ma pomóc koledze.

0
  • #9 27 Maj 2008 18:05
    szkodi
    Poziom 9  

pala22 napisał:
    co oznacza stwierdzenie:
    skoro :

Ruszajac antena wypalujesz sieci dostepne na danej Satelicie. Nazwa sieci to Polsat, a programy wylapalem jak chocby wlasnie owy Polsat, ktory nie dziala ze wzgledu na podany przeze mnie komunikat.

@turbaris: dziekuje Ci bardzo, wlasnie to zrobilem i czekam. Mam nadzieje, ze bede mogl juz podziekowac. Ale tfu tfu - nie chce zapeszac.

0
  • #10 27 Maj 2008 20:43
    LeDy
    Poziom 43  

szkodi napisał:

@turbaris: dziekuje Ci bardzo, wlasnie to zrobilem i czekam. Mam nadzieje, ze bede mogl juz podziekowac. Ale tfu tfu - nie chce zapeszac.
    Cytat:
    Ustaw listę cyfrowy polsat,jeżeli nie będzie wszystkich kanałów to dzwoń na do nich i niech aktywują wszystkie kanały
    Cytat:
    Odbierasz niektóre programy z Polsatu ale nie wszystkie.
    Dzwoń do Polsatu.

Coś wybiórczo dziękujesz. Te porady były wcześniejsze.

0
  • #11 30 Maj 2008 14:28
    Bob57
    Poziom 18  

Witam!
    Kolego piszesz że odbierasz wszystkich programów i do części masz brak dostepu.
    Wygląda wiec na to ze faktycznie nie ma uprawnień na karte a w przypadku nie odbieranych wszystkich programów FTA należy szukać problemów z instalacją.
    Tego typu objaw może dać uszkodzony konwerter lub żle ustawiony H/V konwerter.
    Warto sprawdzić
    Pozdr.Bob57

0
  • #12 04 Cze 2008 07:52
    Preskaler
    Poziom 37  

Zrobiło się zamieszanie i z pewnością już upłynęło tyle czasu, że problem jest rozwiązany ale może jeszcze ktoś będzie miał podobne kłopoty więc może warto podsumować.

pala22 napisał:
    co oznacza stwierdzenie:
    skoro :

Moim zdaniem jest to bardzo słuszna uwaga! Skąd niby mamy pewność, że antena ustawiona jest dobrze na "HB"? Podstawa to identyfikacja kanałów FTA i porównanie ich z listą "HB". Na "Wyspach" "Sky" transmitowany jest z "Astry" i podobne ustawienie anteny nie gwarantuje tego, że mamy już "HB". To że jest czarne tło a na nim pisze "Polsat" czy inna nazwa programu nie przesądza o prawidłowym ustawieniu anteny bo to jest informacja z LISTY wpisanej w dekoder a nie potwierdzenie prawidłowego ustawienia anteny.
    Oczywiście pewnie była ta antena skierowana jednak na "HB" i tylko brak aktywacji był przyczyną problemu ale trzeba brać pod uwagę i inne ewentualności jeśli komuś podobna "przygoda" się trafi w przyszłości.

0
  • #13 04 Cze 2008 17:54
    szkodi
    Poziom 9  

Dziekuje za komentarze. Wyslalem juz 3 maile do pmocy technicznej CP le widocznie nikt nie dba tam o klienta.

Jakie programy odbieram? Polsat 2, MTV, VIVA, 4fun TV i kilka innnych mniej znaczacych.

Wyslalem ponownie sygnal z satelity do dekodera jak ktos z poprzednikow mi radzil i nic sie nie stalo.

Swoja droga jezeli talerz bylby skierowany w zlym kierunku to mysle, ze nie mialbym owych wspomnianych programow odbieranych z PC. Poza tym nie mialbym chyba zadnego dziwnego komunikatu o tym, ze owe kanaly nie sa w moim abonamencie.

Pisze to jednak bo tak mysle, a nie ze to wiem - dlatego swoje pytania kieruje do was. Na pomoc techniczna CP prawdopododbnie i tak poczekam jeszcze dluuugi czas.

0
  • #14 04 Cze 2008 18:09
    pajo21
    Poziom 35  

Jeżeli masz wymienione kanały to antenę masz dobrze ustawioną.Reszta jest w gestii polsatu,muszą aktywować kartę.

0
  • #15 04 Cze 2008 20:54
    Preskaler
    Poziom 37  

Trochę mnie niepokoi brak programów nadawanych z polaryzacji "H". Czy odbierasz jakiś program z wymienionych poniżej?
    TVP - Polonia, TVP-Kultura, TVP-Info, TVP-Historia, TV-Puls, TV-Biznes.

0
  • #16 04 Cze 2008 21:23
    LeDy
    Poziom 43  

On napisał ,że przykładowo odbiera takie programy a nie ,że nie odbiera tamtych z polaryzacji H. TVP - Historia to Astra.
    Ustawienie anteny prawidłowe na Hotbirda. Te programy są nadawane Free nie koniecznie z PC. Lepiej dzwonić . Dzisiaj czekałem 10 minut i nowy tuner był aktywowany. Dzwoń do konsultanta. To pewniejsze.

0
  • #17 06 Cze 2008 13:00
    Preskaler
    Poziom 37  

Nie napisałem, że nie odbiera tylko, że jestem zaniepokojony tym, że wśród wymienionych nie ma ŻADNEGO z pionową polaryzacją! Z rachunku prawdopodobieństwa wynika, że jest to niepokojące!

0
  • #18 09 Cze 2008 22:46
    bombelek
    Poziom 2  

Sprawa z aktywowaniem karty w polsacie wygląda następująco:
    1. Prawidłowo ustawiona antena można to sprawdzić na kanale "Dla abonentów" który jest niekodowany
    2. Zadzwonić do cyfrowego polsatu i z pozycji Menu mozna samemu wybrać ponowienie sygnału, lub skorzystać z pomocy Operatora.
    3. Pozostawić dekoder na kanele "Dla abonentów" lub kanał 54 (KILKA GODZIN)
    www.centrumelektroniki.pl

0