Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po zalaniu, był w serwisie ...

rafalinda 24 Maj 2008 12:15 928 10
  • #1 24 Maj 2008 12:15
    rafalinda
    Poziom 24  

Zalany k750i, był w serwisie. Telefon początkowo się uruchamiał ale nie działał joy i boczne przyciski. TEraz jest biały ekran, ale podobno to nie wina wyświetlacza. (Tak powiedzieli w serwisie bo to sprawdzali). Powiedzieli mi też że najprędzej padł procesor i że nie wymienią go bo czesci do tego modelu są trudno dostępne. Podczas włączania telefonu jest wibracja i (i chyba zdawało mi sie ze nawet dźwięk) dalej biały ekran. Co mogę sam zrobić? Czy tylko allegro i na częsci? Ile mogę wziąć za ten teleofon? Mam tez gwarancje ale chyba się kapną że było coś robione.

Telefon był kąpany w wannience ultadzwiękowej...

Dodam, że pan w serwisie zmieniał też soft i stery displaya. Sam też to umię ale myśle, że to teraz sensu nie ma. Dużo elementów kleionych widzę w tym modelu a to chyba nie dobrze ;/ Na alektronice nie znam się tak dobrze i jeśli będziecie mieć jakieś rady proszę pisać konkretnie ;)

Popraw błędy temat, regulamin mod Artech

0 10
  • #2 24 Maj 2008 12:30
    Fyszo
    Spec od GSM

Problem może tkwić również w złączu lcd - nie tylko w procesorze.

0
  • #3 24 Maj 2008 12:33
    rafalinda
    Poziom 24  

A sam mógłbym coś zrobić, sprawdzić? często też ten wyświetlacz mi nie świeci, musze go bardzo mocno dociskać, co to jest masa?, to z tyłu w 4 miejsach bodajże.

0
  • #4 24 Maj 2008 12:36
    lejtnant
    Poziom 15  

Witam.
    Nie wiem jak mocno fon był "pogryziony".
    Zobacz jak wyglada złącze lcd. Zobacz czy na taśmie i złączu na lcd nie ma śladów zalania.
    Wykomp go jeszcze porządnie, zostaw w KONTAKT S na nockę, potem na godzine w KONTAKT U, znowu wanna z IZOPROPANOLEM jak nie pomoże powtórka, kiedyś małem fona chyba 4 razy w chemii bo miał zwarcia. Możesz go przeparzyc jak masz hotair. ). Po wannie beddziesz miał mikrofon do wymiany.
    Jeżeli nie masz doświadczenia i sprzętu to oddaj do serwisu(innego niż poprzednio)
    Za utopca nie dałbym 10 zeta.

0
  • #5 24 Maj 2008 12:42
    rafalinda
    Poziom 24  

Nie jest to pocieszające co mówisz... ;//
    Nie mam sprzętu do takich zabaw i chyba oddam do 2 serwisu, ale gdzie? Jak w mojej dziurze nie ma osób znających się. Jest 5 komisów z czego 2 coś prezentują. u dwóch byłem ;//

btw. Ile może kosztować wymiana procesora, mikrofonu?

Szkoda mi troche bo za telefon dałem 700 baniek z 2 lata temu ;/

0
  • #6 24 Maj 2008 12:58
    jacunio
    Poziom 17  

skoro nie ma u ciebie nikogo kto by mógł to naprawić pojedź gdzieś gdzie sie znają lub wyślij i po kłpocie

0
  • #7 24 Maj 2008 13:55
    lejtnant
    Poziom 15  

U mnie mikrofon 30 zeta, wymiana całej płyty głównej ok 120. Nie wiem czy ci sie opłaci. K750 w niezłym stanie można kupic za 250 - 280 zeta, nie wiem czy jest sens inwestować w Twojego utopca.

0
  • #8 24 Maj 2008 16:37
    rafalinda
    Poziom 24  

To co mam z nim zrobić? Do kosza wyje** że tak powiem? Chyba nie ;/

0
  • #9 25 Maj 2008 11:48
    morgan_exe
    Spec od GSM

Sam nic nie zrobisz, jakbys ooddal komus kto sie zna, to on by wymienil zlacze i dalej diagnozowal usterki. Dodam, ze plyta jest pbfree, bez podgrzewacza ani rusz. Procek zalany klejem, ile razu juz probowalem na trupie go wyciagnac, nigdy sie nie udalo, ciezko wyczuc temp (dodam, iz klejone nokie olowiowe i bezolowiowe robie z 80% skutecznoscia).

pozdr

0
  • #10 27 Maj 2008 18:58
    rafalinda
    Poziom 24  

Ale ile mnie to wyniesie? Czy nie lepiej szukać na allegro same sprawnej płyty głównej? Bo na częsci też nie wiem czy się opłaca.

Jedynie co zostało to głośnik, aparat, wyświetlacz i używana obudowa.

Panowie Co radzicie? Bawić się w naprawę, sprzedać na czesci, polować na allegro na płytę główną z jakieś uszkodzeńa czy jakieś inne alternatywne (?) rozwiązanie?

0
  • #11 27 Maj 2008 19:13
    arcik99
    Poziom 19  

moim zdaniem powinienes kupic drugi. diabli wiedza jaka plyte kupisz, jak uszkodzona, i co znowu bedzie nie tak. sprzedawac ci sie nie oplaca bo wiecej niz 50zl nie dostaniesz, wiec lepiej zostawic go na czesci dla siebie, gdyby cos sie kiedys popsulo (czego nie zycze tfu tfu)

0
  Szukaj w 5mln produktów