Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Conorolli - motorower elektryczny, brak zasilania na silnik

crash710 25 Maj 2008 16:22 1580 3
  • #1 25 Maj 2008 16:22
    crash710
    Poziom 9  

witam, dostalem "motor" elektryczny, nie bardzo wiem nawet co to za firma. Zasilany jest napieciem 36V z trzech akumulatorow zelowych. elektronika sterujaca w zasadzie wszystkim to modol z oznaczeniami CI-660 B3(moze 8 ciezko odczytac) Conorolli, Reung 36V.
    Modol jest uszkodzony i nie podaje napiecia na silnik (36V, 18,3A 500W) do tego calosc jest zalana czarnym tworzywem. W koncowce pracuja 2 tranzystory IRFZ 44 ktore byly uszkodzone (wymienilem je) i Dioda MBR 3060 (wyglada na dobra). Czy ktos moze spotkal sie z takim urzadzeniem ? moze ktos dysponuje schematem lub jakims doswiadczeniem dotyczacym usterki w/w. Bede wdzieczny za pomoc w naprawie.
    pozdrawiam zbyszek

0 3
  • Relpol
  • #2 25 Maj 2008 18:09
    PEJO
    Poziom 21  

najprościej zrobić układ regulacji samodzielnie, bo to bardzo prosty układ.
    mozna sie nawet pokuśić o odzyskiwanie energi z hamowania;)
    https://www.elektroda.pl/dla_domu/reg_obrotow_silnia_stalegoee.html
    bardzo polecam ten układ, bo go sprawdziłem w praktyce.
    umnie w końcówce były 4 tranzystory BUZ24, całość była zasilana z 48V
    oprucz generatora - był zasilany stabilizatoram 12V, polecam zmienić również bc337 na darlinktona.
    jeśli chodzi o odzyskiwanie energi to zrealizowałem to na przekaźniku, mostku prostowniczym i beteri kondensatorów 60 000µF/ 63V,
    w momecie zwarcia przekaźnika układ sterujacy silnikiem zostaje wyłączony a silnik pracuje jako generator i poprzez mostek ładuje kondensatory, które potem przez przetwornice ładują aku;) oczywiscie nie wyhamujesz tym do 0 ale jadac z górki nie źle podładujesz aku.

0
  • Relpol
  • #3 25 Maj 2008 23:24
    crash710
    Poziom 9  

super pomysl i do tego sprawdzony !
    jesli nie zdobede orginalnej dokumentacji to wykozystam napewno twoje doswiadczenia i ten uklad. Bede musial tylko przerobic sterowanie bo w orginale jest (nie bardzo wiem co to) w raczce AN 503, a w proponowanym ukladzie potencjometr. Mysle jednak, ze zaproponowane przez Ciebie rozwiazanie jest najlepsze....
    pozdrawiam

0