Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Danita 3000multi na AM głośnik dużo ciszej chodzi niz FM

sweet_punk 25 Maj 2008 11:31 2256 3
  • #1 25 Maj 2008 11:31
    sweet_punk
    Poziom 10  

Witam, trafiła do mnie Danita 3000 multi z całkowita ciszą. Okazało sie ze jeden przewod od cewki głośnika był odlutowany (wygladało na wade fabryczna głośnika i po dotknieciu na chwile chodził. Wymieniłem na inny i wszystko ok ale na FM szumi jak bałtyk podczas sztormu a na AM dużo ciszej - podczas jazdy to szyby trza zamknac, CD wyłączyć a CB głośnikiem do góry na prawym fotelu.

Własciciel twierdzi ze tak było od początku.
    Jak z tyłu podepne głośnik (wiekszy) to chodzi i słychać, teoretycznie mozna tak jezdzić ale zawsze pozostaje to pytanie lubiane przez dzieci "DLACZEGO???"

0 3
  • #2 27 Maj 2008 10:56
    sweet_punk
    Poziom 10  

No to jam odpowiem na połowe pytania.
    Sprawdziłem na nowej Danicie ze AM i FM chodza podobnie głośno. Więc coś musi powodować ze w tej którą posiadam jest inaczej.

Co i dlaczego?

0
  • #3 27 Maj 2008 13:47
    radiolatarnia
    Poziom 17  

Tak sobie myślę że fm zawsze szumi i to bardzo bo taka jest charakterystyka tej modulacji. AM sam w sobie nie jest taki głośny w swoim szumieniu. To są dwa różne rodzaje modulacji i nie powinny jednakowo szumieć jeżeli wszystko jest sprawne.

0
  • #4 27 Maj 2008 14:52
    sweet_punk
    Poziom 10  

No tak tylko tu chodzi o moc tego szumu, na FM nam głośność na 50% i wszystko słychać ok a na AM mam na 100% i nie jest to nawet połowa głosu z FM.

Reszta działa OK - słychać wyraźnie mnie i tych którzy nadają na radiu.

Błędy poprawiłem. /c2h5oh/

0