Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford galaxy 99 - problem z mocą silnika ( benzyna i gaz )

24 Maj 2008 19:16 4076 3
  • Poziom 10  
    witam
    mam z pojazdem następujący problem. po odpaleniu silnik na biegu jałowym pracuje niestabilnie na benzynie , po przełączeniu na gaz jest jeszcze gorzej. Jadąc pierwsze ok. 20 km silnik nie rozwijał swojej mocy, były problemy z ruszaniem i rozpędzaniem się zarówno na benzynie i gazie. Po jakimś czasie trochę poprawiło się, ale dalej słychać było i czuć niestabilną pracę silnika w całym zakresie obrotów. ruszanie i rozpędzanie auta było łatwiejsze na benzynie, natomiast na 4 i 5 biegu można było jechać na gazie. Co padło? Pilnie oczekuje na podpowiedzi. Z góry dzięki.

• Poziom 17  
    Dlatego , że akurat to czytam postaram się podpowidzieć sprawy oczywiste. Postaraj się wymienić wszystkie części eksploatacyjne ( świece, przewody ws., filtry). Nie zadawaj też pytania co padło, bo ile jest tu osób, tyle mogą dać odpowiedzi i każda może być dobra. Jak się objawia ta niestabilna praca? Czy wypadają zapłony, czy zwalnia bieg jałowy. Oczywiście najlepiej jest podjechać do mechanika. Oszczędzisz wiele czasu i unikniesz poważniejszej awarii jeżdżąc dalej z takimi objawami. Poprostu niektóre sprawy trzeba pozostawić fachowcom.
  • Poziom 10  
    forum jest po to by wymieniać się zdobytą wiedzą przede wszystkim praktyczną. nie oczekuje że przez internet ktoś naprawi mi samochód. może się zdarzyć że ktoś miał już coś podobnego i wymienia się spostrzeżeniami. gdyby wszyscy rozumowali tak jak ty to takie forum by nie istniało, a jedyną poradą by było " zgłoś się do mechanika".
    dla chcących coś wskazać dodam że świece wymieniłem po pierwszych objawach nierównomiernej pracy silnika i pomogło ale na krótko ( ok 150 km ).
  • Poziom 2  
    Miałem podobny problem i przyczyną okazałą się cewka zapłonowa.
    Sprawdzałem ściągając przewody zapłonowe i przy zapalonym silniku, brak zmiany pracy silnika oznacza uszkodzenie cewki lub świecy.