Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ghost -jak przenieść system na inny dysk/komp. ATA -> SAT

25 Maj 2008 19:45 7544 15
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    ad. 1. Nie wiem jakiej wersji Ghosta używasz, ale 2003 bez problemu przyjmuje plik .gho z płytki CD/DVD.
    ad. 2. Do tego celu służy narzędzie sysprep, ale konieczności aktywacji nie obejdziesz. Ghost zachowuje bootsector i mbr ale tylko w przypadku klonowania dysku, a nie tylko partycji.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    A myśłałem że wiem wszystko o ghoście ale nie mogę zrozumieć dokładnie treści.

O ile wiem z praktyki Ghost 2003 nie obsługuje dysków SATA wiem bo sam to sprawdzałem na laptopach i komputerach mimo że w biosie ustawi sie ATA to i tak krzaczy podczas wykrywania dysku.

Ale na wszystko jest sposób :)

Można obraz ghosta (zapisany na dysku na innej partycji) wypalić na DVD i jako plik bootujący zapodać mu dyskietkę startową Ghosta (można użyć do tego np. UltraISO) lub bardziej zaawansowanych program NERO.

W ten sposób ghost wystartuje z płyty a potem wystarczy wskazać mu płyte DVD i jego obraz na niej nagrany przez nas w UltraISO lub NERO

Można zmienić obraz z wielkosci np 700 MB na 2GB i w drugą stronę :)
  • Poziom 18  
    A spróbuj takiej procedury: na kompie docelowym tworzysz partycję logiczną i pozostawiasz miejsce na partycję podstawową która ma być systemową wgraną przez Ghosta (najlepiej od razu utwórz identyczną rozmiarem jak źródłowa i postaw flagę Active) następnie na kompie źródłowym robisz obraz Ghostem, wypalasz na płytę DVD do której dodajesz jakieś bootowanie po czym odpalasz z niej sysa na docelowym i wrzucasz plik obrazu na uprzednio utworzony volumin logiczny po czym Ghostem "instalujesz" go w miejscu partycji podstawowej.
  • Poziom 9  
    Norton Ghost obsluguje SATA od wersji 12.0 sam uzywam.
  • Poziom 18  
    No dobra, uniknąć ale czemu? Co ci w niej nie odpowiada? A co jeśli jest jedyną możliwą do zastosowania w tej sytuacji?
  • Poziom 37  
    Ja z klonowaniem dyskow ATA->SATA i na odwrot radze sobie przy pomocy paragon partition manager - program zawiera dyskietke startowa lub ISO plyty z wersja "dosowa" programu ktora sobie bez problemu radzi z wszystkimi dyskami i typami partycji.
    Zrobilam tak kopie mojej partycji systemowej przy przejsciu z IDA na SATA i kopie zapasowa dysku z serwera linuksowego kolegi - tam problem byl wiekszy bo mial dyski SAS.
  • Moderator Samochody
    Przywracałem ghosta z płyty DVD, tylko musi być uruchomiony z DOSa z obsługą CD, a DVD musi być nagrany w ISO, nie w UDF i oczywiście nie może być wielosesyjny. Sporo zależy od wersji MSCDEX i DOSowego sterownika napędu.