Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OPTION ICON 225 w Orange a wzmocnienie syganłu modemu.

FALCONcom 25 May 2008 19:09 31436 7
    michalak92
    Level 18  
    Ogólnie mogę powiedzieć, że sposobem na poprawę sygnału jest zainstalowanie specjalnej anteny GSM i ustawienie jej wprost na najbliższą
    stację bazową. Cena to ok. 50 - 100 zł.

Niestety problem w tym, że modem OPTION ICON 225 nie posiada gniazda antenowego (to jest chyba najmniejszy modem na rynku).

Musisz pokombinować z tym, gdzie położony jest modem. Zapewne masz laptopa, więc nie powinno być problemu z jego przemieszczaniem.
    Pochodź trochę po domu i sprawdź, bo może gdzieś sygnał jest niezły.
    Weź pod uwagę położenie najbliższej BTC (stacji bazowej).

Dodano po 2 [minuty]:

Przeczytaj też to, ale to dość kosztowne :(

TUTAJ

Dodano po 3 [minuty]:

Najprościej można to opisać tak - jedna antena GSM jest zainstalowana na dachu budynku (zewnętrzna), a druga, do której sygnał jest przesyłany,
    wewnątrz budynku. Działanie anteny wewnątrz budynku można porównać do
    małej stacji bazowej.
    AnnoDomi
    Level 27  
    Najprościej - to zastosować antenę zewnętrzną GSM/UMTS z tzw. pętlą indukcyjną - pętlę mocujemy do modemu - antenę o wzmocnieniu kilku-kilkunastu dBi wystawiamy tam gdzie sygnał jest najmocniejszy (najlepiej sprawdzają się anteny kierunkowe). Drugim sposobem jest umieszczenie modemu w ognisku skupienia anteny kierunkowej typu parabola. I jedno i drugie działa. Trzecim sposobem z ingerencją w modem to jest rozebranie modemu i podłączenie się do konektora ufl.
    remik28
    Level 1  
    Witam...ja mam inny problem z tym modemem.Właśnie zainstalowałem modem ICON 225...ale ikonka syngału cały czas miga(szuka sieci) .I tak już godzinę. Trochę to dziwne bo zasięg oragne jest w miejscu w którym przebywam, więc problem leży po stronie technicznej. Macie jakąs radę co z tym zrobić?Modem już zainstalowałem.
    mariuszgti18
    Level 1  
    witam. tez poziadam modem Icin 225 i równiez sa problemy z zasiegiem.. nie pomogło przemieszczac sie z kompem z kata do kata. gdyz mieszkam powiedzmy za góra gdzie znajduje sie przekaznik.. jedynem sposobem było umiescic go zdecydowanie wyzej niz komputer.. kupilem przedłuzke USB 10m no ale okazało sie ze w tym kabelku sa takie spore straty ze nawet komp modemu nie widział..wiec zrobiłem przedłuzke z kala kolumnowego, wystawiłem na drzewo:) no i hula! z tym ze dosc czesto mi go rozłacza z powodów zakłócen, ktore wyłapuje kabel. i mam prozbe jezeli ktos był by w stanie pomuc; jak zredukowac własnie te zakłuceni aby net nie przerywał bo daje to popalic.. pozdro
    Dominik44223
    Level 1  
    przed zimom miałem bardzo szybki internet CDMA ale po zimie pisze "brak sieci" i nie wiem co zrobić bo ma połoncony na najwolniejszym GPRS ...prosze o pomoc
    AnnoDomi
    Level 27  
    Jesteś pewien, że CDMA? Rozumiem, że masz w takim razie Orange - sprawdź w ustawieniach programu do łączenia z Internetem, czy nie masz wyłączonej tej funkcji. Poza tym możliwe, że BTS z którego miałeś podawany sygnał w tej technologii został w międzyczasie "upgrade'owany" i zapomnieli Panowie o wsparciu dla tej technologii. Ogólnie rzecz ujmując Orange nie ma zbyt dobrych opinii jeśli chodzi o stabilność ich usług.