Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie dwóch komputerów w sieć- problem.

Jacek-J129 25 May 2008 20:11 1407 4
    Jacek-J129
    Level 16  
    Na początku powiem iż wiem że takie tematy są, jednakże mój jest nieco inny.
    Otóż to przywiozłem komputer z Niemiec, jest do Pentium MMX 166 MHz, 160 MB RAM, HDD 1.9GB, płyta główna nie wiem jakiej firmy- po prostu nie sprawdzałem, ale posiada wyjścia na USB 2x oraz PS2, tak więc nie taka przedwojenna. Ale do rzeczy :
    Chcę połączyć ten komputer z moim obecnym sprzętem :
    Sempron 3000+, 1GB RAM, system Windows Vista x64. Kabel skrosowany zakupiłem i chcę teraz to wszystko razem połączyć. Na komputerze z Niemiec jest Windows 95 w dodatku po Niemiecku, ale jestem biegły w tym języku więc problemu nie będzie.
    Teraz pytanie- od czego zacząć za co się zabrać?. Czy w ogóle jest możliwe połączenie Vista z systemem 95?. Czekam na opinie i pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    User removed account
    User removed account  
    Jacek-J129
    Level 16  
    W jaki sposób mam to wykonać?
    MarekPPN
    Level 35  
    Komputer 1:

-adres sieciowy: 192.168.0.1
    -brama: 255.255.255.0
    -grupa robocza np. Dom

Komputer 2:

-adres sieciowy: 192.168.0.2
    -brama: 255.255.255.0
    -grupa robocza: Dom

Grupa robocza taka sama na obu komputerach. Teoretycznie powinno to działać. Kto nie sprawdza ten nie wie :) Zobacz czy widać komputery w sieci. Jak nie to napisz. Napiszę Ci jak wyszukać komputery po IP.

Pozdrawiam
    Jacek-J129
    Level 16  
    Biorę się do roboty - zaraz napisze.