Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki sprzet na sale gimnastyczna,pod dyskoteke?

michal173 24 May 2008 19:41 8381 21
lampy.pl
    michal173
    Level 12  
    Witam za trzy tygodnie mam poprowadzic dyskoteke w jednym z gimnazjum(komers).
    Sprzet ktorym mamy napedzic powierzchnie 25 x15 to jest:

2x kolumna alphard (Pisze na nich 400 w rms na glosniku 15 ') z tymi mocami jest roznie!
    4x kolumna eltron 100
    2x kolumna tonsil na dwoch glosnikach 12' gds 30/30 + 2x driver 80 w tonsil
    2x kolumna ldm o mocy 300 w

Do tego korektor graficzny koncowki mocy i powermiksery.

Oswietlenie:

Flower - Showtech Rave Moon
    Skaner SGM PLUS Moovin Lith Series (HMI 575)
    12x PAR 36
    Skaner "Tunel DUO" - Discotech - 400W
    Kula 40cm (Eurolite) + 2x PAR36 (GE)
    Lampa wyładowcza UV 120W (Rtęciowa)
    Stroboskop 1500W (Sclat 2000)
    Doświetlacze halogenowe 2kW x 2szt.
    Konsola oświetleniowa 24 kanałowa (w standardzie 0-10V) + 4 swith boxy
    Sterownik reflektorów estradowych Eurolite D4( do parow)
    2x laser 250 mw czerwony
    1x laser 80 mw zielony
    2x skanerki o mocy 50w szt
    Zestaw statywów z belkami do podwieszszania oświetlenia
    Dymiarka Antari o mocy 1kw.

Prosze o wasze rady czy starczy to co napisalem czy wziasc doly.
  • lampy.pl
    michal173
    Level 12  
    Jaki sprzet na sale gimnastyczna,pod dyskoteke?
    To co na zdjeciu czyli ldm smx8 i Phonic POD1062 do tego jeszcze koncowka mocy Holton 200, oraz wzmacniacz eltron,powermixer LDM smx 6
    neo_dc
    Level 32  
    Znając polskie realia to przybij sprzęt gwoździami do podłogi :D Bałbym się dzisijeszych gimnazjalistów :D

Co do mocy to raczej wystarczy :)
  • lampy.pl
    konrad940
    Level 22  
    Starczy spokojnie.
    A ja jutro z moim sprzętem w plener nie nagłośnienie ale dymiarka itp.
    michal173
    Level 12  
    Dzieki teraz bede spal spokojnie w razie czego pojedziemy przed impreza po jeszcze jedne kolumny (oczywiscie na tonsilach).POZDRAWIAM
    Tojtas
    Level 20  
    Witam

A można wiedzieć w jakim mieście jest ta szkoła gdzie poprowadzisz komers? ;> Bo to może u mnie :)

Pozdrawiam
    michal173
    Level 12  
    To nie jest w Gliwicach.
    TypeMutineer
    Level 21  
    Na salach gimnastycznych jest do kitu . Straszna zła będzie akustyka . Ja grywam w jednej i było do bani aż się w k......
    I powiedziałem że jak chcą to mogę zagrać ale na głównym
    holu i było o niebo lepiej ale nie musi tak być w twoim przypadku . Sala sali nie równa :)
    konrad940
    Level 22  
    Zależy też jak duża ta sala.
    U mnie w szkole są właśnie na holu i jest git.
    michal173
    Level 12  
    Na holu jest za mala powierzchnia i ludzie sie nie pomiesczą,poza tym od lat jest impreza na sali wiec nikt nie zmieni tradycji,a co do akustyki to sciany sa gladkie wiec wiadomo że powstana lekkie odbicia.
    patryk123427
    Level 10  
    michal173 rób parę zdjęć na tej dyskotece i wstaw je później tu.
    TypeMutineer
    Level 21  
    michal173 wrote:
    ,a co do akustyki to sciany sa gladkie wiec wiadomo że powstana lekkie odbicia.

Walniesz 10 głośników i lekkie odbicie ??? Grałeś już na takich salach czy to jest twój pierwszy raz. Jeśli pierwszy to radze się zabezpieczyć w długie przewody głośnikowe bo czeka cię trochę kombinacji z ustawieniem tego sprzętu . Ale jak już pisałem wyżej sala sali nie równa więc może nie będzie
    tak tragicznie :D
    michal-michalik
    Level 23  
    U mnie dyskoteki odbywają się na dużej sali.
    A sprzęt to 2 kolumny po 200W, oraz 1 eltron.
    Dżwięk strasznie się odbija, ale da się wytrzymać.
    motykami
    Level 18  
    Witam, jestem troszkę związany z tematem, ponieważ z autorem tematu gramy tą imprezę "wspólnymi siłami" Osobiście na tej sali prowadziłem kilka lat temu nie jeden apel, i nie jest tak tragicznie z jej akustyką, gdy sala jest pusta to fakt że jest lekki pogłos, ale gdy na sali jest trochę ludzi, i do tego dobrze się wykręci na konsoli idzie nagłośnić to bez większych przeszkód. Także o pogłos raczej bym się tak bardzo nie obawiał.

Bardziej boję się tutaj o przyłącz, ponieważ najprawdopodobniej mamy do dyspozycji tylko 2 fazy na jednej siedzi topik 10, a na drugiej 16. Także z tym może nie być zbyt miło. Ale to kwestia nie do rozważania na forum, tylko osobiście na żywo.

Co do tego czy nagłośnienia wystarczy nie mam żadnych wątpliwości, jedynie może troszkę braknąć niskich częstotliwości (poniżej 200Hz) ale to też problem do rozwiązania, najwyżej zrobimy jeszcze jeden kurs autem i przywieziemy doły.

Fotki wrzucę ja lub kolega po imprezie, a tymczasem uważam temat za zamknięty.

Pozdrawiam, motykami.
    paszaww123
    Level 16  
    U was coś sie działo nie co to u mnie w dawnej szkole 2 Altusy jakiś wzmacniacz Unitra i ciemno jak w du...
    Decado
    Level 21  
    paszaww123, ja dlatego nie poszedłem na komers ;) wolałem sie wybrac z ekipą do kina.

Pozdrawiam
    michal173
    Level 12  
    Oj dzialo sie dzialo jedyny mankament to zbyt duza wentylacja sali i wytwornica nie wyrabiala,ale impreza byla Boska.
    dj_2basses
    Level 10  
    Fajna imprezka, z takim nagłośnieniem to bym się w ogóle nie bał jechac na taką imprezę, trzeba się było wogóle nie martwic
    michal173
    Level 12  
    No dalo to rade ale nie bylo az takiej rewelacji.TEMAT UWAZAM ZA OFICJALNIE ZAMKNIETY.