Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon PowerShot A60 nie działa matryca

korner 25 May 2008 16:15 5084 9
 • #1
  korner
  Level 10  
  Witam,
  czy może ktoś spotkał się z takim problemem w aparatach Canon PowerShot A60. Objawy są następujące: wszystko sie włącza tylko ekranik jest czarny i robi czarne zdjęcia. Myślę że to jest nieaktywna matryca ccd w aparacie. Jeśli ktoś spotkał się z taką usterką i ma wiedzę czy to można zreperować, poproszę o pomoc. Szukałem na allegro i znalazłem b. dużo takich cyfraków z takimi objawami jak u mnie.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  dzimi
  Moderator
  A na matrycy wyświetla się MENU? Jeżeli tak to nie jest uszkodzenie matrycy a uszkodzenie obiektywu. Możesz spróbować zrobić zdjęcie i sprawdzić czy zapisało na karcie pamięci np. na PC.Możesz też podłączyć aparat do TV i sprawdzić czy pokazuje obraz i można oglądać zdjęcia.
  Napisz co wynikło z tych propozycji sprawdzenia.
 • #3
  korner
  Level 10  
  wyświetlacz działał od początku, można było manipulować w menu i robi czarne zdjęcia. Poszperałem po elektrodzie i znalazłem podpowiedź, że można wysłać aparat bo serwisu w Warszawie przy ul. Żytniej, ponieważ to jest wada fabryczna tej serii i nawet po gwarancji, jeśli stwierdzą że to właśnie to, naprawią. Dzwoniłem dzisiaj tam i powiedziano mi, żeby wysłać tam aparat.
 • #4
  thomasz222
  Level 20  
  I tak zrób, wymiana bezpłatna, trzeba czekać koło miesiąca.
 • #5
  tomaszc_r4
  Level 11  
  U mnie Canon S3 chyba zaczyna się coś takiego dziać.
  Włączam aparat i wyświetlacz czarny kilka czarnych zdjęć i pojawia się obraz na wyświetlaczu, czy są to początki opisywanej tutaj usterki?
  (gw. skończyła się 0,5 roku temu)
 • #6
  gajmix
  Level 32  
  tomaszc_r4 wrote:
  U mnie Canon S3 chyba zaczyna się coś takiego dziać.

  Canon S3 nie figuruje w wykazie aparatów w których zamontowano wadliwe matryce CCD, więc niestety darmowej naprawy nie będzie. Poza tym gdy matryca się kończy to z reguły przez jakiś czas są widoczne zakłócenia i dopiero potem czarny obraz. Możliwe że masz w aparacie problem z migawką, w tej serii Canonów to notoryczna przypadłość.
 • #7
  tomaszc_r4
  Level 11  
  gajmix wrote:

  Możliwe że masz w aparacie problem z migawką, w tej serii Canonów to notoryczna przypadłość.

  Dzięki za info.
  Jest jakaś możliwość zdiagnozowania tej migawki.
 • #8
  rbrt
  Level 14  
  Mam CANONA PowerShot A60 i właśnie jak to określiliście kończy mi się życie matrycy. Są poważne zakłócenia obrazu i zdjęcia wychodzą czarne. Gdzie można znaleźć wykaz aparatów z wadliwymi matrycami?
 • #9
  struck
  Level 12  
  Jakie oznaczenie ma ta matryca ? Podejdzie od któregoś soniaka ?