Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra diora amator 3 stereo głośniki?

24 Maj 2008 22:09 3442 22
  • Poziom 18  
    Witam mam właśnie taki sprzęt i chciałem do niego do kupić jakieś fajne głośniczki, ale nie wiem, jakiej mocy mogą być podłączone czy 100W głośniki uciągnie ten amator?? Bo na 2 wyjściach ma 10W. I szukam czy można do tego radia do kupić jakąś antenę a jak nie to jak dorobić taką antenę??
  • flexghzflexghz
  • Poziom 17  
    po pierwsze ile ohm ma sprzęt. A co do mocy głośnika produkcji made in china to różnie piszą. Na takie głośniki to patrzę na ich średnicę. Wydaje mi się że o średnicy 16 cm. szerokopasmowy powinien być bobry a na pewno da rade głośnik 20cm. A co do anteny możesz kawałek przewodu przywiązać do grzejnika.
  • Poziom 18  
    Amatorek ma 4-8ohm a głośniki są firmy CAT i tez mają 8ohm a czy lepiej podłączyć 4ohm ??
  • flexghzflexghz
  • Poziom 27  
    Parametry amatora 3 to 2 kanały 8ohm 10wat mam do niego podłączony magnetofon kasetowy finezia jeszcze od mojego ojca świetnie to współpracuje z sobą głośniki mam do niego 2 nie wiem jakiej firmy podajże jakieś badziewie dkdigital pisze ze 120 wat w co wątpie ale amator daje sobie radę kiedyś były do niego podpięte 2 tonsile gdn 20/10 miały 60 wat + piszczki i super na nich chodził więc proponuje dobrać coś w tym stylu.
  • Poziom 39  
    Najlepiej kupić oryginalne zestawy - Zg-15c. W wersji eksportowej, gdyż lepiej wyglądają.
  • Poziom 18  
    Podłączyłem jakiś stary głośnik 4 ohm i normalnie grał tylko trochę charczy bo bo już mocno zużyty a tam pomyliłem sie co do tamtych głośniku one mają 70W 8ohm to jak te sobie kupie to powinno wystarczyć
  • Poziom 18  
    Kup zestaw Zg-15c płóciennym resorze:D Mam takie i całkiem nieźle grają...
  • Poziom 13  
    Ja mam amatora 2, i parę lat temu ciągnąłem na nim tubę niskotonową na 10" głośniku Atexa (Americana) 100W rms / 200 max i powiem że ten głośnik przewyższał moc tego amatora kilkukrotnie i nie mógł pokazać swojej prawdziwej mocy. Dlatego też mega mocnych kolumn nie ma co do niego kupować bo nie będą one wykorzystywane.

Co do głośników do tego sprzętu to potwierdzę to co piszą wszyscy wyżej, kup Zg 15c i zregeneruj głośniki, lub kup nowe tylko nie chińskie.
  • Poziom 15  
    Ja pod amatora miałem ZG15c11 (to to samo co zg15 tyle że inaczej oklejone)
  • Moderator
    Również potwierdzam - najlepiej ZG15C.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Grać to będzie ale w pełni tych kolumn nie wykorzystasz na tym amatorku bo jego moc to 10W więc tak jak radzą koledzy kolumny ZG15, ZG20 i koniecznie 8Ω!
  • Poziom 18  
    A czemu muszą być koniecznie 8Ω ??
  • Poziom 35  
    Witam
    Dlaczego 8Ω? Bo takie parametry przewidział producent tego radyjka. Jeśli posłuchasz rady kolegi Adamos256 i zastosujesz głośniki 4Ω, to przy długim i bardzo głośnym słuchaniu muzyki, spalą się końcówki mocy.
    Decyzja należy do Ciebie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Ja próbowałem podłączyć space 86 do amatora i nie radzę tego robić!! Po primo; w pełni nie wykorzystasz mocy tych kolumn. Po secundo ; przy dużej mocy amator będzie grał bardzo nieczysto... Najlepszym rozwiązaniem jest fabryczne... amator + Zg -15c na płóciennym zawieszeniu na licencji pioneera!! Nie spodziewaj się rewelacji ale zagra całkiem nieźle.... jak na taki sprzęt:)
  • Poziom 18  
    Jak sobie kupie leprze glośniki to będę miał na jakiś czas. A za jakiś czas kupie sobie wzmacniacz.

Dodano po 4 [minuty]:

I znalazłem głośniki ZG-20 na allegro i jest strasznie wysoka cena wiec sie nie opłaca za taką cenę mogę mieć dużo leprze
    kolumny_zg20_duzo_lepsze_niz_plastikowy_chlam_ (allegro)

Regulamin p.10.11
    [Art]
  • Poziom 18  
    A 6Ω głośniki mógłbym podłączyć pod ten wzmacniacz czy będzie tak samo jak z 4Ω??
  • Moderator
    Zagrożenie mniejsze ale nadal istnieje.
  • Poziom 2  
    Czy do amatora można by podłączyć takie głośniki Link ? Trochę się na tym nie znam a oryginalne głośniki się posypały i mam teraz problem.
  • Poziom 27  
    Tak jak pisałem wyżej parametry amatora 3 to 2 kanały 8ohm 10wat te głośniki mają 8ohm i 200w :D i są to głośniki samochodowe podlączyć zawsze można.
  • Moderator
    Można, tylko po co? Domowe zagrają znacznie lepiej.
  • Poziom 2  
    Moglibyście mi doradzić jakie głośniki kupić z pośród tych na allegro? Chiałbym na nie przeznaczyć ok. 40 zł. Da się zato coś kupić co będzie "jakoś" grało? Proszę o pomoc w zakupie.
    p.s. dzięki za poprzednie odpowiedzi