Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka lampa do Simsona - wymiana

Cienki4 25 Maj 2008 09:49 3168 6
  • #1 25 Maj 2008 09:49
    Cienki4
    Poziom 2  

Witam
    Jestem nowy i nie wiem czy dobrze umieściłem temat :P
    Mam pytanie jaką zamontować żarówkę lub lampę do simsona tak żeby były światła długie i krótkie pod instalacje 12v, żeby prąd starczył z cewki świetlnej?
    Może ktoś podać link do jakiejś aukcji takiej lampy?
    Chodzi mi o rozmiary, chce to umieścić w owiewce własnej roboty, i potrzebuje do tego jakiejś lampy a ta simsonowska to za duża,
    Proszę o pomoc :D

0 6
  • #2 25 Maj 2008 11:41
    ...KUBA...
    Poziom 21  

w simsonie mozna zampntować zarówke H4 lub taka standardowa jaka wystepuje w simsonie na 12V a ta lampa ma byc kwadratowa czy okrągła?? jak okrągła to o jakim średnicy??

0
  • #3 25 Maj 2008 12:12
    wojtek2812
    Poziom 22  

Cienki4 napisał:
    Witam
    tak żeby były światła długie i krótkie pod instalacje 12v, żeby prąd starczył z cewki świetlnej?

...KUBA... napisał:
    w simsonie mozna zampntować zarówke H4 lub taka standardowa jaka wystepuje w simsonie na 12V

Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem. W życiu nie widziałem seryjnego Simsona z żarówką H4. Co najwyżej z żarówką HS1. Wyglądają tak samo a różnią się mocą. H4 ma 60/55W a HS1 35/35W. Pojedyncza cewka świetlna w przypadku 12V dostarcza 42W mocy (przód 35W, tył 5W, podświetlenie licznika 2W) i za nic nie pociągnie H4

0
  • #4 25 Maj 2008 13:56
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Poszukaj sobie w katalogu firmy pol-car.

0
  • #5 25 Maj 2008 16:19
    ...KUBA...
    Poziom 21  

hehe no ja taz seryjnego z H4 nie widziałem ale po przerobieniu juz nie raz i nawet nieźle świeciła:) Tylko mówiłem koledze ze może zamontować do innej lampy żarówkę H4 lub taka co oryginalnie jest montowana w simkach

0
  • #6 25 Maj 2008 20:08
    Cienki4
    Poziom 2  

Mi chodzi o lampę o podobnych właściwościach, ale znacznie mniejszą, i okrągłą

Dodano po 2 [godziny] 15 [minuty]:

A co powiecie na tą owiewkę? Da się w niej zrobić żeby były światła krótkie i długie? Po spaleniu się tej żarówki czy czegoś tam będzie się dało wymienić?

Dodano po 10 [sekundy]:

http
    Dodano po 3 [minuty]:

a może tą?
    http://
    Brać ją? czy tą co podałem wyżej?

0
  • #7 26 Maj 2008 02:37
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Kolego ta pierwsza- lampa to na zwykłych żarówkach halogenowych do zastosowań uniwersalnych jest zrobiona, tak wynika ze zdjęcia, więc dałbym sobie spokój, a druga lampa jest na zwykłej żarówce to nie halogen, ale wolałbym tą drugą. Wygląda to przynajmniej na reflektor.

1
  Szukaj w 5mln produktów