Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis nie czyta płyt, silniczek ani drgnie, przyczyna?

dexterski 24 Maj 2008 15:44 1272 3
  • #1 24 Maj 2008 15:44
    dexterski
    Poziom 15  

Witam!
    Mam problem iż moja wieża stereo nie chce czytać płyt nie znam dokładnego modelu bo nie jest napisane ale wiem że:
    Elemis, Ma system Dolby Surround Pro logic, ma kieszeń na 5 płyt cd.
    Otóż od pewnego czasu nie czyta płyt.W serwisie powiedzieli mi, że to wina lasera ale jak w domu wsadziłem ten laser do innej wieży to ekstra czytało(aiwa opisana poniżej). Poza tym jak zaczyna sprawdzać czy jest płyta powinien sie kręcić silniczek i obracać płytę a on ani drgnie. Nawet laser sie nie przesuwa.
    Dla porównania druga wieża stereo Aiwa NSX-SZ205 Wczytując obraca płytę delikatnie w lewo i w prawo oraz laser jeździ w to i z powrotem i wczytuje.
    Gdzie może leżeć przyczyna?
    Podkreślam, że silniki wszystkie są sprawne i wtyczki oraz kable prawidłowo oraz dobrze po podłączane ponieważ sprawdzałem.

0 3
  • #2 24 Maj 2008 18:21
    ARTEMIAN
    Poziom 16  

Z twoich rozważań wynika że uszkodzoną masz elektronikę najprawdopodobniej brak jakiegoś zasilania dla cd.

0
  • #3 24 Maj 2008 22:56
    dexterski
    Poziom 15  

Nie tu leży problem już doszedłem.
    Kiedyś ktoś gmerał i jak są te cieniutkie białe paski kabli to przy końcówce są 3 przerwane teraz nie wiem gdzie mogę coś takiego dostać bo sam nie zlutuje bo nie mam lutownicy kolbowej tylko transformatorową.
    Są one używane np. w cd-romach

0
  • #4 24 Maj 2008 23:17
    ARTEMIAN
    Poziom 16  

Chodzi Ci o listwy polączeniowe,raczej są do wymiany lutowanie raczej nie wchodzi w rachubę bo ulegną zniszczeniu.Ewentualnie jeżeli przerwana jest przy końcu można skrócić i koncówkę delikatnie oczyścić do warstwy przewodzącej.

0